Kopūstus žiemai galima raugti stiklainiuose, jie ilgai išliks traškūs ir skanūs. Tai galima padaryti pagal receptą, kuriame yra druskos ir cukraus. Tie, kurie nemėgsta pridėti paskutinio ingrediento, gali gaminti be jo.
Receptas raugintų kopūstų indelyje žiemai
Žiemai jie dažnai ruošiasi iš sezoninių daržovių, kad šaltuoju laikotarpiu gautų naudingo produkto. Rudenį, kai prasidės kopūstų derliaus nuėmimas, galima pradėti juos marinuoti. Ne visada reikia didelių kiekių, kaip darydavo protėviai, sūdydami kopūstus statinėmis. Galima įsigyti šviežių ištisus metus, todėl galite fermentuoti nedideliais kiekiais, o tada virti daugiau. Tiks paprastas 3 litrų stiklainis, kuris nesioksiduos ir nesuteiks kopūstams pašalinio kvapo.
Produktai:
Kopūstus galima raugti ir nepridedant cukraus, tereikia įberti druskos.
Traškių raugintų kopūstų ruošimas stiklainyje
Kaip virti raugintus kopūstus:
Stikline vandens galite nuspausti kopūstą stiklainyje, kuris pločio pateks į jo kaklelį.
Raugintų kopūstų metu kopūstai stiklainyje turi būti nuolat persmeigti iešmu. Fermentacijos metu iš jo išsiskirs sultys, todėl stiklainį reikia įdėti į dubenį, kuriame bus surenkamos. Jei reikia, šiomis sultimis galima pilti kopūstus, kai nustos burbuliuoti. Skystis stiklainyje nusistovės ir bus galima pilti „išbėgusias“ sultis.
Kaip virti raugintus kopūstus, kad jie būtų traškūs
Toks paprastas patiekalas kaip rauginti kopūstai neturi sudėtingų procesų ir yra lengvai paruošiamas. Tačiau kartais jis gali pasirodyti minkštas ar gleivėtas, bus nemalonu valgyti. Žiemai galite paruošti raugintus kopūstus, kad jie būtų malonaus saldžiarūgštio skonio ir ilgai išliktų traškūs.
Svarbūs žingsniai ruošiant traškius kopūstus žiemai:
Kopūstai verdami nuo 3 iki 5 dienų, priklausomai nuo kambario temperatūros. Gali būti smarki fermentacija, o tada sultys išteka per viršų. Jei kopūstai neturi pakankamai šilumos, šis procesas vyks lėčiau ir ne taip aiškiai. Tačiau negalima persistengti su kopūstu, kad jis nebūtų labai rūgštus.
Kai atsiranda malonus raugintų kopūstų kvapas, o skystis stiklainyje nustoja kilti, vadinasi, jis pasiekė norimą būklę. Stiklainį kopūstų reikia uždaryti nailoniniu dangteliu ir įdėti į šaldytuvą.
Žiemai tokiu būdu galima paruošti daug raugintų kopūstų. Šioje formoje jis laikomas tik šaltoje vietoje, o karštyje gali peroksiduoti.