Birželis laikomas svarbiausiu braškių, braškių ir aviečių priežiūros mėnesiu. Dirbdami sodyboje ar sodo sklype dauguma sodininkų stengiasi laikytis Mėnulio
Kaip rūpintis ir avietėmis 2022 metų birželį pagal mėnulio kalendorių

Kaip rūpintis ir avietėmis 2022 metų birželį pagal mėnulio kalendorių

Birželis laikomas svarbiausiu braškių, braškių ir aviečių priežiūros mėnesiu. Dirbdami sodyboje ar sodo sklype dauguma sodininkų stengiasi laikytis Mėnulio kalendoriaus rekomendacijų, kad gautų gerą derlių.

Ar galima 2022 metų birželį sodinti braškes, braškes ir avietes

nuotrauka
nuotrauka

Palankiausias metas sodinti uogas yra pavasaris ir ruduo. Bet jei dėl kokių nors priežasčių nespėjote laiku pasodinti braškių, braškių ir aviečių, galite tai padaryti birželio pradžioje. Nors tokiu atveju teks atidžiau prižiūrėti augalus, kad kitą sezoną sulauktumėte gero derliaus.

Braškes ir laukines braškes galima sodinti kaip daigus ir sėklas, avietes – tik daigus, su uždara šaknų sistema. Didžiausia problema tampa tokių sodinukų paieška vasarą.

Birželio mėnesį pasodintos braškės, laukinės braškės ir avietės reikalauja kruopštesnės priežiūros, kurią sudaro augalų šešėlių poreikis karštuoju paros metu ir didesnė dirvožemio drėgmės kontrolė.

Kaip laistyti braškes, braškes ir avietes birželio mėn

nuotrauka
nuotrauka

Braškės ir laukinės žemuogės yra gana įnoringi augalai, reikalaujantys dažno ir gausaus laistymo, kurio dažnumą lemia dirvožemio būklė – ji neturėtų išdžiūti. Jei birželis pasirodė karštas, nelyja, o uogos auga smėlingoje dirvoje, augalai laistomi kas antrą dieną, anksti ryte, geriausia šiltu vandeniu.

Laistoma negiliais grioveliais, kurie daromi išilgai braškių ar braškių eilių, kad laistant uogos išliktų sausos. Priešingu atveju jie bus neskanūs, vandeningi ir greitai supūs.

Avietės yra nepretenzingesnė kultūra, jai pakanka laistyti du kartus per savaitę. Tačiau lemiamas veiksnys yra ir dirvožemis – dirvožemis turi išdžiūti ne daugiau kaip 5 cm. Per didelis išdžiūvimas, taip pat vandens stovėjimas tikrai turės įtakos derliui. Aviečių krūmai laistomi po šaknimi, iš visų pusių. Tai geriau daryti debesuotu oru, vakare.

Kokios papildomos priežiūros reikia braškėms, braškėms ir avietėms birželio mėn

nuotrauka
nuotrauka

Uogų krūmams reikia reguliariai atlaisvinti dirvą aplink augalus, kuri paprastai atliekama po laistymo, taip pat laiku pašalinti piktžoles. Po braškėmis ir braškėmis galima pakloti šiaudų ar pjuvenų, kurios gerai apsaugos uogas nuo drėgmės ir kenkėjų.

Iš braškių ir braškių reikia laiku pašalinti ūsus ir sergančius lapus, nes tai padidins uogų aprūpinimą maistinėmis medžiagomis. Avietes reikia išretinti. Taip pat birželį žnaibomos žalios viršūnės, kad būtų užtikrintas aviečių šoninių ūglių vystymasis ir didelis jų derlius.

Braškių ir braškių formavimosi pradžioje augalai šeriami į dirvą įpilant pelenų tirpalų arba kalio nitrato, o tai prisideda prie gero derliaus. Avietės šeriamos organinėmis trąšomis ir kalio humatu.

Mėnulio kalendorius uogų pasėlių priežiūrai 2022 m. birželio mėn

nuotrauka
nuotrauka

Mėnulio kalendorius yra vienas iš seniausių kalendorių pasaulyje, kuriame yra mūsų tolimų protėvių patirtis. Jis pagrįstas mėnulio fazių, turinčių įtakos sodo ir daržo kultūrų augimui ir derėjimui, stebėjimais. Patyrę sodininkai žino, kad tik vadovaudamiesi mėnulio kalendoriaus patarimais galite užauginti gerą derlių.

2022 metų birželį braškių, braškių ir aviečių sodinimas ir priežiūra turėtų būti atliekami pagal mėnulio kalendoriaus rekomenduojamas palankias datas, o nepalankiomis datomis reikėtų vengti bet kokių darbų.

Taip pat nerekomenduojama dirbti uogų derliaus vietoje per pilnatį ir jaunatį, kurios šį mėnesį patenka į birželio 14 d. (pilnatis) ir birželio 29 d. (jaunatis).

549
890 Pasidalino
avatar
Gedrimas Gamarra
Visada laikausi Mėnulio kalendoriaus kai sodinu uogas, manau tai tikrai padeda gauti geresnį derlių.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas