Senovės kinai nustatė keletą būdų, kurie padeda sutvirtinti kojas ir atitolinti kūno senėjimą.
Vaikščiokite basomis.
Aišku, praktiškai nėra galimybės to padaryti gatvėje – eiti namo. Jei jūsų grindys šaltos, vis tiek nusimeskite šlepetes bent 10 minučių. O jei turite užsispyrimo tai daryti tris kartus per dieną, galite pasveikinti – gyvensite ilgiau, esate toli nuo senatvės!
Treniruok kojas.
Eik ant pirštų, ant kulnų ir vidinės bei išorinės kojos dalies. Tai sustiprina kojų raumenis ir kaulus, pagerina jų kraujotaką, vadinasi, pagerina vidaus organų veiklą. Ir tai visai nesunku, gali trukdyti tik tingumas.
Pradėkite daužyti kojas dabar ir nuo šios dienos – kiekvieną dieną.
Tai turėtų būti daroma lengvai, pėdomis, tiesiai už pirštų. Norėdami tai padaryti, galite naudoti guminį arba medinį plaktuką, kočėlą, net tuščias butelis bus tinkamas. Ir po kurio laiko pajusite, kaip maloniai šiluma lėtai plinta kūnu, o svarbiausia – atsiranda ramybės jausmas. Tai laikoma viena geriausių priemonių pagerinti abiejų kojų ir viso kūno kraujotaką.
Turintiems problemų su akimis gerai, jei kiekvieną dieną 5 minutes intensyviau patapšnokite mediniu pagaliuku ant antrojo ir trečiojo pirštų pagrindo, yra zonų, kurios refleksiškai susijusios su akimis. Būtina, Kinijos gydytojai vis dar sako, patrinti, tai yra, pėdos skliaute masažuoti specialų tašką – yong-chuan. Jei tai darysite reguliariai, kraujotaka bus gera ir kojų raumenys atsipalaiduos.
Taškas yra tiesiai už pirštų, pėdos arkos viduryje. Šį masažą galite atlikti sausu būdu, tai yra, 20 kartų be pertraukų tiesiog paspauskite tašką (pirmiausia ant vienos kojos, paskui ant kitos) be didesnės jėgos. Šį masažą patartina daryti ryte ir vakare.
Arba galite tai padaryti šlapiu būdu: į baseiną (vonią) pilkite 38 laipsnių temperatūros vandenį, pakelkite kojas ir palaukite, kol jos parausta, tada tuo pačiu metu spauskite nykščius, 80 kartų be pertraukų pamasažuokite yong-chuan tašką. Gerai, jei po to 3-5 minutes trinsite rankas kojomis.
Ir jei ryte skauda kojas, o pirmieji žingsniai iš lovos yra neįprastai sunkus dalykas – greičiausiai artrozė gyvena jūsų kojose. Ir jūs, žinoma, turite kreiptis į reumatologą ir ortopedą ir ką nors padaryti!
Pavyzdžiui, bent jau aukščiau išvardyti metodai yra labai tinkami, vis tiek galite pabandyti, kaip pataria mūsų gydytojai, patrinti kojas kažkokiu priešuždegiminiu geliu (ibuprofenu, diklofenaku). Ir jūs galite pabandyti padaryti kompresus su medicinine tulžimi, jis parduodamas vaistinėje.
Būtina sudrėkinti audinį tulžimi, apvynioti kojas, apklijuoti viršų polietilenu, tada vilnoniu šaliku arba uždėti vilnones kojines ir palikti kompresą per naktį. Tik tai reikia daryti atsargiai, nes tulžis palieka pėdsakus. Ryte nuimkite ir darykite tokius kompresus kas antrą dieną.
Ir, žinoma, jūs turite judėti, vaikščioti, mylėti savo kojas ir neduoti joms tingumo. Gyvenimas juda! Būtent šis įsakymas grįžta į senovės laikus. Naudinga mūsų kojoms ir kontrastingiems dušams: karštas arba šaltas vanduo. Tai padidina tonusą, pagerėja kraujotaka, o senatvė stumia atgal.