Kai kurie prietarai yra populiarus ne vieną šimtmetį. Anksčiau dauguma dalykų buvo suvokiami kitaip nei dabar, tačiau šiandien vis dar laikomasi tam tikrų nuostatų, nes manoma, kad tai padės išvengti nesėkmių, problemų ir rūpesčių.
Basas pėdas gali pažeisti ne tik stiklo šukės ar kiti aštrūs daiktai. Tikima, kad basas pėdas taip pat gali pažeisti ir pikto linkintys žmonės. Mūsų protėviai stengėsi saugoti kojas, kad išvengtų problemų, nesirgtų ir neprarastų jėgų. Pasidomėkime, kada rekomenduojama nevaikščioti basomis kojomis, ir kas už to slypi.
Vaikščiojimas basomis per svarbias bažnytines šventes buvo laikomas nepagarba ir žadėjo daug rūpesčių. Net ir skurdžiai gyvenantys žmonės stengėsi uždengti basas pėdas, kad tai padėtų išvengti nemalonumų.
Tikima, kad po namus negalima vaikščioti basomis kojomis, jei juose yra miręs žmogus. Vaikščiojimas basomis kojomis gali pritraukti negatyvią energiją ir ligas.
Negalima eiti grybauti ar uogauti basomis kojomis. Žinoma, būtų sunku patikėti, kad kas nors ryžtųsi eiti į brūzgynus basomis kojomis, tačiau šį draudimą taip pat naudinga atsiminti. Jei to nepaisysite, į namus grįšite tuščiomis.
Vaikščiojimas basomis per perkūniją laikomas blogu ženklu. Mūsų protėviai tikėjo, kad siaučiančios gamtos stichijos gali prišaukti nelaimę tiems žmonėms, kurie nėra apsiavę batų.
Jei namuose yra sergantis žmogus, negalima vaikščioti basomis kojomis. Tai gali sukelti daugybę negalavimų ir pabloginti savijautą.
Manoma, kad negalima skaičiuoti pinigų basomis, nes tai gali prišaukti skurdą.
Basomis kojomis negalima pasitikti svečių: jei to nepaisysite, sėkmė iškeliaus kartu su svečiais, o namų šeimininkams liks tik skurdas.
Basomis negalima sodinti sodinukų, nes tai gali lemti derliaus nuostolius. Jei daržoves sodinsite basomis, žiemą gali tekti badauti.