Nepaisant to, kad šiuolaikiniame pasaulyje jaunimas kiek įmanoma atidėlioja vaikų gimdymo klausimus, vyrai turi tam tikrą amžių, iki kurio jiems svarbu tapti tėčiais. Tuo pačiu metu kai kurios moterys mano, kad joms reikia spėti pagimdyti vaiką iki 30 metų, kitaip vėliau tai padaryti bus sunku.
Iki kokio amžiaus vyras turėtų turėti vaiką
Yra žinomas stereotipas, kad jei mergina negalėjo tapti mama iki trisdešimties metų, gimdymas bus sunkus, o kūdikis gali susirgti rimtomis patologijomis. Šis teiginys turi savo tiesą: kuo vyresnė gimdanti moteris, tuo didesnė rizika, kad kažkas nepavyks. Vis dėlto ne viskas taip baisu ir baisu.
Šiuolaikiniame pasaulyje medicina tapo daug progresyvesnė nei tuo metu, kai gimdė mamos ir močiutės. Be to, nėštumą geriau planuoti. Atsakingai prižiūrint specialistui ir su rimtu tėvų požiūriu, šeimoje tikrai gims sveikas ir stiprus vaikas.
Dailiosios lyties atstovės iš anksto pagalvoja, kad laikas karjerą padėti į antrą planą, susitelkti į šeimą ir namus. Tačiau vyrai dažniausiai tiki, kad jų dar laukia daug laiko. Tiesą sakant, jie turi savo biologinį laikrodį. Manoma, kad vyrų vaisingumas pradeda mažėti sulaukus keturiasdešimties.
Gimdymas net ir sveikiausiai moteriai yra sunkesnis, jei vaiko tėvas pastojimo metu buvo vyresnis nei 35 metai. Ir viskas dėl to, kad prastėja reprodukcinės funkcijos, o spermatozoidų kokybė labai sumažėja.
Ar vyro amžius gali turėti įtakos būsimai jo atžalai?
Mokslininkai iš Stanfordo universiteto medicinos mokyklos, esančios Kalifornijoje, atliko savo eksperimentą. Paaiškėjo, kad vyresni nei 35 metų vaikai iš stipriosios lyties atstovų dažniau gimsta neišnešioti. Po gimimo juos gali ištikti traukuliai, todėl iš pradžių juos reikia laikyti ant ventiliatoriaus.
Mokslininkai nusprendė, kad kasmet po 35 metų vyras savo spermos DNR surenka dvi naujas mutacijas. Todėl kūdikio gimimą geriau planuoti iki tokio amžiaus.
Pažymėtina, kad yra ryšys tarp tėvo amžiaus ir tikimybės, kad naujai gimusi mama susirgs diabetu. Be to, liga gali pasireikšti nėštumo metu. Todėl biologinis tėčio amžius svarbus ne tik kūdikio, bet ir jo mamos sveikatai.
Kaip moters amžius turi įtakos vaiko pastojimui?
Moterims senstant, pastoti užtrunka ilgiau. Tikėtina, kad kai kuriais atvejais gali prireikti net medicinos specialistų pagalbos. Viskas nuo to, kad kiaušinėliai kiaušidėse sensta, pasikeičia vaisingumas.
Žinodami, kad amžius turi įtakos vaisingumui, galite ištirti savo galimybes. Nors geriau būtų tiesiog pradėti bandyti susilaukti vaiko. Kiaušinių užšaldymas yra vienas iš variantų. Tai moters kiaušialąsčių konservavimo procedūra su tolesniu jų šaldymu ir saugojimu. Vėliau juos galima atšildyti ir apvaisinti IVF procedūra.
Jei moteris planuoja pastoti sulaukusi 35 metų, verta atsižvelgti į visas rizikas:
Su amžiumi gimdančioms moterims, kaip taisyklė, siūloma atlikti papildomą tyrimą. Specialistai nori pirmiausia įsitikinti, kad vaikas bus sveikas, kaip jo mama. Paskyrimo metu gydytojas išsamiai paaiškina priežiūros planą. Šiuo metu gydytojams galite užduoti bet kokius jus varginančius klausimus.