Mokslininkai aptiko „Mafusailo geną“ (senolis Mafusailas, anot Biblijos, gyveno 969 metus): kas tokių genų turi, tas turi ir daug šansų sulaukti šimto metų – net ir gyvendamas nesveikai, rašoma „The Sunday Times“.
Ilgaamžiai žmonės

Mokslininkai ištyrė, kokie žmonės gyvena šimtą metų ir ilgiau: visus juos siejo viena savybė

Mokslininkai aptiko „Mafusailo geną“ (senolis Mafusailas, anot Biblijos, gyveno 969 metus): kas tokių genų turi, tas turi ir daug šansų sulaukti šimto metų – net ir gyvendamas nesveikai, rašoma „The Sunday Times“.

 

„Panašu, kad minėti genai saugo žmogų nuo rūkymo bei blogos mitybos padarinių ir nukelia širdies negalavimų, vėžio pradžią trims dešimtmečiams į priekį“, – rašo straipsnio autorius Jonathan Leake.

– Nė vienas genas nėra jaunystės šaltinis. Naujausių ilgaamžių ir jų šeimų tyrimų duomenys byloja, kad ilgaamžiškumo paslaptis – teisingas genų rinkinys.

Toks rinkinys – labai retas: tik vienas žmogus iš 10 tūkstančių pasižymi gera sveikata ir gyvena 100 metų.“

Senėjimas
Senėjimas

„Ilgaamžiai turi ne mažiau ligų arba senėjimo genų, – tvirtina Eline Slagboom iš Leideno universiteto, vadovavusi tyrimui, kuriame dalyvavo 3,5 tūkstančio Olandijos ilgaamžių. – Bet jie turi ir tokių genų, kurie priešinasi „blogųjų“ paleidimui.

Ilgaamžystė, be abejonės, yra genetikos ir paveldimumo reiškinys“.

Gerai genetika gali teigiamai paveikti žmogaus sveikatą ir gyvenimo trukmę. Paveldimos genų savybės gali padėti žmogui mažiau jautriai reaguoti į tam tikrus ligos veiksnius, sustiprinti jo imuninę sistemą ir sumažinti tam tikrų ligų riziką.

Įvairios tyrimų studijos rodo, kad žmonės, turintys geresnių genetinių polinkių, gali turėti mažesnę širdies ligų, diabeto, tam tikrų vėžio formų ir kitų ligų riziką. Be to, geri genetiniai veiksniai gali prisidėti prie lėtesnio senėjimo proceso ir padidinti galimybę gyventi ilgiau.

Tačiau yra svarbu paminėti, kad genetika yra tik vienas iš daugelio veiksnių, kurie daro įtaką sveikatai ir gyvenimo trukmei. Sveika gyvensena, tinkama mityba, fizinis aktyvumas, aplinkos veiksniai ir kitos gyvenimo sąlygos taip pat turi didelę įtaką. Net jei turite palankią genetiką, verta susirūpinti savo sveikata, svarbu palaikyti sveiką gyvenseną, kad maksimaliai pasinaudotumėte šiais pranašumais ir ilgiau gyventumėte sveikai ir laimingai. Linkime būti sveikiems!