„Tikri santykiai yra neįmanomi tol, kol pats nebūsi jiems pasirengęs“. Terapeutė Susan Peace Gadua šią frazę vadina viena mėgstamiausių ir sako, kad ji pad
Mokslinis būdas nustatyti, kiek ilgai truks jūsų santykiai

Mokslinis būdas nustatyti, kiek ilgai truks jūsų santykiai

„Tikri santykiai yra neįmanomi tol, kol pats nebūsi jiems pasirengęs“. Terapeutė Susan Peace Gadua šią frazę vadina viena mėgstamiausių ir sako, kad ji padeda jai darbe.

Kartą pas ją atėjo moteris, kuri buvo pasirengusi išsiskirti iš vyro. Jie buvo vedę ilgą laiką, užaugino šešis vaikus, tačiau jai atsibodo, kaip vyras su ja elgiasi. Susan patarė klientei atvirai papasakoti savo vyrui apie skaudulius ir paaiškinti, kokia ji nelaiminga.

nuotrauka
nuotrauka

Būtent ši žiauri tiesa ir pavertė santykius naujais. Jie vis dar kartu. Kai tik klientė nusprendė atvirai pasikalbėti ir informuoti apie savo sprendimą išsiskirti, jos vyras norėjo pasikeisti. Tai ne tik išgelbėjo santuoką, bet ir padarė ją dar geresnę, nes nė viena šalis nenorėjo rizikuoti.

Bėgant metams, Susan padarė išvadą, kad tokie atvejai yra plačiai paplitę. Daugelis jų nelogiški, tačiau terapeutė sako, kad yra tam tikri modeliai, kada santykiai veikia, o kada ne. Ji tai vadina „suveikiančiais“ veiksniais.

nuotrauka
nuotrauka

Visi puikiai žinome, kad pasaulyje nėra dviejų absoliučiai tapačių žmonių, tokių kaip poros. Susan mano, kad pagrindinė jos darbo misija yra visai ne tarpininkavimas – ji nesėdi savo kabinete tam, kad suburtų žmones ar juos užaugintų. Jos tikslas yra padėti klientams suprasti tikrąjį save ir įgyvendinti savo norus, taip pat nustatyti, ar jie sugeba patenkinti šiuos pagrindinius poreikius.

Kaip patikrinti santykių stiprybę?

Susan mieliau čia naudoja Maslow poreikių piramidę. Taigi poros, kurios funkcionuoja žemesniame lygyje (išgyvenimas), dažnai lieka kartu dėl būtinybės jausmo. Ir tie partneriai, kurie vadovaujasi būtinybe atnaujinti, yra ne tik laimingi, bet ir padeda vienas kitam augti teisinga linkme, todėl linkę būti kartu.

nuotrauka
nuotrauka

Sunkumų kyla tiems, kurie yra viduryje. Paprastai šios problemos yra susijusios su saugumo jausmu, meile ir savęs vertinimu.

1 - Ar toliau ieškote meilės ar tiesiog vengiate skausmo?

Susan tai vadina vienu iš svarbiausių rodiklių, rodančių, ar jūsų santykiai veikia. Taigi, kas tiksliai jus laiko kartu?

Žmonės, kurie palaiko partnerį dėl baimės dėl vienatvės ar skyrybų, mažiau linkę užmegzti ilgus santykius. Ir daug didesnė tikimybė yra tiems, kurie kartu išgyvena sunkius laikus, vadovaujasi bendru tikslu sukurti laimingą šeimą.

nuotrauka
nuotrauka

2 - Ar turite pakankamai suveikiančių veiksnių?

Pavyzdžiui, bet kokiuose santykiuose egzistuoja tam tikri meilės poreikiai. Tai yra, norint, kad jie veiktų, reikalingi šie suveikimo veiksniai: abipusė meilė, bendri interesai, susidomėjimas ir ištikimybė.

Tai taip pat reiškia, kad bet kuris šių dalykų atima stiprybės ryšį: abipusiškumo, neištikimybės, skirtingų interesų ir vienpusio ar abipusio nesuinteresuotumo išlaikyti santuoką nebuvimas.

Labai svarbu suprasti, kad sužadinimo veiksniai yra gana lanksti sąvoka: jei abu partneriai yra pasirengę dirbti dėl savo meilės, ištikimybės abipusiškumo, dalytis interesais ir permąstyti savo vaidmenį vienas kito gyvenime, tada jų santykiai gali pagerėti.

nuotrauka
nuotrauka

3 - Ar galite pasakyti tiesą?

Kaip ir mėgstamoje citatoje, Susan sako, kad nors tai atrodo gana nelogiška, sveikiausios ir laimingiausios poros yra tos, kuriose kyla daugiausia konfliktų. Ar galite pasakyti savo mylimajai/ mylimajam tiesą? Ar esate pasirengęs dėl to rizikuoti santykiais?

Kuo sąžiningiau elgiatės su savo poreikiais, tuo daugiau suteikiate partneriui galimybių juos suprasti ir priimti. Jei jus veda tik baimė prarasti šiuos santykius, tada labai tikėtina, kad tylėsite, nepaisydami partnerio nepagarbos ir ignoravimo. Būtent dėl to poroms kyla sunkumų.

nuotrauka
nuotrauka

Todėl jūs taip dažnai girdite istorijas apie tai, kaip kažkas iš jų partnerių „staiga“ įteikė skyrybų dokumentus. Tiesa ta, kad laikui bėgant šios problemos kaupiasi ir visada yra neišvengiamos, nepriklausomai nuo to, kokie sveiki santykiai ir kokie partneriai yra suderinami.

Todėl kyla ne klausimas, ar turite konfliktų, bet tai, ar juos spręsite atvykę ar tiesiog jų išvengsite, apsimesdami laimingais, pamažu artėdami prie pabaigos?

nuotrauka
nuotrauka

4 - Ar galite sutelkti dėmesį į savo norus, o ne bandyti kontroliuoti rezultatą?

Kad šeimos konsultacijos ir susitaikymas būtų veiksmingi, pirmiausia turite sutelkti dėmesį į save ir tai, ko reikia, kad jaustumėtės patenkinti. Nemėginkite manipuliuoti savimi ar situacija, kad pasiektumėte jums patogiausią rezultatą.

Pirmiausia supraskite save ir savo norus. Ir tada tapkite skaidresni to, ko norite. Jei norite, kad jūsų poreikiai būtų patenkinti, tylėkite.

nuotrauka
nuotrauka

Moralas yra dvejopas. Visų pirma, santykiai neturi teisingos krypties. Pats teisingiausias ir sveikiausias visada bus tas kelias, kuris kiekvieną partnerį daro laimingą. Antra, visiems būna sunkių laikotarpių.

Tačiau santykių stiprumas priklauso ne nuo konfliktų ar sunkumų, o nuo partnerių susidomėjimo ir noro augti bei tobulėti kartu.

nuotrauka
nuotrauka
552
246 Pasidalino
avatar
Steponas Lazutka
Ši terapeutės mintis apie santykių pasirengimą man atrodo labai svarbi, nes dažnai mes siekiame kažko nepasisprendę savo vidinių problemų.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas