Padarykite tai jau šiandien, nes tai didžiausia pagalba smegenims! Liūdnas faktas: jei kasdien nesuteiksite smegenims reikiamo krūvio ir paprasčiausiai leisite joms tingėti, jų būklė pablogės.
Kaip kūno raumenys silpnėja be treniruočių, taip silpnėja ir protas, jei kasdien jo nemankštiname.
Daugeliui žmonių užtenka įvairių užduočių ir veiksmo darbe, tačiau problema kyla tik tuo metu, kai tiesiog nieko nebereikia daryti.
Net atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad paprasčiausiai lavinant smegenų funkcijas, galima ne tik pagerinti atmintį ir išlikti žvaliems, bet ir veiksmingai užkirsti kelią Alzheimerio ligai. Pasiūlykite šiuos pratimus daryti ir savo seneliams!
Reguliarus atminties ir dėmesio lavinimas padeda sukurti naujus nervinius signalus ir pagerina funkcinius ryšius tarp atskirų smegenų struktūrų.
Pratimai atminties lavinimui
Spalvoti žodžiai
Paveikslėlyje pavaizduoti žodžiai, parašyti skirtingomis spalvomis.
Būtina garsiai pasakyti ne patį žodį, o spalvą, kuria jis parašytas.
Kai pasieksite teksto pabaigą, pakartokite pratimą atvirkštine tvarka.
Tai nėra lengva užduotis, ar ne? Taip yra todėl, kad mūsų dešinysis pusrutulis bando įvardyti spalvą, o kairysis pusrutulis nori įvardinti žodį.
Taip skaitydami lavinate abu smegenų pusrutulius ir pusrutulio jungtis bei tobulinate savo dėmesio įgūdžius. Šis metodas padeda išvengti Alzheimerio ligos.
Schulte lentelė
Didelis periferinio matymo, dėmesio ir skaitymo greičio simuliatorius. Pratimų metu lentelė turėtų būti maždaug 30 – 35 cm atstumu toliau nuo akių, kaip ir skaitant knygą.
Sutelkite dėmesį į skaičius viduryje, kad galėtumėte vizualiai matyti visą lentelę. Pabandykite apžvelgti visą lentelę – nežiūrėdami į atskirus kampus (naudojant tik periferinį matymą).
Greitai raskite skaičius nuo 1 iki 25 ir pabandykite juos ištarti garsiai.
Labai svarbu, kad nenukreiptumėte žvilgsnio nuo stalo centro ir skaičių ieškotumėte tik periferiniu regėjimu. Pradedantieji užduotį atliks per minutę, tačiau jūsų tikslas yra surasti visus skaičius per 10 sekundžių.
Pirštų pratimas
Dešinės rankos pirštais padarykite pergalės ženklą „V“, o kairiąja – „Gerai“. Tada greitai pakeiskite rankas – dešinė ranka turi rodyti „Gerai“, o kairioji ženklą „V“.
Kuo greičiau pakeiskite abiejų rankų ženklus – visada darykite tai abiem rankomis vienu metu ir stenkite atlikti kuo greičiau.
Šis pratimas ugdo dėmesį, gebėjimą greitai pereiti nuo vienos užduoties prie kitos ir lavina abiejų smegenų pusrutulių darbą.
Dvipusis sinchroninis rašymas
Šiam pratimui jums reikės dviejų popieriaus lapų ir dviejų rašymo priemonių.
Kai viskas bus paruošta, pradėkite piešti geometrines figūras abiem rankomis vienu metu – viena ranka nupieškite apskritimą, kita – trikampį.
Taip pat galite rašyti raides ar žodžius (turėkite omenyje, kad abi rankos turi rašyti vienodą
Efektą tikrai pajusite! Sinchroninis rašymas moko smegenis vienu metu atlikti kelias užduotis, skatindamas abiejų pusrutulių veiklą.
Dar keli patarimai:
Gerai žinomas neurologas Lawrence’as Katzas sukūrė pratimų sistemą, kuri padeda jūsų smegenims išlaikyti visas savo funkcijas net ir vyresniame amžiuje.
Štai keletas patarimų iš jo knygų:
Pabandykite atlikti kasdienius įprastus darbus (pvz., valyti dantis ar šukuotis plaukus) nedominuojančia ranka.
Prauskitės duše užsimerkę ar atlikite kitą įprastą veiklą.
Dažnai keiskite maršrutus, kuriais važinėjate į darbą ar tiesiog apsipirkti, ar aplankydami kitas įprastas vietas.
Žiūrėdami vaizdo įrašą pabandykite nutildyti garsą ir pasikliauti aktorių gestais, kad atspėtumėte, apie ką jie kalba.