Jūs taip pat galite tapti rytiniu vyturėliu. Pasinaudokite paprasta gudrybe ir lengvai atsikelsite auštant.
Paprasta gudrybė, kaip be kančių atsikelti ryte

Paprasta gudrybė, kaip be kančių atsikelti ryte

Jūs taip pat galite tapti rytiniu vyturėliu. Pasinaudokite paprasta gudrybe ir lengvai atsikelsite auštant.

Kai kas sako, kad vieni iš mūsų yra vyturiai, o kiti – pelėdos. Pirmieji yra sutverti keltis auštant, o antrieji – gulėti lovoje iki pietų. Tačiau taip nėra. Pateiksime keletą patarimų, kaip keltis ryte, net jei iki šiol jums tai sunkiai sekėsi.

Atsikėlimas ryte daugeliui žmonių yra didžiulė problema. Kai kurie žmonės savo žadintuve įjungia kelis signalus ir galiausiai atsikelia tik paskutinę minutę, todėl karštligiškai ruošiasi išeiti į darbą, praleidžia pusryčius ir patiria dar daugiau streso. Atsikeldami anksčiau, paradoksaliai būsite labiau pailsėję ir atsipalaidavę. Taip pat turėsite daugiau laiko pramogoms. Priešingai, nei atrodo, pereiti prie ankstyvo kėlimosi rytais nėra taip sunku. Viskas, ką jums reikės padaryti, – pritaikyti paprastą gudrybę.

Kokia yra ankstaus kėlimosi nauda?

Kokia yra ankstaus kėlimosi nauda?
Kokia yra ankstaus kėlimosi nauda?

Žmonės, mėgstantys ilgiau miegoti, dažnai tvirtina, kad neturi motyvacijos atsikelti anksti ryte. Tačiau tai verta daryti, net jei neturite jokių reikalų. O gal reikėtų sakyti, ypač tada, kai jų neturite. Savanoriškas atsikėlimas auštant yra puikus būdas atrasti laiko sau. Jį galite išnaudoti mažiems malonumams, pavyzdžiui, meditacijai, skaitymui arba ramiai pasiruošti ėjimui į darbą ir suvalgyti skanius pusryčius. Taip į dieną įžengsite su daugiau energijos ir nepatirsite streso. Rytą taip pat galite skirti treniruotėms (tai būtų labai naudinga jūsų fizinei ir psichinei sveikatai) arba kalbų mokymuisi (ryte jūsų protas būtų imlesnis). Tyrimais įrodyta, kad ryte pradėtą veiklą mums lengviau tęsti nei tą, kurios imamės vakare.

Kaip atsikelti ryte?

Jei ką tik nusprendėte, kad nuo rytojaus kelsitės 5 val. ryto, turėtumėte šiek tiek sulėtinti savo užmačias. Labai ankstyvo kėlimosi negalima įvesti į savo dienotvarkę per vieną naktį. Žinoma, galite pabandyti, bet po 2 dienų taip pavargsite, kad pasiduosite ir viską mesite. Daug geresnių rezultatų pasieksite naudodami paprastus patarimus!

  • Pirmiausia nustatykite žadintuvą 15 minučių anksčiau, nei darydavote prieš tai. Pasistenkite atsikelti, kai tik jis suskambės. Neužsnūskite!
  • Kelkitės nauju laiku 4–5 dienas iš eilės.
  • Kai pastebėsite, kad atsikėlę 15 minučių anksčiau nebesijaučiate nepatogiai, nustatykite žadintuvą dar 15 minučių anksčiau.
  • Naudokite šį metodą tol, kol pasieksite numatytą kėlimosi laiką.
  • Nepamirškite, kad per tą laiką taip pat turėtumėte pakeisti ėjimo miegoti laiką, kad išlaikytumėte tą pačią miego trukmę. Optimalus laikas suaugusiam žmogui yra 7–8 valandos.

Kaip užmigti, kad ryte atsikeltumėte be jokių problemų?

Kad atsikėlimas ryte nekeltų problemų, taip pat turėtumėte užtikrinti tinkamą miego higieną.

  • Vakare negerkite kavos ir nevartokite vaistų, kurių sudėtyje yra kofeino.
  • Lovą naudokite tik miegui. Joje nežiūrėkite televizoriaus ir neužsiimkite kita veikla.
  • Pasirinkite patogią miego padėtį. Atminkite, kad geriausia miegoti ant nugaros arba ant kairiojo šono.
  • Prieš miegą nesinaudokite telefonu ar kompiuteriu. Jų mėlyna šviesa trukdo užmigti.
  • Miegokite su kojinėmis – jos sušildys jūsų pėdas ir praplės kraujagysles. Taip galėsite greičiau užmigti.
349
122 Pasidalino
avatar
Emilija Antanavičienė
Labai įdomu, tikrai išbandysiu keletą iš šių patarimų, nes pats priklausau prie tų, kuriems sunku pradėti dieną anksti.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas