Turite iš anksto žinoti, kaip pasninkauti Petro pasninku, kad jo nepažeistumėte. Verta paminėti, kad tai vienas iš dviejų vasaros pasninkų, kurie pradeda ruošti tikinčiuosius Petro ir Povilo dienai.
Ką veikti Petrovo pašte
Pasninkas visada prasideda praėjus 7 dienoms po Trejybės. Kadangi Trejybė patenka į skirtingas datas, pasninkas prasideda skirtingu laiku. Jis gali trukti nuo 8 iki 42 dienų, bet visada baigiasi liepos 12 d. Tai Petro ir Povilo šventė.
2022 metais Petrovo pasninkas prasidėjo birželio 20 d. Verta paminėti, kad jis nėra toks kietas kaip Didysis. Žuvis leidžiama visomis dienomis, išskyrus trečiadienį ir penktadienį. Tačiau valgyti mėsą draudžiama.
Tačiau dar prieš tokį ne tokį sunkų badavimą geriau pasitarti su gydytoju, ar sveikatos būklė leis riboti mitybą. Verta paminėti, kad pasauliečiams pasninkas nėra toks griežtas kaip bažnyčios tarnautojams.
Jei dėl kokių nors priežasčių jums nerekomenduojama pasninkauti, galite apsiriboti nevalgymu, nes pasninkas – ne tik tai. Jei norite, galite pabandyti gyventi be televizijos ir socialinių tinklų, daugiau melstis ir aplankyti šventyklą.
Petrovo pranešimas: ką leidžiama valgyti
Kaip minėta aukščiau, visomis dienomis, išskyrus trečiadienį ir penktadienį, galite valgyti žuvį. Kad maistas nekenktų sveikatai ir būtų liesas, drąsiai galite valgyti patiekalus su daržovėmis ir vaisiais. Yra daug būdų, kaip paįvairinti gavėnios meniu.
Nereikėtų „valgyti“ savo artimųjų poste. Tai apie pyktį, kivirčus, skandalus ir agresiją. Apie visus darbus, kurie pažeidžia kaimynų taiką ir harmoniją. Savo blogais darbais žmonės gali sugriauti taiką tarp jų ir Visagalio.
Trečiadienį ir penktadienį galite gaminti vasariškus patiekalus, pavyzdžiui, okroshka, bet be mėsos, daržovių ikrų, salotų ar kopūstų sriubos. Taip pat galite kepti liesus pyragus, kepti daržoves orkaitėje arba ant grotelių.
Pasninko metu reikėtų atsisakyti alkoholinių gėrimų, mažiau žiūrėti televizorių ir sumažinti viešnagę pramoginiuose renginiuose.
Kas negali pasninkauti
Kiekvienas žmogus turi teisę pats nuspręsti, pasninkauti ar ne. Kažkas gali visiškai laikytis savo pasninko ir nepatirti jokių sunkumų, o kitam žmogui, atvirkščiai, reikia švelnesnių sąlygų.
Sergantys gali lengvai pasninkauti. Liga taip pat laikoma pasninku, kūno nuolankumu. Sergant tam tikromis ligomis toks badavimas gali tik pakenkti sveikatai. Todėl iš pradžių reikia klausytis savo kūno ir pasitarti su gydytojais.
Ypatinga pasninko priemonė bus kariškiams, nėščiosioms ir dirbantiems griežtu ritmu. Tokiems žmonėms pasninkas ne visada bus naudingas. Vaikai taip pat gali pasninkauti. Tokiu atveju verta sumažinti jų saldumynų vartojimą.