Pabandykite atspėti seną mįslę: kas pirmiausia juda keturiomis, paskui dviem kojomis, o pabaigoje – trimis? Atsakymas paprastas – tai žmogus. Vaikystėje ne
Pirmasis senėjimo požymis ir ligos pradžia

Pirmasis senėjimo požymis ir ligos pradžia

Pabandykite atspėti seną mįslę: kas pirmiausia juda keturiomis, paskui dviem kojomis, o pabaigoje – trimis? Atsakymas paprastas – tai žmogus. Vaikystėje neišmokęs vaikščioti, jis ropoja keturiomis, užaugęs, juda dviem kojomis, o senatvėje eina ant lazdos. Štai liūdnas atsakymas.

Ar senatvė praranda gebėjimą normaliai judėti?

Šiuolaikiniai žmonės susitaikė su tuo, kad po 30 metų sumažėja fizinis aktyvumas ir kūno lankstumas. Kokia yra tokių su amžiumi susijusių pokyčių priežastis ir ar įmanoma pašalinti lygybės ženklą tarp senėjimo ir nykimo?

Kodėl mes prarandame lankstumą?

Dar praėjusiame amžiuje mokslininkai sukūrė somatinę teoriją, pagal kurią visi nuo vaikystės patirti stresai, bėdos ir rūpesčiai atsispindi mūsų kūno būsenoje, veikia ne tik psichiką, bet ir nevalingai reaguojančius raumenis bei sąnarius. arba refleksiniai susitraukimai.

Nemaloniausia tai, kad negalime jų atsipalaiduoti vien noru. Todėl sulaukęs trisdešimties, o kartais ir anksčiau, žmogus nebeprisimena, ką reiškia laisvas judėjimas. Šie pokyčiai netgi gavo specialų terminą: sensorinė-motorinė amnezija. Būtent ji yra kalta dėl klaidingo senėjimo jausmo atsiradimo. Vienas pagrindinių šios ligos simptomų yra raumenų ir raiščių elastingumo sumažėjimas, stuburo kreivumas, lėtinis sąnarių skausmas, šlubavimas.

Tačiau lankstumo sumažėjimas akivaizdus ne tik išoriškai. Daug rimčiau yra tai, kad tai sukelia kraujotakos sutrikimus ir dėl to medžiagų apykaitos pablogėjimą – tiesioginį kelią į įvairias ligas.

Pasak psichologų, vien atsipalaidavimo nepakanka norint atsikratyti streso. Tik kasdienis apšilimas ir tempimas gali nugalėti klaidingą senėjimo jausmą, ilgą laiką išlaikyti aukštą fizinį ir protinį aktyvumą. Be to, daugelis ekspertų teigia, kad iš tikrųjų nėra jokios priežasties, kodėl turėtume patirti fizines kančias senatvėje.

Kas nutinka mūsų kūnui?

Šiuolaikinių žmonių fizinis aktyvumas gerokai sumažėjo. Tai esame skolingi už darbą biuruose ir visuotinę kompiuterizaciją.

Kiekvieną dieną milijonai žmonių dirba 8–10 valandų prie kompiuterio, būdami toje pačioje padėtyje. Tuo pačiu metu mes esame tokie pavargę, kad net neleidžiame minties pakilti į aukštą be lifto pagalbos. Be kasdienės mankštos, įskaitant lankstumą, mūsų raumenys silpsta ir praranda judrumą. Mūsų vaikai, žiūrėdami į mus, jau įprato, kad pablogėjusi sveikata ir kūno sustingimas yra įprastas gyvenimo scenarijus.

Asmens lankstumo praradimas yra pirmasis senėjimo ir ligos pradžios ženklas.

Jei kada nors stebėjote katę, pastebėsite, kaip dažnai ji ištiesia savo kūną, be vargo, visiškai natūraliai sulenkdama raumenis, kuriuos ketina naudoti. Deja, mes praktiškai praradome šį natūralų instinktą.

Atlikite paprastą testą. Po penkių minučių sušilę pagrindinius raumenis, pabandykite pasiekti grindis tiesia nugara ir palinkę į priekį. Nesulenkite kelių. Jei jums daugiau nei 50 metų ir jums pavyko – gerai. Tiems, kurie yra jaunesni, pravartu sugebėti paliesti grindis delnais.

Nepaisant to, kokį bandymo rezultatą pasieksite, lankstumas iki špagato gali būti plėtojamas bet kuriame amžiuje!

Tempimo pratimai padės atkurti natūralų kūno lankstumą ir sveikatą, padidinant raumenų aprūpinimą deguonimi ir pašalinant iš jų atliekas. Sustiprėja kaulai ir raiščiai, pagerėja laikysena, daug kartų sumažėja osteoporozės ir hipokinezės tikimybė, normalizuojasi kraujospūdis. Bet, svarbiausia, jūs patikėsite savimi, savo galimybėmis ir stipriosiomis pusėmis, atstatysite sveikatą ir aktyvumą.

Tikriausiai pastebėjote, kad lankstus žmogus, net būdamas fiziškai pavargęs, palaiko gerą nuotaiką ir atrodo stebėtinai linksmas. Tuo pačiu metu net ir gerai pailsėjęs žmogus, turintis standžius raumenis, atrodo vangus ir prislėgtas.

Atminkite, kad lankstumas yra įgytas turtas. Reguliariai praktikuodamiesi galite pasiekti rimtų rezultatų ir juos išlaikyti iki brandžios senatvės. Yra tik viena sąlyga: nuolatinis darbas su savimi. Kartą nusiprausęs po dušu nemanai, kad to pakanka visam likusiam gyvenimui?

Nuo ko pradėti?

Internete yra daugybė tempimo internete vaizdo pamokų, kurios visiškai netinka pradedantiesiems, nes net ir pradinė daugelio pratimų padėtis negali būti priimta be puikaus lankstumo. Panašu, kad tokių pamokų autoriai, pasiekę gerų asmeninių rezultatų, prarado realybės jausmą, pamiršę tai, kuo patys pradėjo prieš daugelį metų. Neabejokite, kai internete pamatysite trumpą vaizdo įrašą, kuriame sėkmingai ištempiate jaunimą ir palyginate savo galimybes. Jūs net neįsivaizduojate, kiek jiems tai užtruko. Patikėkite, kiekvienam už nugaros ne vieneri metai gimnastikos ar baleto treniruočių.

nuotrauka
nuotrauka

Pirmiausia išsirinkite sau paprasčiausią pratimų rinkinį. Tai apsunkinsite, kai lavinsite lankstumą.

Žinoma, saugiausias ir patikimiausias būdas yra užsiregistruoti į artimiausią fitneso klubą, tačiau turint omenyje daugelio žmonių finansinę padėtį, siūlome treniruotis namuose naudojant vaizdo pamokas ar kvalifikuoto specialisto parašytą literatūrą.

Kaip tinkamai pasitempti

Niekada nepradėkite tempimo pratimų, prieš tai 10–15 minučių neįkaitinę raumenų (lengva aerobinė veikla: bėgimas, šokinėjimas, pritūpimas ir kt.). To neleidžia sau net žmonės-gyvatės, sugebantys susisukti į kamuolį. Tik nepersistenkite: jei jūsų raumenys yra pervargę, jie blogai reaguoja į tempimą.

Naudokite ir statinius, ir dinaminius pratimus (sūpynes ir pritūpimus) ir jokių trūkčiojimų.

Nugarą visada laikykite tiesią.

Niekada, nepamirškite, niekada tiesinkite liemenį, laikydami kojas tiesiai nuo lenkimo į priekį. Prieš tiesindami, būtinai šiek tiek sulenkite kelius. Tai apsidraus nuo apatinės nugaros dalies sužalojimų.

Pradėkite nuo 8-10 kiekvieno pratimo pakartojimų arba 30 sekundžių statinio tempimo. Venkite skausmo ar stipraus diskomforto.

Pabandykite atpalaiduoti tempiamą raumenį ir sutelkti dėmesį į jį.

Įkvėpkite iš pradinės padėties ir ištempdami iškvėpkite.

Lėtai ir sklandžiai išeikite iš ištemptos padėties.

Neskubėkite didinti apkrovos ir nesivaikykite greito rezultato.

Nepatingėkite, pratimus atlikite kasdien ir su malonumu.

Tačiau prieš pradėdami praktikuoti fizinius pratimus, kurie atkuria kūno lankstumą, būtinai pasitarkite su savo gydytoju! Jei nėra kontraindikacijų, būkite atkaklūs ir kantrūs.

Nenustačius sau sunkių terminų, jūs gausite pavydėtiną tempimą, o kartu su juo – sveikatą, pasitikėjimą savimi ir gerą nuotaiką!

387
820 Pasidalino
avatar
Gajus Miliauskas
Nors ir sena, bet vis dar aktuali mįslė, primenanti mums apie gyvenimo ciklą ir neišvengiamus senėjimo procesus.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas