Sveiką kiaulpienių citrinų uogienę galima lengvai pasigaminti naudojant šį paprastą žingsnis po žingsnio nuotraukų receptą. Jei norite, galite išbandyti vieną ar du stiklainius. Tik reikia paskubėti, nes atėjus vasarai kiaulpienių žiedų vis mažiau.
Kiaulpienių nauda žmogui
Nuostabi uogienė verdama iš ankstyvo pavasario gėlių – kiaulpienių. Paprastai jis ruošiamas balandžio-gegužės mėnesiais. Net ir gegužės pabaigoje galima rasti jaunų gėlių ir iš jų pasigaminti populiarų ir sveiką skanėstą.
Daugumos žmonių laikomos piktžolėmis kiaulpienės yra labai sveikas augalas. Nuo seniausių laikų liaudies gydytojai jį naudojo kepenims gydyti. Jis puikiai išima iš jos akmenis. Be to, jis turi choleretinę savybę.
Ši gėlė skatina širdies ir kraujagyslių darbą, aktyvina virškinimą, skatina skrandžio sulčių gamybą. Jie nuo seno buvo gydomi nuo geltos, gastrito, varomų kirmėlių. Kiaulpienės puikiai mažina cholesterolio perteklių, neleidžia jam pasisavinti organizmo, taip pat šalina iš organizmo toksinus.
Sergant cukriniu diabetu padeda gamintis insuliną, o sergant plaučių ligomis – malšina stiprų kosulį. Gydytojai žino, kad kiaulpienės gali malšinti skausmą ir veikti kaip antiseptikas. Karpos ir egzema ant odos gali būti įtrauktos į ilgą ligų, kurias gydo ši gėlė, sąrašą. Be to, jis padeda skaudantiems sąnariams ir yra naudojamas kaip tonikas.
Visur augantis augalas yra neįtikėtinai turtingas :
Daugelyje šalių ši gėlė, be medicininės paskirties, naudojama salotoms, iš jos verdama uogienė, vynas, gira, želė. Japonijoje ir Prancūzijoje jis specialiai auginamas.
Be maisto gaminimo ir medicininių tikslų, kiaulpienės sėkmingai naudojamos kosmetologijoje. Jo sultys balina amžiaus dėmes ir strazdanas, o šaknų ir lapų užpilas pagerina veido spalvą. Šio augalo losjonai ir nuovirai atkuria odos elastingumą, mažina spuogus, uždegimus ir spuogus.
Gėlių rinkimas ir ruošimas uogienei
Išskirtinę uogienę iš augalo, kuriame gausu naudingų mikroelementų ir vitaminų, gamina daugelis šeimininkių. Beveik kiekvienas iš jų turi savo gėrybių receptą.
Gydomoji uogienė :
Svarbiausias uogienės ruošimo etapas – gėlių rinkimas ir paruošimas. Jie renkami miško proskynose, toliau nuo įmonių ir judrių kelių, visada saulėtą dieną.
Rinkitės ryškios, sodrios spalvos gėles, geriausiai žydinčias antrus metus. Svarbu ir gėlių dydis – kuo jos didesnės, tuo naudingesnės. Gėles uogienei jie stengiasi rinkti vos tik pražydę. Nupjaukite juos kuo arčiau galvos. Galite rinkti ir vieną žiedlapį.
Prieš gaminant, gėlės kruopščiai išrūšiuojamos, pasirenkant ten besislepiančius vabzdžius. Tada žaliavos nuplaunamos. Kad kartumas išnyktų, žiedai parai (arba nakčiai) mirkomi vandenyje. Bet jei nori išsaugoti daugiau gydomųjų savybių, gėlės nemirkomos.
Kaip virti sveiką uogienę
Norint paruošti klasikinę kiaulpienių uogienę (tirštos), jos turėtų būti 400 gr. (arba 400 vienetų) gėlės paima 850 gr. cukraus ir dvi stiklines vandens. Norint paruošti norimo tankumo uogienę, reikia vartoti mažiau arba daugiau cukraus ir vandens.
Pirmiausia verdamos gėlės . Norėdami tai padaryti, jie dedami į dubenį, užpilami vandeniu ir užvirinami. Jei uogienė verdama su citrina, tai į vandenį su žiedais įpilama viena susmulkinta citrina ir imamas vienas litras vandens.
Kai sultinys užverda, ugnies intensyvumas sumažinamas, o žiedai verdami ant silpnos ugnies 15-20 minučių.
Po to sultinys nukeliamas nuo ugnies, gerai filtruojamas ir grąžinamas į puodą. Daugelis šeimininkių, norėdamos sustiprinti uogienės skonį, palieka sultinį prisitraukti per naktį, o tada filtruoja.
Į dubenį su perkoštu sultiniu suberiame cukrų ir gerai išmaišome. Tada uždėkite ant silpnos ugnies ir virkite, užvirus, dar 30 minučių.
Paruošta uogienė karšta perkeliama į paruoštus stiklainius ir uždaroma dangteliais.
Kiaulpienių uogienę laikykite vėsioje vietoje (rūsyje arba šaldytuve). Naudingiausia yra uogienė – pirmaisiais metais po paruošimo, o ji laikoma – iki trejų metų.
Siekdamos paįvairinti neįprasto uogienės skonį, šeimininkės virimo metu prideda visų rūšių priedų :
Skanų ir kvapnų uogienę galima valgyti su arbata, gerti nevalgius atskiestą šiltu vandeniu, naudoti kaip desertą.