Vyresnės kartos žmonės vis dar prisimena šio paprasto, bet labai skanaus pyrago skonį. Buvo parduodama mokyklų valgyklose, patiekiama valgyklose. O paprast
Prisiminkite vaikystę: skanus pyragas iš mokyklos valgyklos, gaminimo receptas

Prisiminkite vaikystę: skanus pyragas iš mokyklos valgyklos, gaminimo receptas

Vyresnės kartos žmonės vis dar prisimena šio paprasto, bet labai skanaus pyrago skonį. Buvo parduodama mokyklų valgyklose, patiekiama valgyklose. O paprastoje parduotuvėje šis vos centus kainavęs skanėstas buvo labai paklausus. Daug kam patiko. Tokių saldainių gamyba buvo pradėta Sovietų Sąjungoje. Tada jis buvo vadinamas „Smėlio juostelėmis“.

Tokį paprastą konditerijos gaminį galima pasigaminti ir namuose. Laimei, receptą vienu metu patvirtino GOST ir jis buvo išsaugotas iki šiol.

Savybės gaminant maistą

nuotrauka
nuotrauka

Tortai gaminami ne atskirais egzemplioriais, o kaip visas kvadrato formos pyragas ir tik tada supjaustomas į atskiras porcijas.

Subtilaus ir malonaus skonio šiam „Mokykliniam“ pyragui suteikia saldus tešlos ir fudge derinys (jei juo apdengiate tortą), taip pat vidinio įdaro rūgštumas.

Jį sudaro visas pyragas iš dviejų trapios tešlos pyragaičių su marmelado arba uogienės sluoksniu. Uogienę ar uogienę geriau pasiimti abrikosų, vyšnių ar kt. Bet tikrai rūgštus. Tada pyragas nesustings.

nuotrauka
nuotrauka

Ir dar vienas niuansas. Įdaras turi būti storas. Įprasta skysta uogienė netiks. Jis prisotins apatinį pyragą, o efektas nebebus toks, kokio reikia.

Iš viršaus galite pabarstyti smėlio trupiniais arba uždengti fudge. Tokį desertą sugebės paruošti net ne itin sumanios namų šeimininkės. Jis nereikalauja specialių įgūdžių. Toks „skanus“ laikomas gana gerai.

Klasikinio recepto ingredientai

nuotrauka
nuotrauka

Trumpam pyragui su uogiene be glajaus maždaug 6 porcijoms reikia paimti:

Trapios tešlos minkymo procesas

nuotrauka
nuotrauka

Bet kuriame patogiame inde (giliajame dubenyje) sumaišomas cukrus, kiaušinis, žiupsnelis druskos, vanilinis cukrus (galima ir be jo). Gerai išplakite šluotele arba mikseriu. Toliau būtinai suberkite išsijotus miltus ir tešlai skirtus kepimo miltelius.

Dar vienas niuansas. Jei nėra paruoštų kepimo miltelių, reikia paimti pusę arbatinio šaukštelio sodos ir užgesinti actu.

Gautas mišinys gerai išminkomas arba lengvai plakamas mikseriu, kol taps sausais trupiniais. Tada pilamas aliejus. Jis turi būti ne „plaukiojantis“, o minkštas. Viskas dar kartą minkoma 3-4 minutes. Tai galite padaryti jau ant lentos arba ant stalo. Taip patogiau.

Tešlos konsistencija turi būti minkšta, šiek tiek lipti prie rankų.

nuotrauka
nuotrauka

Tada, suvyniojus į maišelį, rekomenduojama pusvalandžiui padėti į šaldytuvą.

Tortų kepimas

nuotrauka
nuotrauka

Orkaitė turi būti įkaitinta iki 200-220 °C. Šiuo metu išimkite jų tešlą iš šaldytuvo. Jis turi būti iškočiojamas maždaug 1 cm storio. Suteikite keturkampę formą. Galima kepti su vienu pyragu, arba galima tešlą padalinti į 2 dalis. Tai patogu bet kam. Pyragaičiai kepami maždaug 12-15 minučių, kol tešla apskrus.

Pagrindinė sąlyga – pyragaičių negalima perdžiūti. Tada pyragas bus sugadintas.

Jei buvo iškeptas vienas pyragas, jį reikia supjaustyti į dvi lygias dalis. Toliau, kol pyragaičiai dar šilti, apipjaustykite kraštus – nupjaukite juos peiliu. Pabarstymui likučius reikia susmulkinti į trupinius.

Tortų dekoravimas

nuotrauka
nuotrauka

Kitas žingsnis – vieną iš pyragų aptepti uogiene. Norėdami tai padaryti, vieną iš jų reikia patepti puse džemo, kol jis dar šiltas. Uogienę galima šiek tiek pašildyti, kad būtų lengviau tepti. Ant viršaus uždėkite antrą sluoksnį. Kraštelius reikia šiek tiek prispausti, kad neišsikištų vienas nuo kito.

Likusią pusę uogienės reikia paskirstyti ant antrojo pyrago. Ant viršaus gerai pabarstykite trupinius nuo pyrago gabalėlių.

Kai taip pagamintas pyragas atvės, supjaustykite jį lygiomis dalimis pyragaičių pavidalu. Tai pats klasikiniausias „Mokyklos“ tortas. Tokia forma jis pasirodė SSRS.

glazūruota apdaila

nuotrauka
nuotrauka

Kiek vėliau trapios tešlos pyragas Sovietų Sąjungoje buvo pradėtas dengti įvairiais glazūrais. Tai galima padaryti ir namuose. Šioje modifikacijoje viskas uogienė yra tarp dviejų pyragų. O antrasis pyragas aptepamas glajumi arba fondantu.

Fondanto ingredientai:

cukraus pudra – 220-230 gr.;

kiaušinio baltymas – 1 vnt .;

citrinos sultys – 1 arbatinis šaukštelis;

druska – žiupsnelis;

sviestas – 1 arbatinis šaukštelis.

nuotrauka
nuotrauka

Gaminti saldumynus paprasta. Baltymai išplakti su druska iki šviesių putų. Tada, nenustodami plakti, įpilkite šiek tiek cukraus pudros. Turėtumėte gauti blizgų mišinį (blizgantį). Pačioje pabaigoje pilamos citrinos sultys ir aliejus.

Sviestas turi būti iš anksto ištirpintas ir atvėsintas, bet ne iki sukietėjimo.

Viskas kruopščiai sumaišoma. Toks paprastas fondantas yra padengtas viršutiniu pyragu. Jei pageidaujate, galite paruošti ir kitokių glajų, tiek uogų, tiek šokolado. Viskas priklauso nuo skonių tų, kuriems patiks malonus desertas.

839
961 Pasidalino
avatar
Patris Cibulskas
Ak, kaip smagu prisiminti vaikystės skonius, šis pyragas išties buvo vienas iš mėgstamiausių!
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija