Pasąmonė yra daug svarbesnė nei manyta anksčiau. Būtent pasąmonėje sutelkiami visi mūsų užslopinti norai, baimės ir savanaudiški motyvai. Netrukus papasakosime, kas yra pasąmonė, ir kuo ji ypatinga. Taip pat galėsite atlikti testą, kurio rezultatai padės apie save sužinoti kažką naujo.
Kas yra pasąmonė?
Pradėkime nuo istorijos. Sąvoką „pasąmonė“ sugalvojo Sigmundas Freudas. Dabar daugelis šio austrų psichologo teorijų kelia rimtų abejonių. Vis dėlto, kai kurios sąvokos vis dar yra aktualios.
Žmogaus pasąmonė apima viską, ko negalime valdyti sąmone. Pavyzdžiui, tai gali būti tam tikri visuomenės nepripažįstami motyvai, arba tam tikri vidiniai prieštaravimai.
Mūsų pasąmonė neretai pasireiškia sapnuose, kuriuose gali atsispindėti tam tikri troškimai, kuriuos laikome socialiai nepriimtinais.
Atidžiai pažiūrėkite į aukščiau esantį paveikslėlį. Suskaičiuokite, kiek veidų ten matote. Žemiau rasite teisingą atsakymą, tačiau dabar pasistenkite testą atlikti savarankiškai.
Pasąmonės ypatybės
- Pasąmonė yra atsakinga už daugelį mūsų veiksmų. Viską, ką darome negalvodami, valdo ši mūsų proto dalis.
- Pasąmonė niekada neišsijungia. Net ir miego metu ji ir toliau aktyviai dirba, naudodamasi mūsų pojūčiais.
- Mūsų įpročiai taip pat yra glaudžiai susiję su pasąmone. Kai tam tikrus veiksmus imame atlikti automatiškai, tuo metu juos valdo pasąmonė. Būtent todėl tam tikrus įpročius gali būti labai sunku pakeisti.
- Pasąmonė gali apdoroti didžiulį informacijos kiekį.
- Ji taip pat yra atsakinga už mūsų ryšį su tikrove ir dabartimi.
- Sakiniai ir žodžiai yra mūsų sąmonės prerogatyva, o pasąmonės – vaizdiniai.
- Pasąmonė yra labai glaudžiai susijusi su emocijomis. Ji veikia pagal primityvias taisykles, todėl įtemptose situacijose mums gali būti sunku susivaldyti.
Taigi, kiek veidų matėte nuotraukoje? Iš viso jų yra septyni. Jei matėte juos visus, tai reiškia, kad jūsų pasąmonė yra labai aktyvi!