Aliuminio folija ir kepimo popierius yra vieni pagrindinių virtuvės pagalbininkų. Bet ar žinote, kaip juos tinkamai naudoti? Kai kurie patarimai jums gali būti savaime suprantami, tačiau tikrai yra tokių, apie kuriuos neturėjote jokio supratimo, ir mes jums juos aprašysime. Tikimės, kad jie palengvins jums gyvenimą!
Dažniausiai net nesusimąstome, ar konkrečiam maistui geriau naudoti aliuminio foliją, ar kepimo popierių. Mes juos kažkaip intuityviai pasiimame ir naudojame. Tačiau kartais intuicija gali būti klaidinga. Taigi, aptarkime, kada geriau naudoti aliuminio foliją, o kada kepti ant kepimo popieriaus.
Daržovės
Kepdami daržoves, dauguma iš mūsų nori naudoti foliją. Tačiau jei po ranka turite tik kepimo popierių, nereikėtų bijoti jo naudoti. Tiesiog lengvai patepkite popierių alyvuogių aliejumi ir įvyniokite į jį daržoves. Jos bus minkštesnės ir skanesnės.
Vištienos arba kalakutienos mėsa
Vištienos ir kalakutienos mėsos kepimui visada naudokite foliją. Taip iškepta mėsa išliks sultinga ir iškeps greičiau. Prieš kepant, mėsą rekomenduojama ištepti aliejumi, pasūdyti ir pagardinti, suvynioti į foliją ir atidengti po maždaug 15 – 20 minučių. Mėsa bus minkšta, sultinga ir įgaus auksinį atspalvį.
Žuvis
Viskas priklauso nuo žuvies rūšies, kurią ruošiate. Jei ketinate kepti lašišą, padėkite ją ant kepimo popieriaus, pasūdykite, pagardinkite ir apšlakstykite citrinos sultimis. Taip pat galite pridėti daržovių. Popierius apsaugo nuo drėgmės išgaravimo, žuvis geriau sugeria prieskonius ir išlieka sultinga. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai prieš pat baigiant kepti, keletui minučių atidengti.
Puiki žuvis per 15 minučių!
Viskas, ko jums reikia, tai lašišos, pasirinkto garnyro pagal jūsų skonį, prieskonių ir kepimo popieriaus.
Iš kepimo popieriaus iškirpkite tokią formą.
Užtepkite šiek tiek aliejaus ir padėkite lašišą iš vienos pusės, o garnyrą iš kitos pusės.
Pagardinkite druska ir prieskoniais.
Užlankstykite popierių ir padėkite ant kepimo skardos.
Kepkite 200°C temperatūroje 15 minučių.
Tada leiskite jai kepti orkaitėje tol, kol maišelis taip įdubs.
Tai iš tiesų puikus rezultatas!
Upėtakį kepkite folijoje
Jei norite, kad kepdami upėtakį gautumėte rausvą mėsą, kepkite jį folijoje, nes ji gali atlaikyti aukštesnę temperatūrą.
Sausainiai, pyragai ir pyragėliai prie arbatos
Kiekviena gera šeimininkė tikrai žino, kad saldžius ir pikantiškus kepinius geriau kepti ant kepimo popieriaus. Aliuminio folija gali prilipti prie jūsų kepinių ir juos labiau, nei turėtų, išdžiovinti.
Pyragai
Aišku, pyragus dažniausiai kepame ant riebalais išteptos ir miltais pabarstytos kepimo skardos arba ant kepimo popieriumi išklotos kepimo formos. Tačiau, išimtiniais atvejais, galime naudoti foliją pyragams, pagamintiems iš kietesnės tešlos (pvz., pyragaičiams), arba jei reikia kepti netradicinės formos pyragą. Ji gali išlaikyti formą, o iškepus pyragui, paprasčiausiai nuimkite nuo jo foliją, traukiant už jo galų.
Senų kepėjų triukas – foliją naudokite minkštesniems, putlesniems kepiniams ir norint juos greičiau iškepti.
Pirmiausia, vietoje sauso kepimo popieriaus patieskite sudrėkintą kepimo popierių. Dėl šio nedidelio pakeitimo užtikrinsite geresnį temperatūros palaikymą kepant, todėl jums reikės kepti trumpiau, nei esate įpratę. Be to, iškepus, bus daug lengviau nuimti minkštą tešlą nuo kepimo popieriaus.
Antrasis žingsnis – sudrėkinkite kepimo skardą trupučiu vandens. Kepimo popierių sulenkite rankose ir tada ištiesinkite ant drėgnos formos. Pasak namų šeimininkių, šio triuko dėka, kepinys bus ne tik minkštesnis, bet ir skanesnis! Tuo pačiu jis ir tolygiai iškeps.