Šiuolaikiniame pasaulyje sunku įsivaizduoti namą, kuriame nėra vandentiekio. Be jo negalėjome atlikti įprastų namų ruošos darbų, palaikyti namų švarą ir jaustis patogiai.
Jei iškyla problemų su santechnika, mes mes griebiamės telefono, kad galėtume išsikviesti santechniką ir pasinaudoti jo paslaugomis.
Nors kartais galima išspręsti daug mažų problemų, susijusių su santechnikos prietaisais ir be specialisto įsikišimo.
Mažai tikėtina, kad santechnikas pasidalins su jumis paslaptimi, kokius klausimus gali išspręsti savarankiškai, ir nesakys, kaip tai padaryti savarankiškai.
Šiandien nusprendėme atskleisti keletą paslapčių, kaip išspręsti tam tikras problemas susijusias su vandentiekiu ir jo įrenginiais namuose.
1) Nemeskite drėgnų servetėlių į tualetą! Drėgnos servetėlės yra daug storesnės nei tualetinis popierius ir neištirpsta vandenyje.
2) Skalbimo mašinos žarnos keitimas nėra sudėtingas, neverta skambinti santechnikui ir mokėti už tai, ką galite atlikti patys.
3) Nepilkite riebalų į kriauklę. Įsivaizduokite, kad vamzdynas yra kraujagyslės. Kuo labiau jie apsinešę riebalais, tuo didesnė jų užsikimšimo tikimybė.
4) Nenaudokite kubelių, tablečių, keičiamų blokų, magnetinių žiedų išleidimo bake! Visa tai gali trukdyti tinkamai nuleisti vandenį.
5) Šnypščiančios vonios bombos – baisus santechnikos priešas. Kai jie patenka į kanalizaciją, jie išsipučia ir nusėda ant vamzdžių, o tai gali lemti jų užsikimšimą.
6) Prieš perkant būstą, sumokėkite specialistui, kuris gali įvertinti vandens tiekimo sistemos, vamzdžių ir visos santechnikos būklę.
Atidžiai apžiūrėkite lubas, ar nėra nuotėkių ir išsiliejimų.
7) Turite tiksliai žinoti, kur ir kaip galite išjungti vandenį, jei staiga įvyktų vandens tiekimo tinklo gedimas namuose.
8) Vožtuvai, kurie išjungia vandens tiekimą, turi būti funkcionuojantys.
Netingėkite pakeisti šiuos mazgus naujais, kad mažų sutrikimų pasekmės nesugadintų jūsų namų.
9) Dažniausiai didžiausia dušo, vonios ar kriauklės nutekėjimo problema yra plaukai.
Jie gali užsikimšti vamzdyną, o jų kaupimasis sukelia šios masės puvimą vamzdyje.
10) Yra darbų, kuriuos gali atlikti tik profesionalai. Ir jei atsiranda poreikis, skambinkite santechnikui, prieš tai susitarus su juo dėl mokėjimo.
11) Kai kurių santechnikos dalių keitimas nėra tokia sudėtinga procedūra. Svarbiausia yra griežtai laikytis visų instrukcijų, ir viskas veiks.
12) Skambindami santechnikui darbo metu, galite sumokėti daugiau.
Taip yra todėl, kad savaitgaliais yra daug nemokamų specialistų, kurie pasirengę suteikti jums pagalbą už mažesnę kainą.
13) Jei jūsų sode yra tekančio vandens vejos ir gėlynų laistymui, apsaugokite jį žiemai.
Nepamirškite išleisti viso vandens iš sistemos taip, kad ji nesušaltų, kai temperatūra yra žemiau nulio ir žarnos nesusproginės.
14) Kuo smarkiau vanduo laša iš užsukto čiaupo, tuo daugiau žalos gali sukelti.
Atitinkamai, toks kranas jums taps brangesnis.
15) Jei norite pasirinkti gerą santechniką ir gerai valdyti savo finansus, kreipkitės į profesionalų santechniką konsultacijai.
Jis patars geriausią variantą, kuris jums bus pats ekonomiškiausias ir praktiškiausias.
16) Klausykitės draugų, turinčių patirties diegiant ir naudojant santechniką, patarimų.
Kartais vertinant vandentiekio įrenginius, verta sužinoti visas nuomones.
17) Nereikia manyti, kad pigiau yra geriau.
Jei nuspręsite sutaupyti vonios kambario remontui, galite nusivilti, nes darbas bus atliekamas ne labai sąžiningai ir efektyviai. Ar norite to?
18) Jei jūsų namuose yra plastikinių vamzdžių, niekada nepilkite skysčių, kurių temperatūra viršija 60 laipsnių, į kriauklę!
Tai gali sukelti plastiko pažeidimus ir galimą nuotėkį.
19) Stenkitės kuo skubiau išvalyti lėkštes nuo maisto likučių. Tai ypač svarbu kalbant apie grūdus ir miltų produktus.
Maišant su vandeniu, maisto dalelės pradeda brinkti, ir gali užkimšti vamzdyną.
20) Nepilkite kavos tirščių – jie kaupiasi vamzdžių jungtyse. Laikui bėgant mėgstamiausio gėrimo liekanos nusėda ant vamzdžių.
Nuosėdų palaipsniui daugėja ir jos blokuoja vandens pratekėjimą.
21) Emaliuota vonia tarnaus daug ilgiau, jei vengsite staigių temperatūros pokyčių.
Kai ketinate maudytis, pirmiausia geriau leisti vėsesnį vandenį, o tik įšilus sienoms, įjunkite karštą vandenį.
22) Baigę indų plovimą, prausimąsi ir panašiai, būtinai užsukite čiaupą.
Taip jūs ne tik taupysite vandenį ir pinigus, bet ir apsaugosite vamzdyną, nes jis dirba greičiau kai vanduo teka.
23) Neplaukite indų tik šaltu vandeniu. Jei karštas vanduo yra išjungtas, šildykite vandenį virdulyje arba puode.
Tai neleis riebalams nusėsti ant sifono, kuris pritrauks purvo daleles ir fragmentus, kurie galiausiai užsikimš visą vamzdyną.
24) Siekiant užkirsti kelią įtrūkimams ir skilimams ant tualeto indo korpuso, apsaugokite jį nuo mechaninių pažeidimų, nelaikydami ant jo kietų daiktų.
Norint tai padaryti, užteks tualeto dangčio, kurį galima įsigyti su sėdynėmis bet kurioje namų apyvokos prekių parduotuvėje.
25) Reguliariai, išjungę vandenį ir išleidę vandenį iš bakelio, praplaukite tualetą 1-2 kibirais karšto vandens, kad nerūdytų vamzdžiai, kurie pateko iš išorės.
26) Dauguma valymo priemonių yra agresyvios. Tokios priemonės nėra skirtos kasdieninei santechnikos priežiūrai, nes jos palaipsniui naikina dangą.
27) Periodiškai valykite čiaupus ir maišytuvus, pašalinkite kalkių nuosėdas.
28) Jei reguliariai praplaunate sifonus 3-4 litrų karšto vandens (verdantis vanduo tinka tik ketaus modeliams), bus užtikrintas normalus kriauklių ir vonios veikimas.
29) Kad nebūtų užsikimšęs sifonas, kriauklės ir vonios išleidimo angą uždenkite su metaliniu tinkleliu.
30) Nenaudokite chemiškai agresyvių medžiagų (pvz., Acetono ir tt) į tualetą, vonią ir kriaukles, jos neigiamai veikia kanalizacijos ir vamzdyno būklę.
Būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus ir dalinkitės jais su kitais.