Smurtautojai
Fiziniai ir psichologiniai smurtautojai retai atrodo kaip pabaisos. Jeigu būtų į juos panašūs – negalėtų susirasti sau aukų. Dažnai tai yra žmonės-chameleonai, mieli, rūpestingi ir dėmesingi. Esmė atsiskleidžia tik tada, kai jiems pavyksta įgyti valdžios jūsų atžvilgiu.
Kaip atpažinti: įsiklausykite, ką jis kalba apie santykius su kitais žmonėmis, visų pirma – su buvusiomis mylimosiomis. Smurtautojai linkę kaltę suversti aukai, todėl nuolat kaltina aplinkinius. Jeigu jo buvusios damos atrodo kaip tikros pragaro išperos – laikas susimąstyti ir sunerimti. O jeigu tuo pat metu jis dar ir pavydus, forsuoja santykius, primetinėja savo pažiūras ir sprendimus – bėkite, kol nevėlu. Santykiai su smurtautoju yra patys neperspektyviausi ir destruktyviausi.
Priklausomi
Priklausyti galima ne tik nuo alkoholio ir narkotikų. Žmonės tampa priklausomi nuo kompiuterio, azartinių lošimų, ekstremalaus sporto ir netgi darbo. Santykiai su priklausomybę turinčiu žmogumi vargina ir neteikia jokio džiaugsmo. Norite jūs to, ar nenorite, bet jūs irgi būsite įtraukta į šią istoriją. Teks laukti, kentėti, pergyventi, kankintis… Mėginsite kovoti. Žodžiu, pati tapsite priklausoma, susiformuos tarpusavio priklausomybė.
Kaip atpažinti: kartais priklausomi žmonės patys nežino apie savo priklausomybę. O jeigu nutuokia, tai iš paskutiniųjų neigia. Bet jeigu jūsų mylimasis tampa nykus, agresyvus ir irzlus, kai negali išgerti taurelės, padirbėti savaitgalį ar „minutėlei“ užsukti į internetinį kazino, vertėtų įsižiūrėti į jį atidžiau. Atkreipkite dėmesį į jo pokalbių temas, nuotaikų svyravimų priežastis ir savivertę. Jeigu visa tai yra susiję su priklausomybės tema – laikas „tepti slides“.
Narcizai
Nuostabus jaunuolis Narcizas iš senovės graikų mitų numirė iš bado, nes pamatė savo atspindį upėje ir taip save įsimylėjo, kad negalėjo atsitraukti nuo vandens. Tokie yra ir tikrieji narcizai. Jie nemyli nieko, išskyrus save. Jiems jūs esate tik veidrodis, kuriame jis gali pamatyti savo atspindį. Jeigu parodysite tai, ko jis nenori matyti, jis nenumirs iš bado. Jis paprasčiausiai susiras kitą veidrodį.
Kaip atpažinti: jei nenorite vaidinti veidrodžio vaidmens, kad kažkas jūsų sąskaita jaustųsi nuostabus, paskaičiuokite, kiek kartų jūsų partneris pokalbio metu ištaria žodį „aš“. Narcizams nesvarbu niekas, išskyrus jų asmenį. Kiti žmonės pagal nutylėjimą negali būti geresni už jį. Tie kiti atseit pavydi, intriguoja, trukdo įgyvendinti nuostabius narcizo planus. Netikėkite. Kas nori – tasai daro. Kas nenori – skundžiasi.
Perfekcionistai
Siekti tvarkos ir tobulumo – normalu. O nepripažinti nieko, išskyrus nepasiekiamą idealą – tai jau patologija, gadinanti gyvenimą pačiam žmogui ir jo artimiesiems. Su tokiu vyru visada teks „šokinėti aukščiau galvos“. Niekada nebūsite pakankamai graži moteris, pakankamai gera žmona ir mama, nes perfekcionistui sąvoka „pakankamai gera“ neegzistuoja.
Kaip atpažinti: jūsų partneris linkęs į kritiką. Jo kalboje nuolat galima išgirsti: „Viskas puiku, tačiau…“. Puikiai paruošėte vakarienę, tačiau reikėjo pridėti dar vieną prieskonį. Puikiai apsirengėte, tačiau reikėjo pasirinkti ne raudoną, o mėlyną suknelę. Pabandykite pridėti kitų prieskonių ir apsivilkti mėlyną suknelę ir pasižiūrėkite, koks bus rezultatas. Jam vėl nepatiko? Drąsiai pasiųskite jį ieškoti idealo kur nors tolėliau ir mėgaukitės gyvenimu – jis yra pakankamai geras toks, koks yra.
Emociškai nutolę
Laikoma, kad tikras vyras turi būti santūrus, lakoniškas, nedemonstruojantis savo jausmų. Galbūt tame ir esama racionalaus grūdo, tačiau gyvas žmogus, nepaisant jo lyties, dėl to ir gyvas, kad moka jausti. Emociškai nusišalinę vyrai nori meilės, tačiau nemoka imti ir duoti. Jei kils noras su tokiu partneriu įkurti meilės ugnį, visą gyvenimą teks mėtyti malkas į ją jums pačiai. Tik ar verta tempti visus santykius vien ant savo pečių?
Kaip atpažinti: vyriškis priima jūsų dėmesio ženklus ir iniciatyvą plėtojant santykius, tačiau neįneša nieko savo. Jūs pasistengėte – gerai. Nepasistengėte – ir taip bus gerai. Jo niekada neįmanoma „pagauti“. Telefonas arba užimtas, arba išjungtas. Partneris labai retai iš karto atsako į žinutes ar laiškus ir t.t.