Daugelis žmonių yra įpratę kasdien praustis po dušu, kad visada būtų tvarkingi, tačiau verta žinoti, kad toks dažnas maudymasis gali pakenkti žmogaus sveikatai.
kaip dažnai galima praustis duše

Specialistai pasakojo, kaip dažnai ir kiek laiko galima praustis duše, kad nepakenktumėte sveikatai

Daugelis žmonių yra įpratę kasdien praustis po dušu, kad visada būtų tvarkingi, tačiau verta žinoti, kad toks dažnas maudymasis gali pakenkti žmogaus sveikatai. Iki XIX amžiaus Europoje buvo įprasta maudytis porą kartų per metus ar net rečiau. Pavyzdžiui, Ispanijos karalienė Izabelė pasakojo, kad maudydavosi vonioje tik du kartus per savo gyvenimą: gimus ir ištekėjus.

Ar mūsų protėviai maudėsi kiekvieną dieną?

Šiuolaikiniame pasaulyje Europoje ir Amerikoje žmonės dažniausiai prausiasi po dušu du kartus per dieną. Kiekvienas, kuris nesilaiko šios taisyklės, laikomas apskretėlėmis. Senovėje prausdavosi ne tik dėl švaros. Pirtys (senovinės pirtys – red.) Senovės Romoje nė kiek nenusileido mūsų kurortams. Ten buvo mozaika, šiltos grindys ir įvairios temperatūros vanduo.

Viduramžiais plaukimas buvo per brangus. Vietoj vonios stovėjo mediniai kubilai, ir jau tada ne kiekvienoje pilyje. Norint maudytis, reikėjo pašildyti vandenį ant židinių, kurie sunaudojo per daug malkų. Vanduo greitai atvėso, todėl žmonės bijojo susirgti, ypač žiemą.

Ar mūsų protėviai maudėsi kiekvieną dieną
Ar mūsų protėviai maudėsi kiekvieną dieną

Viduramžiais žmonės manė, kad skalbimas yra nuodėmė. Bažnyčia tikino, kad kūnas yra irimas, o pasirūpinti juo neįmanoma, svarbu galvoti apie sielos tyrumą. Apsiplovimas buvo siejamas su nuogumu, kuris po Adomo ir Ievos istorijos buvo laikomas gėdingu. Vėliau atsirado blusų, erkių, utėlių ir kitų ligų. Tačiau niekas į juos nekreipė dėmesio.

Kiek laiko turėtumėte praleisti duše

Daktaras Vasilijus Frolovas mano, kad prausimosi duše trukmė tiesiogiai priklauso nuo to, kokia vandens temperatūra pasirenkama. Jis mano, kad karštose voniose nereikėtų maudytis ilgiau nei penkias minutes, jei vandens temperatūra siekia keturiasdešimt laipsnių. Vonioje su 35 laipsnių vandeniu galite išbūti apie 15 minučių.

Kiek laiko turėtumėte praleisti duše
Kiek laiko turėtumėte praleisti duše

Frolovas mano, kad ilgas buvimas vandens aplinkoje pagreitina odos senėjimą. Nenaudokite dažnai skalbimo šluosčių, ypač kietų, o plaukus plaukite kiekvieną dieną. Per daug šampūno pašalina iš jūsų plaukų naudingų aliejų, kurie suteikia jiems apimties ir žvilgesio.

Plaunant plaukus per dažnai, plaukai gali susiriebaluoti, o galvos oda gali išsausėti. Tikėtina, kad tai gali būti supainiota su pleiskanomis. Plaukus geriau plauti porą kartų per savaitę kokybišku šampūnu. Iš pradžių tai gali atrodyti keista, bet po kelių savaičių pastebėsite, kad plaukai tapo geresni.

Ar galima kasdien praustis po dušu

Gydytojas Sanjay Jain, knygos apie dvasinį ir fizinį gyvenimą autorius, mano, kad nėra vienos taisyklės visiems, kas ir kada turi maudytis. Viskas priklauso nuo aplinkos, kurioje žmogus gyvena. Jei jis gyvena drėgno klimato regione, prie kūno prilips daugiau nešvarumų, todėl skalbti reikia dažniau.

Ar galima kasdien praustis po dušu
Ar galima kasdien praustis po dušu

Asmuo, kuris didžiąją laiko dalį sėdi ramiai, maudysis mažiau nei tas, kuris yra fiziškai aktyvus. Visiškai nereikia naudoti muilo. Paprastas vanduo taip pat gali pašalinti prakaitą ir kvapą.

Sanjay Jane mano, kad šiltas dušas kelis kartus per dieną, nenaudojant muilo ir gelių, puikiai palaikys higieną. Didžiąją kūno dalį dengia drabužiai, todėl oda po apačia išlieka švaresnė nei atviros vietos. Vienintelė kūno dalis, kurią reikia dažnai ir su muilu plauti, yra rankos.

Kasdien būtina prausti žmones, dirbančius su pavojingomis medžiagomis, gyvuliais, žalia mėsa, užterštose patalpose. Kasdienis dušas gali padėti išvengti alergijų, bėrimų ir dirginimo.

380
236 Pasidalino
avatar
Auksuolė Apeikytė
Įdomu, kaip laikų bėgyje keitėsi higienos įpročiai, nuo retų maudymųsi iki kasdienių procedūrų.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija