Kai buvau maža, mūsų namuose visada būdavo daug vazonų su alavijais. Mano mama iš šių augalų gamindavo vaistus nuo peršalimo, kurie tikrai puikiai veikė. Kai užaugau, sužinojau, kad šio augalo panaudojimo būdų gali būti tikrai labai įvairių.
Mama man papasakojo, kad iš alavijo galima paruošti daugybę įvairių kaukių, gelių ir kitų grožio priemonių, kurios džiugina ne tik veiksmingumu, bet taip pat ir nedidele kaina. Nors iš pradžių buvau nusiteikusi gana skeptiškai, tačiau labai greitai įsitikinau alavijo veiksmingumu.
Kokie yra didžiausi alavijo privalumai?
Taigi, kodėl alavijas yra toks naudingas? Į šį klausimą atsakė ispanų mokslininkai, kurie atliko daugybę tyrimų. Jie nustatė, kad alavijo gelis veikia antibakteriškai ir yra galingas antioksidantas. Pietų Korėjoje atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad alavijas gali apsaugoti odą nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių.
Alavijo sudėtyje yra daugybė vitaminų ir kitų naudingų medžiagų:
- Vitaminas A padeda odai gaminti riebalus, kurie yra labai svarbūs plaukų ir odos grožiui. Alavijas stiprina plaukus ir apsaugo juos nuo išsausėjimo.
- Vitaminas E vadinamas grožio vitaminu. Ir ne veltui, nes būtent jis yra atsakingas už laisvųjų radikalų neutralizavimą odos ląstelėse. Vitaminas E aktyvina kolageno, kuris palaiko odos elastingumą, gamybą.
- Vitaminas C pasižymi antibakteriniu poveikiu. Būtent todėl alavijas efektyviai kovoja su pleiskanomis ir odos uždegimais.
- Vitaminas B12 stiprina plaukus ir spartina jų augimą, todėl šis vitaminas yra tiesiog būtinas trapiems ir išsausėjusiems plaukams.
- Folio rūgštis stiprina plaukų folikulus ir užkerta kelią plaukų slinkimui. Folio rūgštis taip pat gali padėti išvengti ankstyvo žilimo.
- Riebalų rūgštys pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Lupeolis yra viena iš alavijuje esančių riebalų rūgščių, kuri veikia kaip skausmą malšinantis vaistas.
- Auksinas ir giberelinas yra hormonai, spartinantys žaizdų gijimą ir pasižymintys priešuždegiminiu poveikiu.
- Ligninas yra svarbus laidininkas, kuris padeda kitiems naudingiems komponentams prasiskverbti per odą.
- Saponinai pasižymi priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu.
- Alavijų salicilo rūgštis taip pat padeda kovoti su uždegimu, paraudimu ir spuogais.
Kokias problemas gali padėti išspręsti alavijas?
- Alavijas dažnai naudojamas odos ligų gydymui. Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje buvo atlikta daugybė tyrimų, kurie patvirtino, kad alavijo ekstraktas padeda kovoti su niežuliu ir odos sudirgimu. Būtent todėl alavijo gelis gana dažnai naudojamas vabzdžių įkąstų vietų tepimui. Taip pat alavijas gelbėja esant odos nudegimams.
- Alavijas taip pat gali gydyti opas, slopinti alergijos simptomus, gydyti spuogus ar pagelbėti sergant psoriaze.
- Alavijo gelis plačiai naudojamas ir kosmetologijoje.
Kaip pasigaminti alavijo gelį?
Pirmiausia reikia alavijo gelį išgauti iš lapų:
- Nupjaukite keletą alavijo lapų šalia stiebo. Įdėkite juos į stiklinę ar kitą indą, kad jie stovėtų vertikaliai. Tai padės išleisti gelsvą dervą, kuri nėra naudinga.
2. Peiliu arba daržovių skustuku nupjaukite lapo viršūnę. Viduje yra balkšvai skaidrus gelis, kurį turime surinkti. Tą galite padaryti su paprastu šaukštu.
3. Sudėkite gautą gelį į stiklinį indą. Jis gali būti laikomas šaldytuve iki dviejų savaičių.
Šį gelį galite naudoti kaukių, apie kurias netrukus papasakosime, gamybai. Šių grožio produktų gamybai taip pat galite naudoti ir paruoštą gelį, kuris siūlomas parduotuvėse (geriausia rinktis tokius produktus, kuriuose yra ne mažiau kaip 99% alavijo gelio).
Alavijų gelio prausiklis
Jums reikės:
- 4 valg. š. alavijų gelio
- 4 valg. š. bet kokio gelinio prausiklio
- 2 arb. š. kokosų arba migdolų aliejaus
- levandų eterinio aliejaus
- 2 valg. š. vandens
Kaip gaminti?
Sumaišykite ingredientus, o pačioje proceso pabaigoje įpilkite eterinio aliejaus. Supilkite mišinį į butelį su dozatoriumi. Prieš kiekvieną naudojimą suplakite mišinį, ir nedidelį kiekį produkto užtepkite ant vatos diskelio. Nuvalykite juo veidą ir nuplaukite šiltu vandeniu.
Alavijų gelio veido tonikas
Jums reikės:
- 2 arb. š. alavijų gelio
- 2 žaliosios arbatos pakelių
- 1 stiklinės vandens
Kaip gaminti?
Į puodą įpilkite stiklinę vandens. Įdėkite 2 žaliosios arbatos pakelius. Virkite 7 minutes. Išimkite arbatos maišelius, o arbatą atvėsinkite. Į arbatą įpilkite alavijų gelio ir maišykite, kol produktas įgaus vienalytę konsistenciją. Toniką galite tepti vatos diskeliu arba purkšti tiesiai ant nuvalyto veido. Po šios procedūros odą sudrėkinkite kremu.
Šis tonikas puikiai drėkina ir tonizuoja odą, kovoja su uždegimais ir išsiplėtusiomis poromis.
Priešuždegiminė priemonė probleminei odai
Jums reikės:
- 100 ml alavijų gelio
- 7 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus
- 5 lašų levandų eterinio aliejaus
- 5 lašų šalavijų eterinio aliejaus (galima pakeisti pelargonijų aliejumi)
Kaip gaminti?
Sumaišykite alavijo gelį su eteriniais aliejais. Supilkite į stiklinį indą (geriausia naudoti tamsaus stiklo indus, nes tai padės apsaugoti gaminį nuo saulės spindulių). Produktą geriausia laikyti vėsioje vietoje, atokiau nuo saulės spindulių.
Tepkite gelį ant švarios, drėgnos odos. Kai gelis išdžius, patepkite odą drėkinamuoju kremu. Ši priemonė nuramins sudirgusią odą ir padės įveikti spuogus. Oda taps matinė, o poros bus mažiau pastebimos.
Jums reikės:
- 0,5 stiklinės alavijų gelio
- 0,5 stiklinės agurkų tyrės
- Citrinos sulčių
Kaip gaminti?
Agurką sutarkuokite smulkia tarka arba sutrinkite trintuvu. Sumaišykite su alavijų geliu ir įlašinkite kelis lašus citrinos sulčių.
Užtepkite kaukę ant odos ir palikite kelias valandas (mažiausiai 3 h, dar geriau – per naktį). Nuplaukite šiltu vandeniu ir sudrėkinkite odą kremu. Ši kaukė puikiai drėkina, tonizuoja ir padeda kovoti su raukšlių atsiradimu.
Kaukė sausai odai
Jums reikės:
- 4 arb. š. alavijų gelio
- 3 arb. š. migdolų aliejaus
- 1 banano
Kaip gaminti?
Šakute arba trintuvu sutrinkite bananą. Sumaišykite su likusiais ingredientais. Gauta mase tepkite nuvalytą veido ir kaklo odą. Kaukę palaikykite 15 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu. Kaukė puikiai tinka sausai jautriai odai, kuri linkusi pleiskanoti.
Maitinamoji kaukė su aliejais
Jums reikės:
- 2 valg. š. alavijų gelio
- 4 arb. š. taukmedžio sviesto
- 4 arb. š. alyvuogių aliejaus
Kaip gaminti?
Taukmedžio sviestą ištirpinkite mikrobangų krosnelėje arba vandens vonelėje. Sumaišykite visus ingredientus iki vientisos masės. Tepkite ant nuvalytos odos.
Po 15-20 minučių kaukę nuplaukite šiltu vandeniu ir patepkite odą drėkinamuoju toniku. Kaukė pasižymi maitinamuoju ir drėkinamuoju poveikiu.
Kaukė su pomidorų sultimis probleminei odai
Jums reikės:
- 2 valg. š. natūralių pomidorų sulčių be druskos
- 1 valg. š. alavijų gelio
Kaip gaminti?
Sumaišykite visus ingredientus iki vientisos masės. Užtepkite kaukę ant nuvalytos odos. Po 15 minučių nuplaukite veidą šiltu vandeniu ir sudrėkinkite odą kremu.
Ši kaukė efektyviai kovoja su išsiplėtusiomis poromis ir spuogais.
Priemonė nuo strijų
Jums reikės:
- 50 ml alavijų gelio
- 10 vitamino E kapsulių
Kaip gaminti?
Supilkite kapsulių turinį į alavijų gelį ir išmaišykite. Tepkite ant strijų, švelniai pamasažuokite keletą minučių. Šią procedūrą atlikite ryte ir vakare.
Priemonės nuplauti nereikia, tačiau esant poreikiui tą galima atlikti po 2 valandų. Rezultatas bus pastebimas po savaitės.
Veido ir kūno šveitiklis su avižiniais dribsniais
Jums reikės:
- 2 valg. š. avižinių dribsnių
- 2 valg. š. alavijų gelio
- 1 arb. š. saldžiųjų migdolų aliejaus
Kaip gaminti?
Sumalkite avižinius dribsnius. Sumaišykite su migdolų aliejumi ir alavijų geliu. Viską gerai išmaišykite. Gautą masę sukamaisiais judesiais įtrinkite į odą, o po kelių minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Patepkite odą drėkinamuoju kremu. Šį šveitiklį galite naudoti 2 kartus per savaitę.
Šveitiklis padės išvalyti poras, sumažins odos dirginimą ir lupimąsi.
Druskos šveitiklis giliam odos valymui
Jums reikės:
- 1 arb. š. smulkios jūros druskos
- 2 arb. š. sodos
- 100 g alavijų gelio
- 1 arb. š. citrinos sulčių
- 1 arb. š. skysto medaus
Kaip gaminti?
Sumaišykite visus ingredientus. Jei mišinys per tirštas, galite įpilti šiek tiek daugiau aliejaus arba vandens.
Šveitiklis padeda giliai išvalyti odą, todėl jį galite naudoti ne dažniau kaip 1 kartą per savaitę. Po šios procedūros būtinai sudrėkinkite odą kremu.