Technika vadinasi „Antžmogis“. Ją išrado žymus ispanų dailininkas Salvadoras Dali.
Per parą jis miegojo vos po 6 val. Tačiau neįprasta tai, kad jis paskirstydavo šį laiką intervalais. Nakčiai kliūdavo 4 val. O likusias 2 valandas jis dalijo į 6 kartus po 20 min. Išstudijavę šį metodą, mokslininkai nustatė, kad jis padeda padidinti produktyvumą ir mąstyti nestandartiškai.
Kaip intervalinio miego technika padeda gerai išsimiegoti
Darbo technikos principas
Kai jūs užmerkiate akis, neiškart panyrate į gilų miegą. Pirmąsias 10 minučių jūs esate taip vadinamoje hipnagoginėje būsenoje.
Šiuo laiko tarpu jūs patenkate į savotišką tarpsnį tarp tikrovės ir miego. Ir jūsų pasąmonė ima siųsti įvairiausius vaizdinius ir kartais absurdiškas idėjas.
Dali labai vertino šias miego haliucinacijas. Jose jis sėmėsi įkvėpimo naujiems šedevrams. Kad nepereitų į kitą miego fazę, dailininkas prieš save pasidėdavo metalinį padėklą. Į vieną ranką imdavo šaukštą ar raktus.
Kai kūnas imdavo nirti į miegą, raumenys atsipalaiduodavo ir daiktas krisdavo. Kilęs bildesys išplėšdavo kūrėją iš Morfėjaus rankų.
Šis trumpas poilsis dovanoja žmogui stiprų energijos antplūdį ir variantus, kur ją geriau išnaudoti. Yra vienas bet! Svarbu tiksliai laikytis režimo. Praleisite bent vieną miego seansą – visą dieną jausitės kaip išsunkta citrina.
Dali metodo tyrimai
Mokslininkai iš Sorbonos universiteto, kuris yra Prancūzijoje, nusprendė patikrinti „Antžmogio“ technikos efektyvumą. Eksperimente dalyvavo 103 žmonės.
Jiems pasiūlė spręsti matematikos užduotis. Po to jiems leido sėdint nusnausti 20 min. Juos turėjo pažadinti puodeliai, kuriuos tiriamieji laikė rankose.
Miego gilumą kontroliavo elektrodais, kurie buvo prijungti prie žmonių galvų. Tarp tų, kurie sugebėjo nusnausti, sekančius uždavinius iškart išsprendė 83% tiriamųjų.
Buvo ir tų, kurie taip ir nepaniro į reikiamą būseną arba užmigo per greitai ir per giliai. Jų rodikliai buvo gerokai žemesni: 31% ir 14% atitinkamai.
Mokslininkai kol kas nežino, kaip veikia Dali technika. Bet jie pabandys tai išsiaiškinti. Dar vienas svarbus klausimas: kaip galima išnaudoti greitąjį miegą nelaikant daiktų rankose? Paprastu žadintuvu čia neapsieisi.
O kol mokslininkai laužo galvas ties šiuo fenomenu, jūs galite išnaudoti jį sunkių ir nestandartinių užduočių sprendimui. Svarbiausia – išmokti greitai užmigti.