Vienatvės jausmas tam tikru gyvenimo momentu veikia mus visus: vieniems tai banali kelionė į kiną, kitiems: neįmanoma kalbėti iš širdies į širdį. Susidūrę su vienatve, mes nežinome, ką daryti. Rezultatas yra saviizoliacija, persivalgymas, nemiga ir įsitikinimas, kad vienatvė yra mūsų likimas.
Mūsų kūnas kenčia kartu su mumis gyvenimo peripetijas, tačiau su jomis elgiasi kitaip, nei mes jaučiame. Mes nagrinėjame šį klausimą ir nagrinėjame abi šio klausimo puses.
Alkio jausmas jus persekioja
Daugybė žmonių planetoje į problemas, nerimą ar stresą reaguoja gardžia spurga, šokoladu ar pica. Kartais jų apetitas neturi ribų, jie kuriam laikui tobulėja, tačiau tada jie jaučia emocinio alkio jausmą dar labiau. Pasąmonės lygmenyje mes bandome „paruduoti piliulę“, valgome kitą maisto porciją ir atrodo, kad viskas į viršų. Šiuo metu mūsų organizmas aktyviai gamina alkio hormoną – greliną. Mokslininkai atliko tyrimą, norėdami rasti alkio hormono ir vienatvės ryšį, ir nustatė, kad žmonėms, kurie laiko save vienišais, grelino gamybos intensyvumas kraujyje yra didesnis.
Jūs praleidžiate per daug laiko pirkdami internetu
Yra keletas netiesioginių požymių, rodančių, kad žmogus yra vienišas. Tyrimas parodė, kad žmonės, kenčiantys nuo vienatvės emocinių pasekmių, dažniau nori ką nors nusipirkti. Jie labai sutelkia dėmesį į materialius dalykus, kad užpildytų dvasinę tuštumą. Beje, jūsų draugas gali būti ne parduotuvių pirkėjas, kaip jūs manėte, bet gan vienišas.
Jūs nesvajojate ir nežinote, kaip pasidalinti kitų džiaugsmu
Ilgalaikės vienatvės laikotarpį gali lydėti depresija, kai niekas žmogui nepatinka. Būtina kuo greičiau išeiti iš šios būsenos. Žmonės, kurie tai patyrė, rekomenduoja išmokti dalytis kitų žmonių laime, tada jūs taip pat tapsite laimingesni. Pagalvokite apie žmones, kurie dabar yra ten, kur norėtumėte būti: paplūdimyje, kalnuose ar vakarėlyje, įsivaizduokite, kad esate su jais. Arba džiaukitės už mokslinius atradimus ar mėgstamos futbolo komandos pergalę. Šios mintys leis jums jaustis laimingiems ir pakels nuotaiką.
Esate įsitikinę, kad vienišumas yra jūsų likimas
Kai ką tik atsiskyrėte nuo partnerio, jums atrodo, kad esate vienas visame pasaulyje ir daugiau niekada su niekuo daugiau neišeisite. Pradedi gilintis į šią problemą. Tačiau nereikia. Šiandien tu esi vienas, bet rytoj viskas gali pasikeisti. Jūs turite tai žinoti ir prisiminti frazę: „Joks jausmas nėra galutinis“.
Jaučiate nuolatinę emocinę įtampą
Žmogus, įstrigęs savo vienatvėje, turi smalsų sugebėjimą: jis tampa dėmesingesnis. Moksliškai žlugo visos baimės, kad būsite išsiblaškęs ir kur kas mažiau dėmesingas. Kai žmogus įpranta būti vienas, jis yra labiau susikaupęs ir dėmesingas, nes yra įpratęs pasitikėti tik savimi. Kitaip tariant, vienatvė pritaiko smegenims hipervigiliacijos būseną.
Jūs negalite užmigti, jūs kenčia nuo nemigos
Vienišiai turi reikšmingą pranašumą: jiems nereikia nuolat pasiimti antklodės ir dalintis vietos lovoje. Tačiau yra ir kita problema. Jų miegas yra neramesnis, jiems sunkiau užmigti ir jie dažnai kenčia nuo nemigos. Šias pasekmes gali sukelti nesaugumo jausmas. Kai bijome, mūsų organizmas aktyviai gamina hormoną kortizolį, šio hormono lygis vienišų žmonių organizme paprastai išlieka per didelis.
Visą laisvalaikį praleidžiate žiūrėdami televizijos serialus
Kitas netiesioginis vienatvės požymis yra pernelyg didelis noras žiūrėti televizijos serialus, kurie yra viena iš atstumo nuo realaus gyvenimo atmainų. Praleidęs daug laiko žiūrėdamas serialą, žmogus pasineria į kitą galbūt išsvajotą pasaulį, kuriame gyvena pilnavertį ir įdomų gyvenimą. Kino personažai lengvai įveikia visas kliūtis, tai ko jums taip trūksta. Todėl reikia sutelkti dėmesį į realų pasaulį, į savo gyvenimą.
Nesinori leisti laiko sau
Žmonės, kurie priklauso tik sau, dažnai nežino, kaip tvarkyti savo laiką. Štai kodėl jie pradeda kentėti ir atkalbėti. Tačiau jūs turite elgtis atvirkščiai. Tai yra, pabandykite maksimaliai išnaudoti savo dieną. Visų pirma, norint išvengti neigiamų minčių. Ir, žinoma, pradėkite mėgautis laiku, kurį galite skirti tik sau.
Jaučiatės nereikalingas
Atsisakėte, praradote motyvaciją gyventi, vienatvė jus surišo geležinėmis grandinėmis, jaučiatės nereikalinga. Esant tokiai situacijai, reikia tobulėti ir paskambinti senam draugui. Jis pažįsta tave kaip niekas kitas. Pokalbis su mylimu žmogumi padės jums išsivaduoti, tikrai jausitės geriau ir nebebūsi toks vienas.
Jūs jau seniai nepradėjote nieko naujo
Kartais mums sunku žengti pirmą žingsnį pokyčių link. Bet kuo ilgiau atsisakysi jo duoti, tuo labiau būsi izoliuotas. Išeiti iš komforto zonos nėra lengva, bet labai įdomu. Bandydami daryti naujus dalykus galėsite pažvelgti į save kitaip, o tai neabejotinai jums bus naudinga. Jei jaučiate, kad dar nesate pasirengęs pokyčiams, arba tuo momentu, kai esate patenkintas savo gyvenimu, geriau kurį laiką pabūkite vienas. Galbūt jūs priklausote žmonių, kuriems patogu gyventi vienišą, kategorijai.