Labai dažnai bute laikinai negyvenantiems žmonėms kyla klausimas, už kokias komunalines paslaugas jiems leidžiama nemokėti nesant. Pagal galiojančius teisės aktus komunalinės paslaugos teikiamos net ir tuo atveju, jei daugiabutyje nėra gyventojų. Todėl mokėjimai išrašomi kiekvieną mėnesį.
Kokios komunalinės paslaugos teikiamos daugiaaukščių namų gyventojams
Paprastai daugiabučio gyventojai moka už šias paslaugas:
Net jei bute niekas negyvena, vis tiek už jį reikia mokėti. Nors kambariai tušti, namas yra šildomas ir aprūpintas būtinomis priemonėmis. Tokios išlaidos yra padalintos visiems butų savininkams. Todėl bet kuriuo atveju už paslaugas reikia susimokėti, nors jomis ir nebuvo pasinaudota.
Už komunalines paslaugas reikia mokėti:
Kaip mokėti mažiau už komunalines paslaugas, jei bute niekas negyvena
Jei bute yra skaitikliai ir bute nebuvo pasinaudota, atitinkamai mokėjimai bus lygūs nuliui. Tačiau tuo atveju, jei nėra individualaus apskaitos prietaiso, atsiskaitoma pagal vartojimo įkainius kiekvienam užsiregistravusiam asmeniui. Čia reikia iš karto pastebėti, kad ne visi mokėjimai priklausys nuo skaitiklio skaičių.
Jei skaitiklio nėra, už vandenį ar dujas reikia mokėti pagal regioninius tarifus. Mokestis bus skaičiuojamas priklausomai nuo bute gyvenančių žmonių skaičiaus. Tokios naujovės už savikainą pradėjo veikti nuo 2017 m.
Tuo atveju, jei asmuo kurį laiką gyvena kitoje vietoje, jis turi kas pusmetį apie tai pranešti savo įmonei ir pateikti įrodymus. Tai gali būti dokumentai iš kito miesto, galintys patvirtinti gyvenamąją vietą.
Tas, kuris iš tikrųjų jomis naudojasi, turėtų mokėti už paslaugų vartojimą. Jei bute niekas negyvena, skaičiavimai, jei nėra skaitiklio, atliekami pagal savininkų skaičių. Jei jų yra keletas, tai labai nepalanku.
Kaip sutaupyti komunalinėms paslaugoms
Skaitikliai laikomi lengviausiu būdu sutaupyti, nes bus mokama tik už tas paslaugas, kuriomis buvo pasinaudota. Pavyzdžiui, mokėjimas už šildymą su sumontuotu skaitikliu gali būti sumažintas iki 30 proc. Tačiau nereikia pamiršti, kad visus rodmenis būtina perduoti nuline verte.
Jei bute niekas negyvena, tam laikui galite uždėti antspaudus ant prekystalių. Tokia procedūra atliekama buto savininko prašymu, tačiau tik tuo atveju, jei jis neturi skolos apmokėti komunalinius mokesčius.
Taip pat galite perskaičiuoti komunalines paslaugas už nuomininkų nebuvimo laikotarpį. Taip yra, jei nėra skaitiklių. Pagrindinė sąlyga – laikotarpis turi būti ne trumpesnis kaip penkios dienos, bet ne ilgesnis kaip šeši mėnesiai.
Norėdami atlikti perskaičiavimą, turėtumėte kreiptis su prašymu į savo įmonę. Jame yra paso duomenys, laikino nebuvimo bute laikotarpio pradžios ir pabaigos data. Prie prašymo turi būti pridėti dokumentai, kurie gali įrodyti, kad gyventojų jame tikrai nebuvo.
Taip pat galite sutaupyti pinigų mokėjimams, jei atsisakote paslaugų, kurių nereikia. Tai gali būti fiksuotojo ryšio telefonas, bendra antena arba radijas.