Undinėlės išlydėjimas Rusijoje tradiciškai švenčiamas Undinėlės savaitės pabaigoje, kuri vyksta iškart po Trejybės. Tai įvairių ritualų, ritualų ir būrimų metas.
Kas yra undinėlių savaitė ir kada ji vyksta
Tradicija švęsti Rusalo savaitę Rusijoje susiformavo seniai, dar prieš krikščionybės epochą, todėl ji nėra visiškai palaikoma bažnyčios. Manoma, kad tai laikas, kai undinės išlenda iš baseinų ir klaidžioja po apylinkes ieškodamos pramogų. Šiuo metu jų galima rasti visur.
Ši savaitė, iškart po Trejybės, visada buvo laikoma pavojingu laiku žmonėms, nes pagal senovės tikėjimą undinės yra neramios netekėjusių merginų sielos, jos stengiasi patraukti žmonių dėmesį ir įtempti jas į tvenkinį.
Pagal senovės tikėjimą, jei yra susitikimas su undine, reikia sustoti ir ant žemės nubrėžti ratą – undinė negalės patekti į nubrėžto rato vidų.
Per šią savaitę žmonės bandė apsisaugoti nuo piktųjų jėgų, už tai savo namus ir langus puošė žaliomis šakomis. Undinėlės savaitės pabaigoje džiovinti žalumynai nebuvo išmetami, buvo tikima, kad jie tarnauja kaip namų talismanas.
Kitaip ši savaitė dar vadinama Žaliųjų Kalėdų laiku, jos pabaigą įprasta pažymėti undinių laidais.
Kada 2022 m. išlydėta undinė ir kokios jų laikymo tradicijos
Kiekvienais metais atsisveikinimas su undinele vyksta paskutinę Undinėlės savaitės dieną. 2022 metais ši diena patenka į birželio 19 d.
Šią dieną Rusijoje buvo įprasta atlikti įvairius ritualus, siekiant greitai išvaryti vandens gyventojus iš žemės. Vienas iš labiausiai paplitusių ritualų yra lėlės pagalba, kuri buvo siuvama undinėlės pavidalu. Ją aprengė balta suknele, paguldė ant neštuvų, išvežė į lauką ir sudegino ant laužo. Atliekant deginimo ritualą buvo įprasta melstis ir prašyti, kad ji pasiimtų visus sunkumus.
Buvo ir kitas ritualas. Žmonės susirinko ir už savo kaimo išėmė ritualinį medį, vadinamąjį Undinėlės beržą, pynė iš jo vainikus ir nuleido į tvenkinį. Šiuo metu buvo įprasta išsakyti norą. Jei vainikas plaukia – sėkmės, jei skęsta – deja.