Žmogus yra neįtikėtinas gamtos kūrinys. Kiekvienas žmogus yra unikalus – nėra dviejų tokių pačių. Bet tuo pat metu mes turime daug bendrų savybių ir bruožų
Unikalios kūno savybės, kurias turi mažiau nei 5% visų pasaulio žmonių

Unikalios kūno savybės, kurias turi mažiau nei 5% visų pasaulio žmonių

Žmogus yra neįtikėtinas gamtos kūrinys. Kiekvienas žmogus yra unikalus – nėra dviejų tokių pačių. Bet tuo pat metu mes turime daug bendrų savybių ir bruožų.

Beje, yra tokių savybių, kurias turi tik maža dalis pasaulio gyventojų.

Gal ir tuu esi vienas iš jų?

1 - Auksinis kraujas.

nuotrauka
nuotrauka

Auksinis kraujas nėra tai, ką jūs galvojate. Tai nėra vadinama auksine kraujo spalva, bet ypač reta kraujo grupe, būdinga tik apie 40 žmonių visame pasaulyje.

Kalbant moksliškai, žmonės, turintys auksinį kraują, neturi visų antigenų rezualinėje sistemoje, tai yra, jie gali būti donorais žmonėms, turintiems bet kurią retą kraujo rūšį. Tai daro gydytojus neįkainojamais: jei tai būtų ne jie, retos grupės žmonės turėtų pasirinkti tikslų kraujo perpylimo, kuris gali užtrukti mėnesius ar net metus, atitiktį.

2 - Chimerizmas.

Chimerizmas yra ne vieno, o dviejų pilnų genomų (DNR rinkinių) buvimas kūne. Vienas genomas vyrauja vienoje kūno dalyje, antrasis – kai kuriuose kituose organuose ir audiniuose.

Visame pasaulyje yra žinoma tik apie 100 žmonių, sergančių chimerizmu, nors greičiausiai jų yra žymiai daugiau.

3 - Skylė prie ausies.

nuotrauka
nuotrauka

Preaurikulinis sinusas yra įgimtas defektas, kurio metu išorinėje ausyje atsiranda maža anga ar ertmė. Dažniausiai jis yra visiškai saugus, tačiau gali šiek tiek padidinti pažeidžiamumą infekcijos atžvilgiu.

Vakaruose ši mutacija yra labai reta – paveikta mažiau nei 1% gyventojų, tačiau Azijoje ir Afrikoje ji yra daug dažnesnė, ja sergama iki 10% gyventojų.

4 - Galimybė atskirti „nematomas“ spalvas.

nuotrauka
nuotrauka

Paprasto žmogaus akyje yra trys kūgeliai, leidžiantys atskirti daugybę spektro spalvų. Bet vadinamieji tetrachromatai turi ketvirtą, kuris leidžia jiems atskirti iki 100 milijonų spalvų! Palyginimui: trijų kūgių nešėjai išskiria apie milijoną spalvų.

5 - Nepilnumas cholesteroliui.

nuotrauka
nuotrauka

2004 m. Mokslininkai atrado, kad kai kuriems žmonėms trūksta darbinio PCSK9 geno, vadinasi, jiems nereikia jaudintis dėl cholesterolio! Farmacijos kompanijos jau kuria vaistus, blokuojančius PCSK9 pacientams, turintiems pavojingai aukštą cholesterolio kiekį.

Iki šiol ši mutacija buvo nustatyta tik kai kuriems afroamerikiečiams. Šie žmonės turi 90% mažesnę širdies ligų riziką.

6 - Ypač stiprūs kaulai.

nuotrauka
nuotrauka

1994 m. Mokslininkai atrado LRP5 geno mutaciją. Šis genas kontroliuoja baltymo, atsakingo už kaulų tankį, gamybą ir sekreciją.

Tokiems žmonėms kaulų tankis yra aštuonis kartus didesnis nei vidutinio žmogaus, o tai praktiškai pašalina lūžio galimybę normaliomis sąlygomis.

7 - Ilgas delno raumuo.

Mūsų protėviai daug lipo ant medžių, dėl to jie išvystė tam tikrą raumenį (ir raiščius) – ir tai vis dar yra kai kuriuose žmonėse!

Norėdami sužinoti, ar turite, padėkite ranką ant lygaus paviršiaus, pakelkite delną, nykščiu prijunkite mažąjį pirštą ir šiek tiek pakelkite ranką. Jei krūva nurodyta po oda (nuotrauka kairėje), tuomet jūs ją turite! O jei ne (teisingai), tada ne.

Tai nėra taip reta, bet vis tiek įdomu, tiesa?

8 - Dvigubos blakstienos.

nuotrauka
nuotrauka

FOXC2 geno mutacija yra pagrindinė Elizabeth Taylor gražių blakstienų priežastis. Šis sutrikimas, vadinamas distichiaze, lemia papildomos blakstienų eilės atsiradimą virš viršutinės ir apatinės blakstienų linijos.

Elizabeth Taylor yra garsiausia šio pažeidimo nešėja, kuri leido jai išgarsėti dėl neįprastų akių. Tačiau distiazė gali sukelti stiprų akių dirginimą ir net regėjimo pablogėjimą, nes kartais į akis išauga papildoma blakstienų eilė.

9 - Papildomi šonkauliai.

nuotrauka
nuotrauka

Gimdos kaklelio šonkaulis yra papildomas šonkaulis virš pirmojo šonkaulio, kuris yra gana retas ir dažniausiai pasireiškia moterims.

Kai kuriais atvejais šis sutrikimas gali būti skausmingas, jei papildomi šonkauliai spaudžia nervus, organus ar kraujagysles. Ypatingais atvejais reikalinga net chirurginė intervencija.

10 - Nereikia miego.

Žmonėms, turintiems DEC2 geno mutaciją, reikia daug mažiau miego nei visiems kitiems. Jie gali visiškai miegoti vos per kelias valandas.

Ši mutacija buvo tarp tokių garsių žmonių kaip Margaret Thatcher, Salvadoras Dali, Winstonas Churchillis ir Nikola Tesla.

11 - Trūksta protinių dantų.

nuotrauka
nuotrauka

20% žmonių neturi išminties dantų, o tai laikoma norma. Be to, išminties dantų paplitimas priklauso nuo gyventojų: pavyzdžiui, beveik 100% Meksikos indėnų jų neturi, bet beveik visi Tasmanijos aborigenai juos turi. Šiuos skirtumus užkoduoja PAX9 genas (ir galbūt kai kurie kiti).

12 - Raudoni plaukai.

Ar žinote, kad žmonės su natūraliais raudonais plaukais sudaro tik 1–2% gyventojų? Ir taip yra! Už šią plaukų spalvą atsakinga genetinė mutacija paprastai suteikia ir mėlynas akis.

Ar turite kokių nors retų bruožų?

505
637 Pasidalino
avatar
Svajūnė Bružaitė
Labai įdomu sužinoti apie tuos retus žmogaus bruožus, iš tiesų kiekvienas iš mūsų galime turėti kažką unikalaus.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija