Kaip manai, koks bus pasaulis po šimtmečio? Futurologus Ianą Pearsoną ir Patricką Tuckerį BBC pakvietė pateikti keletą spėlionių apie daugelį pokyčių, kuri
9 įdomūs faktai apie tai, koks bus pasaulis po 100 metų Svajojimas nieko nekainuoja!

9 įdomūs faktai apie tai, koks bus pasaulis po 100 metų Svajojimas nieko nekainuoja!

Kaip manai, koks bus pasaulis po šimtmečio? Futurologus Ianą Pearsoną ir Patricką Tuckerį BBC pakvietė pateikti keletą spėlionių apie daugelį pokyčių, kurie gali įvykti žmonijos gyvenimo būdo per šimtmetį.

1 - Bendravo mintis

nuotrauka
nuotrauka

Anot Pearsono, yra 100% tikimybė, kad taip nutiks. Perduoti bus taip pat lengva, kaip ir kitas smegenų vystymosi formas. Mintis rinkti ir siųsti kitam į smegenis bus taip pat paprasta, kaip išsaugoti atmintyje.

Tuckeris taip pat mano, kad tikimybė tai įvykti yra labai gera. Dirbtinė telepatija yra absoliučiai įmanoma, ypač jei „bendravimas“ suprantamas kaip elektrinių signalų rinkinys, o ne žodžiai.

2 - Mes būsime labai protingi ir nemirtingi

Pearsonas mano, kad yra 90% tikimybė, kad tai taps realybe. Savo ruožtu Tuckeris primena, kad idėja, jog genetikos, biotechnologijų ir dirbtinio intelekto pažanga išplės žmogaus intelektą ir leis mūsų rūšims nugalėti mirtį, vadinama technologiniu singuliarumu.

3 - Mes visi būsime prisijungę prie kompiuterių tinklo, kuris pagerins mūsų smegenis

nuotrauka
nuotrauka

Prisimenate „Matricos“ filmą? Pearsonas mano, kad yra 100% tikimybė, kad tai yra mūsų likimas. Ir galime tikėtis, kad daugeliui žmonių tai nutiks jau 2050 m. Iki 2075 m. Dauguma išsivysčiusių šalių žmonių naudos kompiuterius tam tikru būdu pagerindami savo smegenų veiklą, o amžiaus pabaigoje beveik visi bus prijungti prie centrinio tinklo. Jie pradeda nuo teorijos, kad jei kas nors tai padarys, tai darys ir kiti žmonės, bandydami konkuruoti ir įveikti.

4 - Mes turėsime tik 3 kalbas – anglų, ispanų ir mandarinų

nuotrauka
nuotrauka

Yra 80% tikimybė, kad taip nutiks. Pearsono teigimu, tai atrodo stipri tendencija, o kitos kalbos negaus daug šansų. Mažosios kalbos miršta vis sparčiau, o kitos pagrindinės kalbos dažniausiai yra vietovėse, kuriose kultūringa kalba kalba bent viena iš trijų.

5 - Mes galime valdyti orą

Pearsonui yra 80% tikimybė, kad tai taps realybe, nes jau yra klimato kontrolės technologija kovojant su tornadais, paverčiant juos lietumi. Truckeris tiki, kad mes tikrai bandysime. Daugybė mokslininkų JAV dalyvauja federalinėje programoje, skirtoje ištirti Žemės klimato inžinerijos metodus (dar vadinamus geoinžinerija). Šios technologijos yra skirtos apsaugoti nuo blogiausio žmogaus sukelto klimato pokyčio poveikio.

6 - Turėsime bendrą valiutą

nuotrauka
nuotrauka

„Pearson“ tai yra kažkas labai tikėtina, nes mes naudojame elektroninę valiutą, kurią galima naudoti bet kur. Truckeris sako, kad dabartinė tendencija yra kitokia. Internetas leido vietinėms valiutoms atsirasti kaip naujoms mainų formoms.

7 - „Nano“ robotai keliaus per mūsų kraują, taisydami kūną

nuotrauka
nuotrauka

Pasak Pearsono, tikimybė, kad taip nutiks, yra 70 proc. Truckeris pastebi, kad šiuo metu medicininiai nanorobotai egzistuoja tik teoriškai ir kad nanotechnologijos pirmiausia yra medžiagų mokslas. Tačiau tai greitai auganti sritis. Nanorobotai egzistuoja galimybių sferoje, tačiau kitas klausimas, kada jie taps realybe.

8 - Mes pasieksime branduolio sintezę (žvaigždžių energijos šaltinį)

nuotrauka
nuotrauka

Pearsonas daro prielaidą, kad taip atsitiks. Tikriausiai nuo 2045 m. Iki 2050 m. Bus praktiškai užtikrinta iki 2100 m. Plačiai nuspėjama, kad mes tai pasieksime. Kiek tai padarys, priklausys nuo kitų mūsų turimų energetikos technologijų. Mums gali būti puikus dujų augimas arba didelis saulės ūkių kiekis. Bet jis netiki, kad vėjo energija bus ateityje.

9 - Turėsime kosminius liftus, kurie padarys kosmines keliones pigias ir prieinamas.

nuotrauka
nuotrauka

Pearsonas sako, kad tikimybė yra 8/10. Pirmieji kosminiai liftai tikrai bus šalia mūsų, ir nors „pigūs“ yra santykinis terminas, jie tikrai bus daug pigesni nei įprasta kosmoso plėtra. Bus sukurtas didelis spartesnis erdvės vystymasis, o turizmas bus labai svarbi sritis, tačiau Pearsonas abejoja, ar išlaidos yra tokios mažos, kad dauguma žmonių gali jas patirti.

715
507 Pasidalino
avatar
Kristis Stančikas
Labai įdomūs futurologų spėjimai, bet kyla klausimas, ar iš tiesų norėtume, kad mūsų mintys būtų tiek lengvai perduodamos kitiems - kas liktų mūsų privatumui?
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija