Kiekviena šalis yra savaip unikali, kultūrinės savybės atsispindi visose visuomenės srityse, t. nacionalinėje virtuvėje. Kai kurie patiekalai, kurie laikom
Daugelyje pasaulio šalių draudžiamų pavojingų maisto produktų ir gėrimų sąrašas

Daugelyje pasaulio šalių draudžiamų pavojingų maisto produktų ir gėrimų sąrašas

Kiekviena šalis yra savaip unikali, kultūrinės savybės atsispindi visose visuomenės srityse, t. nacionalinėje virtuvėje. Kai kurie patiekalai, kurie laikomi delikatesu ir džiugina vietinius gurmanus, gali sukelti gilų šoką kitų šalių ir tautų atstovams.

„WuzzUp“ siūlo 17 patiekalų ir gėrimų, kurie yra draudžiami daugelyje pasaulio šalių.

1 - Sassafras

nuotrauka
nuotrauka

Iš Šiaurės Amerikoje augančių sassafrų medžio lapų jie gamina visiškai nekenksmingą savito skonio prieskonį. Tačiau iš to paties augalo šaknų gaminamas sassafrų eterinis aliejus, kuris kadaise buvo naudojamas alui ir kitiems gėrimams gardinti. Jungtinėse Valstijose šis aliejus buvo uždraustas 1960 m., Kai buvo nustatyta, kad vienas iš jo ingredientų gali sukelti kepenų vėžį.

2 - Haggis

nuotrauka
nuotrauka

Bet kuris škotas pasakys, kad jo šalies simboliai yra viskis, Loch Ness monstras ir haggis. Haggis yra delikatesas, pagamintas iš avies plaučių, susuktų su kitais organais, dedamų į specialiai paruoštą gyvūno skrandį. Jungtinėse Valstijose šis patiekalas buvo uždraustas dėl avių plaučių komercinio platinimo įstatymo.

3 - Kiaušiniai „Kinder Surprise“

nuotrauka
nuotrauka

Tų, kurie ketina nueiti į prekybos centrą JAV ir nusipirkti šį saldų skanėstą su viduje esančiu žaislu vaikui, laukia nemaloni staigmena. Pasirodo, „Kinder Surprise“ draudžiama parduoti Jungtinėse Amerikos Valstijose, nes šios šalies sveikatos apsaugos ministerija nepatvirtina valgomųjų ir nevalgomų derinių naudojimo.

4 - Nepasterizuotas pienas

nuotrauka
nuotrauka

Nepasterizuotas pienas parduodamas visoje Europoje ir laikomas daug skanesniu ir maistingesniu nei termiškai apdorotas pienas. Tačiau jis yra uždraustas 22 JAV valstijose ir Kanadoje dėl baimės plisti listeriozei, salmoneliozei, E. coli ir kampilobakteriozei. Įstatymas taikomas ne tik pienui, bet ir visiems pieno produktams, pagamintiems iš nepasterizuoto pieno.

nuotrauka
nuotrauka

Tradicinis Afrikos Kyšulio ir Indijos patiekalas yra samsa – aštrūs trikampiai pyragai, pagaminti iš keptos tešlos, įdarytos mėsa ar daržovėmis. Tačiau samsa Somalyje buvo uždrausta, nes ji buvo laikoma „per daug krikščioniška“. Tariamai trikampė samsa forma siejama su Šventąja Trejybe.

6 - Olestra

nuotrauka
nuotrauka

Olestra arba olean yra sintetinis riebalų pakaitalas, naudojamas bulvių traškučiuose ir bulvytėse. Šie „Procter & Gamble“ produktai JK ir Kanadoje buvo uždrausti, nes jie gali sukelti žarnyno spazmus ir skrandžio sutrikimus.

7 - Rožinė gleivė

nuotrauka
nuotrauka

Makaronai tokiu bjauriu pavadinimu gaminami iš mėsos likučių. Anksčiau manyta, kad jis tinka tik kaip šunų maistas. Pasta mirkoma amoniaku, kad būtų „mėsiška“ rausva spalva. Rožinė gleivė vis dar yra pagrindinis hamburgerių paplotėlių ir dešrelių dešrų ingredientas Jungtinėse Valstijose. Tačiau ES šis produktas buvo uždraustas vartoti žmonėms.

8 - Duona su kalio bromatu

nuotrauka
nuotrauka

Kalio bromatas naudojamas kaip kepimo priedas, kad tešla būtų klampesnė. Valgant kalio bromato duoną, gali pasireikšti inkstų nepakankamumas, nervų ir virškinimo sistemos sutrikimai, skydliaukės problemos ir vėžys, todėl ji buvo uždrausta ES, Kanadoje, Brazilijoje ir Kinijoje.

9 - Sportiniai gėrimai ir vaisių soda

nuotrauka
nuotrauka

Bromintas augalinis aliejus iš pradžių buvo patentuotas kaip ugniai atsparus skystis. Tai ta pati medžiaga, kuri randama daugumoje populiarių citrusų skonio gėrimų ir sportinių gėrimų. JAV. Bromintas augalinis aliejus buvo uždraustas daugiau nei 100 šalių, įskaitant ES, nes įrodyta, kad jis sukelia skydliaukės disfunkciją, autoimunines ligas, sulėtino augimą ir šizofreniją.

10 - Ūkyje užauginta lašiša

nuotrauka
nuotrauka

Lašišos mėsa paprastai laikoma sveiku maistu. Tai tiesa tik tuo atveju, jei lašiša išaugo natūralioje buveinėje. Žuvų ūkiuose lašišos auginamos specialiame grūdų, sumaišytų su antibiotikais ir kitais vaistais, meniu. Dėl šio mišinio žuvies mėsa tampa pilka, todėl gamintojai prideda astaksantino, kad mėsa būtų rausva. Ši medžiaga yra labai pavojinga žmonėms, tačiau išauginta lašiša draudžiama tik Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

11 - Mėsa su pridėtu raktopaminu

nuotrauka
nuotrauka

Raktopaminas yra sintetinis priedas, dažniausiai naudojamas gyvūnų raumenų masei didinti. Ta pati medžiaga taip pat naudojama astmai gydyti. Raktopaminas gali sukelti nutukimą, širdies ligas, nemigą, galvos skausmus, mėšlungį ir kt. Nenuostabu, kad raktopaminas buvo uždraustas 160 šalių, įskaitant ES, Rusiją ir Kiniją. Tačiau JAV raktopaminas vartojamas daugiau nei 45% kiaulių ir 30% galvijų bei kalakutų.

12 - Vištiena su arsenu

nuotrauka
nuotrauka

Jei paprašysite bet kurio asmens įvardyti pirmuosius nuodus, kurie jam ateina į galvą, dauguma prisimins apie arseną. Tačiau šiuolaikiniuose viščiukų ūkiuose arsenas naudojamas mėsai suteikti rausvos spalvos. Arseno naudojimas sukelia vėžį, todėl ES draudžiama jį dėti į vištienos pašarus. Tačiau JAV sveikatos departamentas pritaria arseno naudojimui vištienos pašaruose.

13 - Absentas

nuotrauka
nuotrauka

Absentas yra itin stiprus alkoholinis gėrimas, gaunamas iš įvairių veislių pelynų lapų. Remiantis istoriniais įrašais, jis pirmą kartą pasirodė parduodamas 1797 m., Tačiau tiksli jo kilmė tebėra paslaptis. Absentas stimuliuoja kūrybiškumą, tačiau taip pat gali sukelti haliucinacijas ir smurtinį elgesį. Paprastai manoma, kad absento gimtinė yra Prancūzija, tačiau šioje šalyje jis uždraustas daugiau nei 100 metų. 2011 m. Senatas balsavo už absento pardavimo draudimo panaikinimą, kuris greičiausiai amžinai išliks neteisėtas JAV, Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje.

14 - Kasu Marzu

nuotrauka
nuotrauka

„Casu marzu“, kuris reiškia „supuvęs sūris“, yra tradicinis skanėstas Sardinijoje. Jis gaminamas įvedant muselių lervas į pecorino sūrį. Lervos suvirškina sūrį ir padidina jo fermentacijos lygį. Dažniausiai casu marzu valgomas tiesiogiai su lervomis, o tai yra labai pavojinga. Skrandžio rūgštis ne visada užmuša lervas, kurios gali išgręžti skrandžio ir žarnų sieneles. Todėl supuvęs sūris buvo uždraustas JAV ir ES.

nuotrauka
nuotrauka

Papūga žuvis yra labiausiai nuodingi bestuburiai pasaulyje. Japonijoje ir Korėjoje jos mėsa laikoma delikatesu. Tačiau įvykus menkiausiai klaidai ruošiant fugu, jis tampa mirtinai nuodingas. Net labiausiai patyrusiems virėjams reikia trejų metų studijų, kad įvaldytų fugu, kuriame yra pavojingo neurotoksino, vadinamo tetrodotoksinu, gamybos paslaptis. Tinkamai neišvirus, toksinas lieka žuvyje, sukeldamas raumenų paralyžių ir mirtį uždusdamas. Priešnuodžio nėra. Nenuostabu, kad fugu yra uždraustas ES.

16 - Foie gras

nuotrauka
nuotrauka

Foie gras yra prancūziškas garsaus delikateso pavadinimas, kuris yra išverstas kaip „riebios kepenys“. Foie gras gaminamos iš ančių ar žąsų kepenų, kurios per metalinį vamzdelį, įkištą į stemplę, yra priverstos suvalgyti 2-3 kg maisto per dieną. Procedūra kartojama tol, kol kepenys padidėja 10 kartų. Tada kepenys mirkomos piene ir meduje, kad joms būtų ypatingas skonis. Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, foie gras buvo uždrausta 14 šalių.

17 - Ortolanas

nuotrauka
nuotrauka

Tūkstančius metų šis mažas žvirblio dydžio giesmininkas (taip pat žinomas kaip sodo kartis) buvo kankinamas specialiu Prancūzijos bajorų skanėstu. Pagauti paukščiai buvo arba uždaryti mažame tamsiame narve, arba jų akys buvo išmestos, nes visiškoje tamsoje paukštis valgė daug daugiau maisto nei įprastai. Sodo avižiniai dribsniai buvo šeriami, kol jų svoris buvo 4 kartus didesnis už įprastą svorį. Tada jis buvo paskandintas brendyje ir keptas sveikas. „Ortolan“ šiuo metu gresia išnykimas, o medžioklė Prancūzijoje dabar yra neteisėta. Deja, brakonieriai ir toliau kasmet žudo.

442
706 Pasidalino
avatar
Dangis Barsteiga
Lietuviška virtuvė taip pat turi savo išskirtinius patiekalus, kurie svetimšaliams gali atrodyti keisti.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija