Gyvenimas
Ekspertė Makhonina pasakojo, kaip uogų ir vaisių pardavėjai laiko juos šviežius ir kaip juos laikyti namuose

Karštomis dienomis vaisiai ir uogos gaivina. Perkant pasirinktus gaminius visi nori, kad jie būtų kvapnūs ir pilni skonio. Tačiau vasaros sezono metu temperatūra tokius skanėstus greitai paveikia. Nuo karščio jie susitraukia, praranda sultingumą ir dėl to pūva. Pasirodo, vaisių šviežumą galima išsaugoti ilgiau. Prekių mokslo katedros docentė Irina Makhonina pasakojo, kaip uogų ir vaisių pardavėjai juos išlaiko šviežius. Pakanka žinoti patikrintus produktų laikymo būdus.
Kaip uogų ir vaisių pardavėjai juos išlaiko šviežius
Kad vaisiai ir uogos ilgiau išlaikytų šviežumą, pirmiausia juos reikia išrūšiuoti ir atskirti nuo supuvusių ar šis procesas tik prasidėjęs.
„Kuo uogos šviežesnės, tuo mažiau pažeistos, supelijusios, supuvusios, ilgesnis galiojimo laikas“, – sakė ekspertas.
Kitas sugedusių produktų atskyrimo žingsnis įvyksta prekybos dienos pabaigoje. Šiuo atveju šiek tiek suvytusios uogos ir vaisiai išimami, o tie, kurie tapo ypač švelnūs, paliekami per naktį šaldytuve.

Taip pat verta atsiminti, kad visi pardavėjai tokias greitai gendančias prekes nori parduoti dar nepasibaigus dienai, kad nepatektų į pralaimėjimą, nes šiuo metu kiekvienas turi galimybę gauti gerą nuolaidą.
Kaip laikyti vaisius ir uogas, kad jie ilgai išliktų švieži
Norint išlaikyti produktų šviežumą, jie turi būti laikomi tam tikromis sąlygomis.
„Kuo greičiau po pirkimo uogos dedamos į šaldytuvą (temperatūra 0-+1°C), tuo ilgiau išliks šviežios. Stenkitės juos mažiau judinti ir apskritai liesti rankomis, kad nesusiraukšlėtų“, – pataria ekspertas.
- Kad uogos mažiau gendėtų, iškart verta jas išrūšiuoti, o sugedusias ir užterštos išvežti.
- Gležnas uogas (braškes, avietes, žemuoges, gervuoges, mėlynes) reikia laikyti kartu su koteliais. Be jų jie yra mažiau patvarūs. Be to, tokie vaisiai supūs plastikiniame maišelyje – todėl juos reikia išimti iš jo, lygiu sluoksniu paskleisti inde ar dubenyje ir padėti į šaldytuvą.

- Jei tai neįmanoma, uogas galima laikyti tamsioje ir gerai vėdinamoje vietoje. Taip pat reikėtų stebėti optimalią oro drėgmę, kad jos nesusiglamžytų ir neišblunktų.
- Jei vaisių yra per daug arba jie pradeda nokti visi vienu metu, galite pasirinkti šaldyti. Uogos tokiu atveju nepraras savo vertės, o jų skoniu galėsite mėgautis net ir ne sezono metu.
„Pažymėtina, kad veislės savybės turi įtakos saugumui. Uogos, kurios geriau transportuojamos ir laikomos, atsparesnės mechaniniam poveikiui, dažniausiai turi ne tokį ryškų skonį ir saldumą“, – apibendrino ekspertas.
-
Gyvenimas6 mėn. ago
Vanga numatė, kas laukia Rusijos 2022 m.: „Jis taps pasaulio valdovu“
-
Gyvenimas6 mėn. ago
Nauja Lentelė Parodo, Kiek Turite Sverti Pagal Amžių Ir Ūgį
-
Gyvenimas6 mėn. ago
Nauja bauda vairuotojams – 200 Eur už vairavimą su paltu arba striuke
-
Gyvenimas6 mėn. ago
Vanga numatė, kuo baigsis įvykiai Ukrainoje 2022 metais
-
Gyvenimas6 mėn. ago
Vangos numylėtiniai pagal zodiako ženklą, kuris 2022 metais maudysis prabangoje
-
Naujienos6 mėn. ago
Paskutinės Vangos pranašystės apie Rusija
-
Naujienos6 mėn. ago
DĖMESIO TURINTIEMS VAIKŲ: PATIKSLINĘ DEKLARACIJĄ GALITE SUSIGRĄŽINTI NEMENKĄ SUMĄ PINIGŲ
-
Gyvenimas5 mėn. ago
Ko nedaryti per 40 dienų po žmogaus mirties