Kas yra žalinga vištiena iš parduotuvės, pirmiausia reikėtų paklausti tų žmonių, kurie, manydami, kad balta paukštiena yra geriausias dietinis baltymų šalt
vištiena

Kaip vištienos mėsa iš parduotuvės gali pakenkti sveikatai

Kas yra žalinga vištiena iš parduotuvės, pirmiausia reikėtų paklausti tų žmonių, kurie, manydami, kad balta paukštiena yra geriausias dietinis baltymų šaltinis, vištienos krūtinėlės valgo po du ar tris gabalus per dieną. Tas pats pasakytina ir apie tėvus, kurie nori maitinti savo vaikus daugiausia tokiais produktais. Balta vištienos mėsa yra tikrai nekaloringa ir joje yra minimalus riebalų kiekis. Tačiau be to, dietologai parduotuvę vištienos filė vadina gana „nešvaria“, su dideliais kiekiais toksinų ir konservantų.

Parduotuvėje pirkta vištiena turi paslėptą pavojų sveikatai

Jei žmogus jau veda sveiką gyvenimo būdą ir nerimauja dėl tinkamos mitybos, pirmiausia jis turėtų pasiteirauti, kuo vištos šeriamos paukštyne taip, kad jos priaugtų svorio per 6-7 savaites, kokia naminė vištiena gauti bent šešis mėnesius.

Parduotuvės vištienoje įvairios bakterijos randa labai tinkamą buveinę – geriau nei jautienoje ar kiaulienoje. Dėl šios priežasties vištienos pjaustymo lenta turi būti griežtai atskirta, pavyzdžiui, labai nerekomenduojama ant jos pjaustyti vaisių. O po to, kai tvarkote vištienos mėsą, rankas reikia plauti baktericidiniu muilu.

Tokie įspėjimai yra susiję su sąlygomis, kuriomis vištos dažnai laikomos paukštynuose. Jie tiesiogine to žodžio prasme kimšami į narvus, dėl to išsitepa savo pačių išmatomis nuo galvos iki kojų.

Skerdžiant viščiukus ir išpjaustant skerdenas, išmatos, nors ir nedideliais kiekiais, neišvengiamai patenka ant viščiukų mėsos. Dėl šios priežasties pramoninė vištiena dezinfekuojama chloru ir kitomis nuodingomis dujomis.

Vištienos mėsa iš parduotuvės yra pati pigiausia, bet ir žalingiausia

Kad vištienos filė būtų nebrangi, gamintojas naudoja pigiausią pašarą ir imasi priemonių, kad vištiena užaugtų kuo greičiau. Tuo pačiu metu negalima kalbėti apie pačios vištienos sveikatą, todėl produktai, kuriuose yra GMO ir paukščio svorio augimą greitinantys vaistai, naudojami visiškai.

Viščiukus prikimša ne tik hormonais, bet ir antibiotikais (kad jos niekuo nesusirgtų). O žmogus, valgydamas tokią mėsą, ilgainiui tampa nejautrus antibiotikams, gali prasidėti ir alergija. Šie antibiotikai naikina naudingas bakterijas žmogaus žarnyne, o tai savo ruožtu sukelia disbakteriozę ir virškinimo trakto sutrikimus.

Po pusantro mėnesio paruošta skersti, višta iki to laiko gali apakti, daugelis egzempliorių gali tik gulėti, nes negali vaikščioti. Kita vertus, pirkėjas renkasi pigesnę mėsą, ir net nesusimąsto, kokios ji kokybiška.

Parduotuvės vištienos mėsoje vitaminų ir maistinių medžiagų praktiškai nėra

Jei kas nors mano, kad baltoje vištienos mėsoje yra daug kalio, magnio ir geležies, jis labai klysta. Jei patikrinsite net ir naminius koridalus, šių elementų kiekis jų mėsoje bus tik nuo 5 iki 7 procentų normos, reikalingos žmogaus organizmui per dieną. Virtose bulvėse kalio yra 5 kartus daugiau nei porcijoje krūtinėlės. Be to, parduotuvės krūtinėje praktiškai nėra mineralų.

Kalbant apie vitaminus, tai dar blogiau. Palyginti su vaisių nauda, vištienos mėsoje yra nežymiai vitaminų.

Baltos vištienos mėsoje yra tik vitamino B3 (60% reikalingos paros normos) ir vitamino B6 (tik 30% reikalingos normos). Tačiau bet kurioje košėje šių vitaminų yra kur kas daugiau.

Vištienos mėsa iš parduotuvės suleidžiama gelio, kad padidėtų svoris

Gelis skerdenoms pripūsti gaminamas iš miltelių, kurių sudėtyje yra biopriedo E452. Jis taip pat įtrauktas į ploviklius. Gelis pumpuojamas į vištienos mėsą, jo dedama gaminant kumpį ir dešrą, netgi gurmaniškus gaminius, mėsos pusgaminius. Tuo pačiu metu milteliuose yra toksiškų elementų: iki 2 mg/kg švino miltelių, iki 3 mg arseno ir iki 1 mg gyvsidabrio.

Gelis gaunamas atskiedus 45 g miltelių ir 40 g druskos 300 ml vandens. Tada belieka siurbti skerdeną specialiu švirkštu. Pasirodo, spurginė vištiena, kurios gamtoje nėra.

Kaip išsirinkti tinkamą vištieną

Tiems, kurie vištieną valgo retai, iš principo nėra ko jaudintis. Kartkartėmis dietoje esanti vištienos porcija iš parduotuvės nepakenks organizmui. Kitas dalykas, jei žmogui rekomenduojama baltyminė dieta, o kaip pagrindinį dietos maistą jis pasirinko vištieną. Šiuo atveju, kaip jau turėtų paaiškėti iš to, kas išdėstyta aukščiau, geriau atsisakyti vištienos iš parduotuvės.

Naminės vištos yra šiek tiek brangesnės nei parduotuvės, tačiau šis skirtumas išnyksta vištieną iškepus. Iš naminės vištienos niekada neišteka tiek skysčio, kiek pirkta parduotuvėje.

Natūrali vištienos mėsa, net ir šaldytuve, po dviejų dienų pradės gesti – iš pradžių pagels, o paskui papilks. Krūtinė iš parduotuvės savaitę gulės šaldytuve ir nieko jai neatsitiks. O jei taip atsitiktų, neabejotina, kad mėsa prikimšta konservantų.

948
744 Pasidalino
avatar
Eimutis Antonievičius
Visada svarbu atsiminti, kad perdirbtas maistas neprilygsta šviežiam, o vištiena iš parduotuvės dažnai yra būtent tokiu būdu paruošta.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija