Gyvenimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau mokslininkai pastebėjo, kad dažniausiai vyrai gyvena mažiau nei moterys. Fiziologiniai ir anatomini
Kas paaiškina tai, kad vyrai gyvena mažiau nei moterys

Kas paaiškina tai, kad vyrai gyvena mažiau nei moterys

Gyvenimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau mokslininkai pastebėjo, kad dažniausiai vyrai gyvena mažiau nei moterys. Fiziologiniai ir anatominiai skirtumai parodo, kokios priežastys trumpina gyvenimo metus. Tyrimai atveria naujas versijas, kaip nustatomas ilgaamžiškumas.

Kaip chromosomos veikia moterų ir vyrų gyvenimo trukmę

Tiesos ieškantys mokslininkai atrado teoriją, galinčią paaiškinti, kodėl vyrai gyvena mažiau nei moterys. Tyrimas vyko Sidnėjuje, kuriame dalyvavo mokslininkai iš Naujojo Pietų Velso universiteto. Vabzdžiai ir gyvūnai buvo tiriami dėl tos pačios ar skirtingų chromosomų buvimo. Tačiau žmonės taip pat turi tą patį, todėl tam tikru mastu buvo galima palyginti genetines savybes.

nuotrauka
nuotrauka

Patinai turi dvi skirtingas XY chromosomas ir yra heterogametiški. Tai yra, tada buvo nustatyta tikimybė sukurti vienos ar kitos lyties organizmą. Moterų XX chromosomos yra homogametinė lytis. Dėl to tyrimas parodė, kad heterogametiški asmenys gyvena mažiau, nes yra jautresni neigiamoms mutacijoms.

Asmenys, turintys tas pačias chromosomas, gyvena 17,6% ilgiau nei asmenys, turintys skirtingą chromosomų porą. Tačiau heterogametinis seksas nebūtinai gali būti susijęs tik su vyrais. Jie randami moterims, nors ir daug rečiau. Tačiau vyrams nustačius homogametinę lytį, jų gyvenimas pailgėjo 20,9% nei moterų. Tomis pačiomis sąlygomis moterų gyvenimas pailgėjo tik 7,1 proc.

Tyrimai vyksta ir kol mokslininkai turi išsiaiškinti, ar gali būti vyriška ir moteriška homogametinė lytis.

Priežastys, kodėl vyrai gyvena mažiau nei moterys

Moterų yra daugiau nei vyrų, ir tai matyti plika akimi, ypač kai amžius viršija vidurkį. Abiejų lyčių gyvenimo trukmė skiriasi, net jei žmonių sąlygos yra vienodos. Taip pat įrodyta, kad moterys gyvena ilgiau iki vyresnio amžiaus.

nuotrauka
nuotrauka

Vyrų ir moterų gyvenimo trukmę įtakoja fiziologiniai ir anatominiai veiksniai. Prie jų pridedamas gyvenimo būdas, emocinis komponentas ir požiūris į save kaip asmenybę. Taip dažnai nutinka dėl to, kad vyrai gyvena trumpiau nei moterys.

Priežastys:

Gyvenimo skirtumui įtakos turi ir socialinės sąlygos, genetinis paveldėjimas, gerovės lygis ir kiti veiksniai. Maždaug tai išreiškiama per 7 metus, bet kalbant apie senatvę jie neatrodo pertekliniai, o žmogui tai tikrai daug.

687
554 Pasidalino
avatar
Arielė Dambrauskaitė
Žinoma, kad moterys paprastai gyventi ilgiau nei vyrai, tai tikrai įdomu, kokie genetiniai veiksniai svarbūs ilgaamžiškumui.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija