Niekada nevirkite to paties vandens kelis kartus!

Kaip dažnai mes naudojame virdulį, kad užsivirtume vandens, po to jį pamirštame, nes prasidėjo mėgstamas serialas arba atsirado kokių nors neatidėliotinų r

Kaip dažnai mes naudojame virdulį, kad užsivirtume vandens, po to jį pamirštame, nes prasidėjo mėgstamas serialas arba atsirado kokių nors neatidėliotinų reikalų?

Tuo metu vanduo atvėsta, todėl mes vėl jį užverdame. Bet ar žinote, kas nutinka vandeniui, kai verdama antrą kartą?

Kai vanduo užverda, pakinta jo sudėtis. Ir dažniausiai tai naudinga, nes iš jo išgaruoja žalingi lakieji junginiai. Būtent dėl to virtas vanduo laikomas tinkamu gerti ir nepavojingu.

undefined

Bet, jei vanduo verda gana ilgai arba ne pirmą kartą, jo cheminė sudėtis pakinta į blogąją pusę. Todėl užuot išgaravusios, daugelis kenksmingų medžiagų atvirkščiai — susikaupia.

Prie jų priskiriamas arsenas, nitratai ir fluoridas. Net iš pradžių naudingi mineralai gali taptižalingi, jei jų susikaups didelis kiekis, pavyzdžiui, kalcio druskos, dėl kurios inkstuose gali susidaryti akmenų.

Kenksmingas antrą kartą virto vandens poveikis žmogaus organizmui:

1 - Arsenas

undefined

Pasaulio sveikatos organizacija tvirtina, kad „geriamasis vanduo kelia didžiausią grėsmę gyventojams dėl arseno“.

Arsenas gali sukelti organizmo apsinuodijimą, dėl kurio, priklausomai nuo poveikio stiprumo, gali atsirasti rimtų pasekmių.

Galimos apsinuodijimo arsenu pasekmės – virškinamojo trakto sutrikimai, diabetas, periferinė neuropatija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, inkstų disfunkcija ir odos ligos, net vėžys.

2 - Nitratai

undefined

Žinoma, nitratų yra visoje mūsų planetoje: jų randama dirvožemyje, vandenyje ir ore. Bet jei ši cheminė medžiaga naudojama kaip maisto priedas, pavyzdžiui, mėsai, arba jei ji yra veikiama aukšta temperatūra, kaip, tarkim, verdant vandenį, ji tampa labai pavojinga.

Aukšta temperatūra nitratus paverčia nitrozaminais, kurios yra kancerogeninės medžiagos.

Nitratai glaudžiai susiję su įvairaus tipo vėžiu, tarp jų – kiaušidžių, storosios žarnos, šlapimo pūslės, kasos, stemplės ir skrandžio, taip pat daugeliu kitų ligų, tokių kaip leukemija ir Hodžkino limfoma.

3 - Fluoridas

undefined

Ginčijantis, koks yra fluorido poveikis organizmui ir jo buvimas geriamajame vandenyje, buvo atlikta daug tyrimų. Bet faktas lieka faktu: į vandens sudėtį įeinantis fluoridas kelia realią grėsmę jūsų sveikatai.