Kas yra žinoma Ukrainos žvalgybai apie rusų veiksmus Donbase ir Chersone, taip pat apie Kremliuje vyraujančias nuotaikas, NV sakė Krašto apsaugos ministeri
Putinas atsidūrė aklavietėje. Vyriausiasis Ukrainos karinės žvalgybos karininkas – apie diktatoriaus ateitį ir Maskvos planus

Putinas atsidūrė aklavietėje. Vyriausiasis Ukrainos karinės žvalgybos karininkas – apie diktatoriaus ateitį ir Maskvos planus

Kas yra žinoma Ukrainos žvalgybai apie rusų veiksmus Donbase ir Chersone, taip pat apie Kremliuje vyraujančias nuotaikas, NV sakė Krašto apsaugos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos direktorato vadovas Kirilas Budanovas.Liko tik savaitė iki gegužės 9-osios, šventos Kremliaus „ Pergalės dienos“. Rytų Ukrainoje tęsiasi kovos, tačiau Rusijos Federacijai kol kas nepavyko laimėti mūšio dėl Donbaso. Reikalai eina link dar vieno okupantų planų žlugimo.

Atsižvelgiant į tai, Ukrainos kariškiams svarbu suprasti, ko tikėtis iš priešo?

Kirilas Budanovas, Ukrainos gynybos ministerijos Pagrindinio žvalgybos direktorato ( GUR) vadovas, sistemingai ieško atsakymų į šį klausimą .

NV kalbėjosi su vyriausiuoju karinės žvalgybos karininku, kad išsiaiškintų, kas vyksta okupuotose Ukrainos žemėse ir fronte, ar Rusijos Federacijoje bus paskelbta mobilizacija ir kaip Maskvos diktatorius „ parduos“ jos poreikį savo žmonėms. .

– Chersone rusai balandžio 27 dieną ketino surengti pseudoreferendumą. Tačiau jų planai pasikeitė, nieko neįvyko. Ką jie planuoja daryti su Chersonu?

– Rusams labai trūksta darbuotojų. Tie veikėjai [ potencialūs bendradarbiai ], dėl kurių prieš karą sukirto savo kovą, daugeliu atvejų visiškai nepasiteisino. Kai kurie žmonės sutiko bendradarbiauti. Tačiau gana mažas procentas tų, kurie tai padarė, tikrai sugeba tvarkyti bent dalį miesto. Todėl pagrindinė problema – darbuotojų trūkumas.

Kitas klausimas: ką jie nori sukurti? Remiantis sveiku Rusijos vadovybės protu, yra dvi idėjos, kurias jie puoselėja. Pirmoji – Rusijos imperijos laikais trumpai gyvavusios Tauridės provincijos atstatymas. Tai Krymo, Chersono, iš dalies Nikolajaus srities ir net šiek tiek Donecko srities bei Zaporožės teritorija, kurios administracinis centras yra Simferopolis. Tai yra idėja, kurią jie stumia dabar.Antroji idėja, kuri retai girdima, bet turi kur būti – vadinamasis Dangaus miestas. Tai Odesos sritis, Chersono sritis, dalis Nikolajevo srities, Dniepras ir dalis Donecko srities. Buvo tokia koncepcija. Dar kartą sakau: tai ligotas protas.

Tai dvi beprotiškos idėjos, į kurias jie žiūri rimtai ir dabar bando atkurti.

„Dabar iš Chersono eksportuojami grūdai ir traktoriai. Ką Rusija nori ten veikti? Alkis?

– Žinoma. Jie bandys sukelti demografinę krizę, o vėliau – humanitarinę. Tik tokiu atveju jie galės susidoroti su dauguma gyventojų. Labai lengva manipuliuoti gyventojų nuotaikomis, jei iš žmonių atimama viskas, o paskui siūlyti humanitarinę pagalbą. Kad neišleistų milijonų, išleis centus, duos duonos kepalą.

– Okupantai pamatė, kad gyventojai jų nesuvokia, ir nuėjo šiuo keliu?

– Jis nesuvokia absoliučiai. Jie pasuko genocido keliu, nieko ten naujo.

— Dabar vyksta didelis mūšis dėl Donbaso. Ko dėl to nori gauti rusai: įtraukti ORDLO į Rusijos Federaciją?

„Dabar jie vis dar kryžkelėje. Tai yra, ne jie, o jis, Rusijos Federacijos prezidentas: ten nusprendžia vienas žmogus. Galutinio sprendimo jis nepriėmė: arba bandyti priimti vadinamąjį Donbasą kaip Rusijos dalį, arba palikti jį kaip kokią trečiąją teritoriją. Tačiau tam tikrų veiksmų jau buvo imtasi. Tarp jų svarbiausias yra kuratorystės [ LDNR projekto ] perdavimas iš pono Surkovo [ Vladislavo Surkovo, buvusio Rusijos Federacijos prezidento padėjėjo ], kuravusio užsienio teritorijas, pirmajam vadovo pavaduotojui. prezidento administracijos atstovas Sergejus Kirijenka. Tai tiesioginis vadovas iš Kremliaus. Tai nėra vadovavimas svetimoms teritorijoms. Šiems procesams jie ruošiasi, tačiau galutinio sprendimo dar nėra.

– Nuo ko priklausys šis sprendimas? – Dėl daugelio veiksnių. Pirma, jiems reikia viso Donbaso. Net sergančiam protu bus neteisėta, kai viena Donbaso dalis bus kontroliuojama, kol jie ją turi, o kita – ne. Jiems reikia, kad visas Donbasas nominaliai pasakytų, jog Donbaso žmonės pasirinko savo kelią.

– Kodėl iš to paties Mariupolio teritorijos į Rusiją veža žmones – ir labai daug jų?

„Pažiūrėkite, prašau, į istoriją – jie visada taip elgėsi. Sovietų Sąjunga tai darė visose teritorijose, o Rusija tęsia šią gėdingą praktiką. Kam tai? Pirmasis – vietinių gyventojų pakeitimas rusais, siekiant pakeisti socialinį ir demografinį vaizdą regione. Antra, tai yra perkėlimas. Pažiūrėjus, kur jiems siūloma vykti, tai išskirtinai depresiniai regionai, kuriuose pagrindinis kontingentas – menkai išsilavinę neprofesionalai. Palyginti su jais, Mariupolio gyventojai yra genijai ir Nobelio premijos laureatai. Taip jie gauna kvalifikuotą ir labai mažai apmokamą – žmonės bus beveik vergovės sąlygomis – darbo jėgą. Tai grynai pragmatiškas požiūris.

– Kiek dabar išplitęs partizaninis judėjimas okupuotose žemėse? Anksčiau taip nebuvo. „Negaliu sakyti, kad tai neįvyko. Kariaujame su Rusija 8 metus, o okupuotose teritorijose vyksta partizaninis judėjimas. Jis vadinamas skirtingai. Mes jį vadiname „ Gentūraliu elementu“. Dabar išpopuliarėjo posakis „ partizaninis judėjimas“ arba „ pasipriešinimo judėjimas“. Vardų yra įvairių, bet rezultatas tas pats – tai vietos gyventojų atstovai, kurie laikinai okupuotose teritorijose išliko ištikimi valstybei ir visais įmanomais būdais padeda nuversti okupantų valdžią. Jų dėka buvo atlikta daug veiksmingų priešų sunaikinimo okupuotose teritorijose. Pradedant nuo artilerijos ir aviacijos vadovavimo ir reguliavimo operacijų, baigiant specialiomis priešų naikinimo operacijomis.

— Kokios dabar didžiausios problemos Rusijos armijoje? Jiems nepavyko prasibrauti per 2-3 dienas, jau vyksta 68 diena…

– Visos Rusijos kariuomenės problemos tik dabar išryškėjo.

Tai buvo didelis reklaminis triukas. Viskas, kam jie išleido pinigus, buvo parodyti Rusijos kariuomenės didybę pasaulyje. Dabar visi matė – didybės nėra. Neįmanoma palyginti Rusijos ir Ukrainos karinio potencialo iki šio karo etapo, prasidėjusio vasario 24 d., pradžios: tai yra dešimteriopai, o pagal tam tikrus rodiklius – dvidešimt kartų pranašesnis Rusijos Federacijos pranašumas. Tačiau tikros kovinės operacijos parodė realias problemas: jos turi kiekybinį rodiklį, tai tikrai, bet kokybinio rodiklio nėra. Antra, motyvacija gana žema. Per tą laiką patirti nuostoliai juos gana stipriai paveikia. Rusija jau perėjo prie slaptos mobilizacijos ir artimiausiu metu ruošiasi skelbti atvirą mobilizaciją. Man labai įdomu: kaip jie tai paaiškins saviškiams? Kodėl Rusijai, kuri, anot jų, yra pirmoji ar antra armija pasaulyje, reikalinga mobilizacija? jei pagal jų oficialius pranešimus viskas vyksta pagal planą ir Ukraina kaip karinė mašina yra niekas? Galiu daryti tam tikras prielaidas, remdamasis kai kuriais faktais, kad mobilizacija bus vykdoma pagal padažą, kad Rusija kariauja ne su Ukraina, o su anglosaksų pasauliu. Būtent šioje paradigmoje tai paaiškinama Rusijos visuomenei.

– Anksčiau sakėte, kad Rusija rengia teroristinius išpuolius savo teritorijoje, siekdama sukelti dar didesnę neapykantą ukrainiečiams. – Aš nužudysiu tave. Ką reiškia “ pasiruošti“? Ji jas jau daro gana aktyviai. Pažiūrėkite, kas vyksta. Daug sprogimų, daug sunaikintų objektų – ir Rusija dėl visko kaltina išskirtinai Ukrainą. Pažvelkite į situaciją, pavyzdžiui, Padniestrėje. Žinoma, tai yra gera pozicija dėl visko kaltinti Ukrainą. Bet kaip tai įmanoma? Kas gali paaiškinti?

– Kaip Rusija ketina panaudoti Pridnestroviją kare prieš mus?

– Padniestrė jiems yra didžiulė karinė problema. Yra teritorija, kurią jie visiškai kontroliuoja. Tačiau jie neturi jokio požiūrio į tai. Iš vienos pusės siena yra su Moldova, o iš kitos – su Ukraina. Ir kad ir kaip rusai šauktų, nieko rimto jie ten negali padaryti. Tie vienetai, kurie yra Padniestrėje – tai visa jų jėga: apie 1,3 tūkst. Tai yra oficialios Rusijos kariuomenės pajėgos regione. Dažniausiai jie saugo sandėlius Kolbasnoje kaime. Ir mažesnis yra radijo centras Majako kaime, o jie yra Tiraspolyje.

— Padniestrė mums nekelia didelės grėsmės?

„Nėra didelė grėsmė. Tačiau tai yra viso regiono destabilizavimo veiksnys: Rumunijai, Moldovai ir mums.

– Rusija planuoja skelbti mobilizaciją gegužės 9 dieną?

Taip, jie ruošiasi. Dabar Federalinis rezervų bankas pradėjo tikrinti, ką jie iš tikrųjų turi, ir skaičiuoti, ką jie gali duoti vykdydami mobilizacijos įsakymus. Tai absoliučiai būtinas žingsnis prieš pradedant tikrąją mobilizaciją.

– Koks Kremliaus planas gegužės 9-ajai? Pergalė Donbase?

– Toks jų tikslas, bet to nebus, jie neturi laiko. Jokiu būdu jiems nesiseka.

– Kokios Rusijos kariuomenės nuotaikos tarp kariaujančiųjų? Mūsų kariškiai sako, kad rusai net savo žuvusiųjų kūnų neišneša iš mūšio lauko. Rusijos Federacijos kariškiai mato, kad jie turi didžiulių nuostolių. Rusijos propaganda apie visa tai tyli, bet ar kariuomenės viduje tai turėtų žinoti? – Ateis, žinoma. Rusijos kariuomenė visiškai demotyvuota. Tačiau yra karinė vertikalė – jie gauna įsakymus, o jie bus priversti juos vykdyti. Patinka tai ar ne, yra tvarka, ir jūs jos laikysitės. Jei to nepadarysi, sėdi į kalėjimą, yra daug įvairių variantų. Todėl jų moralinė būsena nėra esminė. Jie vykdys įsakymus.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas buvo neva sužeistas netoli Izyum. Patvirtinimo nėra, bet bet kuriuo atveju visas personalo vadovas buvo išsiųstas į Izyum. Kam?

– Grįžtame prie mūsų interviu pradžios – personalo trūkumo. Tai yra problema. Į batalionų, o kai kuriais atvejais ir kuopų vadovybę rankiniu būdu nusileido daugybė rusų generolų, vyresniųjų karininkų.

Nutolsiu nuo informacijos apie P. Gerasimovo būklę komentavimo, bet jei jis buvo priverstas eiti tiesiai į fronto liniją, kažkas turėjo nutikti. Ir kas nutiko? Yra tik viena priežastis – nepatenkinami planai judėti į priekį. Okupacija žlunga, jie neturi laiko. Jie turėjo pagrindinį terminą – spėti specialiąją operaciją užbaigti iki balandžio 24 d Jie jį visiškai nuvylė. Antroji data – operaciją Donbase užbaigti iki gegužės 9 d. Jei to nepadarys, tai dar labiau apsunkins viso proceso politinius poteksčius. Kaip Putinas surengs šį paradą? Ką jis pasakys? Kalbėk apie karą su anglosaksų pasauliu – kažkam jie dirbs, kažkam ne. Putinas negali pripažinti, kad pralaimi Ukrainai. Norėdami tai padaryti, jis turi parodyti rimtą priešininką, kad santykinai pasakytų: „Galbūt mes šiek tiek pralaimime, bet nepralaimime Ukrainai“.

– Kas vyksta Putino rate? Buvo informacijos apie areštus FSB viduje, o kas nutiko Surkovui, nežinoma.

– Tam tikri valymai buvo atlikti. Tačiau tai, ką sako dauguma žiniasklaidos, yra šiek tiek perdėta.

– Kas per perdėta? – Šių valymo kiekybinėje ir kokybinėje sudėtyje. Taip, vyksta labai reikšmingi pokyčiai tarp karinės vadovybės, karinių padalinių vadų, kariuomenės vadų ir pan. Tai nėra labai vieši žmonės, ir žiniasklaida apie tai mažai rašo. Specialiosiose tarnybose vyksta tam tikri pokyčiai ir suimtųjų skaičius. Pavyzdžiui, gerai žinomas generolas Sergejus Beseda, kuris buvo atsakingas FSB už operatyvinės informacijos apie Ukrainą teikimą. Beje, su juo siejama [ suimto OPF bendrapirmininko ir Putino krikštatėvio Viktoro ] Medvedčiuko finansavimo istorija.

Tačiau nuotraukos, kurią visi nori matyti, ten nėra. Deja, tūkstančiai žmonių nėra įkalinti. Yra tam tikrų pokyčių – jiems reikia paskirti atpirkimo ožį. To jie ir ieško.

– Medvedčiukas visai nebuvo reikalingas Rusijai?

– Atsakysiu kiek apibendrintai: niekam pasaulyje nereikia išdavikų, net Rusijai. Ji juos naudoja, bet paskui išmeta. Visi.

– Tai yra, mes turime Medvedčuką sėdėti ir sėdėti …

– Sėdėti pas mus, sėdėti ne pas mus – gali būti kitaip, bet tai jau panaudota medžiaga.

– Už Rusiją?

– Visiems. Jo laikas baigėsi.

– Yra jausmas, kad Vakarai pagaliau patikėjo, kad Ukraina gali laimėti šį karą. Lend-Lease buvo priimtas, bus ginklų tiekimas. Jei ištversime mūšį dėl Donbaso, įvyks lūžis mūsų naudai. Tačiau Rusija tikrai bandys ką nors padaryti. Ar reali branduolinio smūgio grėsmė?

– Visada buvo ir yra galimybė panaudoti taktinius branduolinius ginklus. Naudoti strateginius branduolinius ginklus nėra prasmės, nes esame pakankamai arti vienas kito. Tačiau taktiniai branduoliniai ginklai ir jų panaudojimas tiesiog paspartins Rusijos pabaigą. Šis karas baigsis

Yra tik du variantai, kaip tai gali baigtis.

– Kokio tipo?

– Pirmasis – Rusijos padalijimas į tris ar daugiau dalių. O antrasis – santykinis Rusijos Federacijos teritorinio vientisumo išsaugojimas pasikeitus šalies vadovybei. Pastaruoju atveju naujasis vadovas sakys, kad Rusijos Federacija su visais šiais procesais neturi nieko bendra, ji buvo sergantis diktatorius, o šalis su tuo neturi nieko bendra. Tokiu atveju Rusija atsisakys visų savo užimamų teritorijų – nuo Japonijos salų iki Vokietijai priklausančio Koenigsbergo [ dabartinis Kaliningradas ].Štai du būdai. Dauguma Rusijos karinės-politinės vadovybės atstovų tai žino. Ir todėl yra tiek daug bandymų užmegzti dialogą su Vakarų pasauliu, nepaisant oficialios retorikos, kurią jie visi naudoja. Tačiau neoficialus yra visiškai kitoks: jie bijo prarasti savo turtą. Ir jie supranta, kuo tai jiems labai greitai baigsis.

Nesijaudink, Ukraina laimės.

Ar gali baigtis karas ir Putinas išgyventi?

„Palikti jam pabėgimo kelią yra viena strategija, bet tai beveik neįmanoma. Jis yra karo nusikaltėlis visam pasauliui. Tai jo galas, jis įvedė save į aklavietę.

627
939 Pasidalino
avatar
Kantautas Anušauskas
Įdomu, ar Budanovo teiginiai apie Rusijos veiksmus Donbase yra remiami konkrečiais žvalgybiniais duomenimis.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija