Kartais Žemės paviršius krenta, sudarydamas įvairaus gylio bedugnes. Dažnai už šiuos triukus atsakinga gamta, tačiau kartais juos sukelia žmonės. Nors mistikai ir mokslininkai ginčijasi dėl šių vietų kilmės, turistai tiesiog eina ten norėdami gauti gražią nuotrauką.
„Bright Side“ sudarė nuobodžiausių ir giliausių „portalų“ sąrašą, kuriuose galite leistis į kelionę į Žemės branduolį.
1 - Pragaro vartai (Darvaza), Turkmėnistanas
Šį dujų kraterį sukūrė žmonės. Jis vadinamas „Pragaro vartais“ ir praėjo beveik pusė amžiaus nuo 1971 m. Užsidegusios ugnies. Gręžiant gruntas griuvo ir pradėjo išeiti gamtinės dujos. Kad nepakenktų vietiniams gyventojams, jis buvo užsidegęs manydamas, kad jis nustos degti per dieną ar per 2 dienas. Tačiau jų skaičiavimai buvo atokūs – liepsna yra net ir dabar, kai ugnis kartais siekia daugiau nei 3 pėdas.
Skylės skersmuo yra beveik 200 pėdų, o jos gylis – apie 65 pėdos.
2 - Šv. Patriko šulinys, Orvieto, Italija
Nepaisant blogo žvilgsnio, šis šulinys buvo pastatytas kilniais ketinimais – apgulties metu miestą aprūpinti vandeniu. Be to, jis buvo sukurtas globojant bažnyčią. Statyba prasidėjo 1527 m., Nes būtent tada popiežius Klemensas VII įsikūrė Orvieto mieste po Romos maišo. Įvykus apgultai, vanduo per šį šulinį mulais buvo gabenamas į Albornozo tvirtovę.
3 - Jasuro kalno krateris, Vanuatu sala
Yasur yra aktyvus vulkanas Vanuatu saloje . Paskutinis jo išsiveržimas įvyko 2017 m. Ir saloje gyvenančios gentys tiki, kad šio ugnikalnio krateryje gyvena senovės dievybė, kuri gali įsiutėti, jei jį apniktų. Todėl pakilti į ugnikalnį gali tik vyresnieji ir šamanai.
Aišku, yra ir turistų. Daugybė jaudinančių ieškotojų ten eina kopti į Jasurą, nes tai yra vienas labiausiai pasiekiamų ugnikalnių pasaulyje. Beje, filmas CZ12 ten buvo nufilmuotas 2012 m.
4 - Didelė skylė Kimberley mieste, Pietų Afrikoje
„Big Hole“ yra didžiulė neaktyvioji kasykla Kimberley mieste. Sunku įsivaizduoti, tačiau siekdami deimantų, žmonėms pavyko iškasti šią skylę nenaudojant jokios įrangos.
Jų pastangos atnešė sėkmę, nes būtent čia buvo iškasamas garsusis De Beers deimantas, sveriantis 428,5 karatus. Tai suteikė vardą legendiniam juvelyrikos prekės ženklui.
5 - Didžioji mėlynoji skylė, Belizo barjerinis rifas
Natūraliai susiformavo milžiniška jūrinė smegduobė, kurios skersmuo 1 000 pėdų ir gylis beveik 400 pėdų. Ši vieta dėl savo paslaptingumo pritraukia aistringus narus, tačiau daugelis jų čia praranda gyvybę. Skylė netgi turi neoficialų pavadinimą – „narų kapinės“. Faktas yra tas, kad šis gylis tinka tik labai patyrusiems narams, tačiau čia atvyksta daug naujokų, kurie ne visada sugeba teisingai įvertinti savo įgūdžius, o kartais jų gyvenimas baigiasi liūdnai.
6 - Apverstas masonų bokštas, Portugalija
Praėjusio amžiaus pradžioje Sintroje, Portugalijos mieste, buvo pastatytas paslaptingas šulinys. Tai tarnauja kaip perėjimas iš tamsos į šviesą. Šulinį juosiantys spiraliniai laiptai simbolizuoja einantį dangaus ar pragaro ratus, atsižvelgiant į tai, kuria kryptimi einate. Prieš kurį laiką čia, iniciacijos šulinyje, mūrininkai vykdė iniciacijos apeigas . Konstrukcijos gylis yra įspūdingas – į jį galėtų tilpti 10 aukštų pastatas.
7 - Išsiliejimas užtvankos rezervuare, Šiaurės Kalifornijoje
Didžiausia žmogaus sukurta skylė yra JAV Šiaurės Kalifornijoje .
Išpylimo takas yra nepaprastai įspūdingas – tonos vandens per jį nutekėja per kelias sekundes. Ši konstrukcija buvo pastatyta prieš 50 metų ir vis dar kelia didžiulį jausmą turistams iš viso pasaulio.
8 - Er Wang Dong, Kinija
Kinijoje grupė pašnekovų atsitiktinai atrado urvų sistemą, kuri tokia didžiulė, jie turi savo ekosistemą. Jūs netgi galite pasinerti į rūką arba stebėti, kaip urvo viduje susidaro debesys.
Šioje urvų sistemoje esančiose požeminėse upėse ir ežeruose gyvena gyvi daiktai, kurių nėra niekur kitur planetoje. Čia galite pamatyti be Albinos žuvų be akies – joms nereikia nei spalvos, nei regos, nes jos gyvena visiškoje tamsoje.
9 - Eisriesenwelt, Austrija
Šis urvas yra įsikūręs ne daugiau nei 5000 pėdų aukščio. Jo vardas yra verčiamas kaip „World of Ice Giants“ iš vokiečių. Tai didžiausias ledo urvas pasaulyje: 26 mylių ilgio ir daugiau nei 1300 pėdų gylio, ledo užuomazgų tūris yra daugiau nei 1 milijonas kubinių pėdų.
Anksčiau turistai turėjo nueiti visą 5000 pėdų aukštį, kad pasiektų urvą, šiandien specialus funikulierius gali jus nuvykti vos per kelias minutes.
10 - Gvatemalos miesto smegduobė
Ši smegduobė buvo sukurta natūraliai ne taip seniai. 2010 m. Birželio 1 d. Trijų aukštų gamykla kartu su šalia esančiu namu vidury dienos viename iš Gvatemalos rajonų sugriuvo po žeme. Jos vietoje atsirado didelė skylė.
Tyrėjai teigia, kad jo dirvožemyje gausu kalkakmenio, kurį lengvai nuplauna vanduo. Vietos gyventojai įsitikinę, kad už pasenusią miesto nuotekų sistemą yra atsakingos.
11 - Cerro Sarisariñama, Venesuela
Venesuelos teritorijoje yra daug tepuis (plokščiakalniai kalnai, kurie yra senovės plokščiakalnio liekanų dalis ir yra izoliuoti nuo likusio pasaulio). Juose prieš šimtus metų susiformavo didžiulės smegduobės. Didžiausios jų yra ant Sarisariñama kalno Venesuelos Bolívaro valstijoje.
Tų skylių apačioje yra atskira gyva ekosistema, izoliuota nuo likusio pasaulio. Jo viduje yra net dideli medžiai. Skamba kaip tikras požemis!
12 - Mutnovskio ledo urvai, Rusija
Mutnovskio ugnikalnis, kur mokslininkai atrado ledo urvas, įsikūręs ant Kamčiatkos pusiasalis Rusijoje. Visiškai gerai, kad ugnikalnis ir ledo urvas gyvena vienas šalia kito.
Deja, ledynai pastaruoju metu aktyviai tirpsta, o viršutinis olos sluoksnis tapo labai plonas. Bet tai yra keletas fantastiškų spalvingų paveikslėlių, esančių ant jo arkų.
Ar jus įkvėpė ar gąsdino šie negirdėti kraštovaizdžiai? Ar norėtumėte leistis į kelionę į Žemės branduolį? Mums būtų malonu išgirsti jus.