Šie laiptai yra skirtinguose pasaulio kampeliuose. Kai kurie yra pagaminti iš akmens ar medžio, kiti turi turėklus, kiti neturi, tačiau yra vienas dalykas, kuris juos vienija – aukštis ir pavojus, kurį slepia šie laiptai, atims bet ką.
„Šviesioji pusė“ papasakos apie labiausiai į galvą keliančius laiptus, kuriems net reikia žengti ant superžvaigždžių lygio drąsos.
Laiptai į Kalavantin Durg fortą (Indija)
Pats fortas yra mažas urvas, tačiau laiptai, vedantys į jį, pelnytai vadinami vienais pavojingiausių pasaulyje. Šie nelygūs laiptai yra supjaustyti į uolą, esančią netoli Mumbajaus.
Pakilti laiptais į viršų reikia apie 3 valandas. Grįžimas žemyn gali užtrukti daugiau laiko, nes laiptai visada būna šlapi dėl rūko. Šiais senais laiptais nėra turėklų, todėl jaudinantys turistai, mėgstantys ekstremalų laipiojimą, turi naudoti įrankius, kad priliptų prie uolos, kad nenukristų.
Užtraukta uola
Kolonijoje vadinama „El Peñón de Guatapé“ uola kartu su laiptais, vedančiais į jos viršūnę, buvo palyginta su daugeliu dalykų.
Kai kuriems žmonėms atrodo, kad šis uolienos gabalas yra siuvamas siūlu, kiti žmonės mato užtrauktuką, o tada dar viena grupė mano, kad ji būtų tobula prieglauda „Zombie Apocalypse“ atveju.
Aplankykite Kiniją ir palieskite dangų
Kinijos Hunano provincijoje yra Tianmeno kalnas. Jo pavadinimas reiškia „vartai į dangų“ ir ne veltui – arka buvo tokia, kuri susidarė po 263 m. Po žemės drebėjimo.
Manoma, kad tie, kurie peržengs visus 999 laiptus į „Dangaus vartus“, galės liesti dangų ir sulaukti amžinos laimės.
Beje, gana sunku patiems pasiekti laiptus. Jie yra kalno viršuje, o keliautojai ir piligrimai pirmiausia turi nuvažiuoti iki tam tikro lygio funikulieriumi ir tada įveikti 7 myles automobiliu vingiuotu keliu, vadinamu „99 posūkiais“.
Draudžiami laiptai Havajų kalvose
Haʻikū laiptai Havajuose yra vienas iš populiariausių maršrutų turistams, ieškantiems kažko ekstremalaus. Jie bando lipti nepaisydami to, kad įvažiuoti į juos draudžiama, kad maršruto pradžioje budi policija ir kad net bandant pakilti, jie gali sulaukti didžiulės baudos.
Daugelis žmonių atvyksta į Oʻahu salą specialiai norėdami pamatyti šiuos legendinius laiptus, kuriuos 1942 m. Pastatė kariškiai, kad nutiestų ryšio kabelį. Nuo 1987 m. Haʻikū laiptai tapo „civiliu“ keliu turistams, kurie nori įveikti visus 3922 laiptus ir pasiekti Ko’olau viršūnę. Neįmanoma pasiekti šio tikslo, jei žmogus nėra geros fizinės formos.
Sekdami pranašo Mozės pėdomis
Tai legendinis Mozės kalnas, esantis pietiniame Sinajaus pusiasalyje Egipte. Pasak legendos, būtent šiame aukščiausiojo lygio susitikime Mozė gavo akmenines tabletes su 10 įsakymų. Šiandien tai vieta, kur susirenka minios maldininkų iš įvairių pasaulio šalių.
Norint pasiekti Mozės kalno viršūnę, reikia įveikti „atgailos žingsnius“. Daugelis piligrimų paprastai kyla į kalną naktį. Visų pirma, nėra taip karšta, antra, turistų teigimu, pamatyti viršūnę saulėtekį yra kažkas neįtikėtino.
300 pėdų aukščio spiralė
Šie laiptai teisingai gali būti vadinami nesąmoningais. Beveik 300 pėdų aukščio spiralė veda į Taihang kalno viršūnę. Norintys lipti į viršūnę, kuri yra 30 aukštų pastato aukštis, turi pasirašyti dokumentą, kuriame teigiama, kad jiems buvo įspėta apie pavojų ir jie yra visiškai sveiki.
Žmonėms, vyresniems nei 60 metų, neleidžiama kilti šiais spiraliniais laiptais, nes pakilti nėra lengva, o ant viršūnės pučiantys vėjai priverčia drebėti ir drebėti.
Adomo smailė
Šis kvapą gniaužiantis vaizdas laukia visų, kurie atsiduria Šri Lankoje ir išdrįsta lipti į Adomo viršūnę. Pakilti į šį kalną yra visiškai saugu ir daugelis žmonių ten eina net su vaikais.
Į šią vietą plūsta piligrimų minios, norėdami pamatyti saulėtekį ir akmens plokštę su Budos pėdsaku.
Vienintelis nepatogumas yra tas, kad kelionę turėsite atlikti naktį, nes lipti laiptais karštoje saulėje gali būti per daug. Naktį oras vėsus, tylu, o prie laiptų yra net žibintai, kurie apšviečia kelią į viršų.
Tiesiog laiptai … ir nieko daugiau
Laiptai, vadinami Voolybergo bokštu, buvo pastatyti Belgijos Flandrijos Brabanto provincijoje netoli nuo Tielt-Winge miesto. Jos vietoje buvo medinė apžvalgos aikštelė, tačiau ją sudegus vandalams, buvo nuspręsta ją pakeisti metaline konstrukcija.
Inžinerijos studija „Close to Bone“ suprojektavo ir pastatė metalinę konstrukciją, kylančią virš kaimo, sukurdama laiptus, vedančius į dangų. Šios konstrukcijos aukštis yra beveik 40 pėdų, o jos viršuje atsiveria vaizdas į garsųjį Hallerbosą – tikrą pasakų mišką, padengtą mėlynakių kilimu.
„Karaliaus kelias“ mėgstantiems kraštutinumus
El Caminito del Rey kalnų takas buvo pastatytas Ispanijoje XX amžiaus pradžioje kroviniams gabenti tarp 2 elektrinių išilgai tarpeklio El Chorro kraštų. Kelias gavo savo vardą dėl to, kad jo atidaryme dalyvavo karalius Alfonso XIII.
Kadangi statybininkai naudojo pigiausias medžiagas, El Caminito būklė greitai pablogėjo ir įgavo baisų pavadinimą „Mirties pasivaikščiojimas“. 2000 m., Po tragiškos kelių turistų mirties, jis buvo uždarytas. Bet net ir po to šioje vietoje vis tiek lankėsi jaudinantys ieškotojai, taip pat alpinistai iš viso pasaulio. Jų nesustabdė net 6000 eurų bauda.
Galų gale buvo nuspręsta rekonstruoti taką ir padaryti jį saugiu turistams. 2015 m. Pavasarį „El Caminito del Rey“ buvo vėl atidarytas visiems.
3500 laiptų į vandenį
„Abhaneri“ kaime esantis laiptinė Chand Baori yra laikoma viena seniausių ir giliausių Indijoje. Tai atrodo kaip apversta piramidė, kurios viršus eina 100 pėdų gylyje į žemę. Apačioje yra šulinys su niūriu vandeniu.
Vietiniai gyventojai tiki, kad šulinį pastatė demonai. Istorikai realesni ir sako, kad šis rezervuaras buvo sukurtas lietaus vandeniui rinkti. Jis taip pat buvo naudojamas apsaugoti žmones nuo karščio, kurie susirinks ir sėdės ant laiptų, nes oras apačioje visada buvo keliais laipsniais vėsesnis.
Norėdami nusileisti į apačią, galite pasirinkti bet kurį iš daugelio laiptų. Svarbiausia atidžiai stebėti, kur einate, nes čia nėra turėklų, o laiptai yra gana statūs.
„Kelias į dangų“ veda į arbatos namus
Šis kelias, vedantis į Hua kalno viršūnę, vadinamas „Kelias į dangų“. Jos laiptai yra supjaustyti tiesiai į uolą, o geležinės grandinės tarnauja kaip turėklai. Anksčiau tik piligrimai lipo į šį kalną, nes tai yra vienas iš 5 sakralinių taoizmo kalnų Kinijoje. Šiandien šis kelias į dangų yra atviras ir turistams.
Tie, kurie išdrįs pasiekti viršūnę, turės pakilti daugiau nei 6500 pėdų aukštyn. Staigūs laiptai kartais virsta siauromis medinėmis takelėmis, kabamomis virš bedugnės. Pakilimas užbaigiamas apsilankymu mažame arbatos namelyje, iš kurio atsiveria mintys.
Žvilgtelėkite už krioklio
Ekvadore galite patekti į krioklį, pavadintą „Velnio katilas“ (Pailon del Diablo), eidami senoviniais akmeniniais laiptais. Jis artėja prie tarpeklio, iš kurio vanduo teka nepaprastai stipriai.
Laiptai eina tuneliu su slidžiomis sienomis, vedančiomis tiesiai į krioklį.
Daugelis turistų, apsilankę mažame denyje už „Velnio katilo“, sako, kad vaizdas yra neįtikėtinas. Tik įsivaizduokite – vanduo teka jums purslais, priešais jus yra didžiulis krioklys, ir jūs netgi galite paliesti šią baltą vandens sieną.
Vaikščiojimas negyva kilpa
Šie neįprasti laiptai jau tapo vienu garsiausių Vokietijos Duisburgo įžymybių. Jo vardas taip pat neįprastas – „Tigras ir vėžlys“.
Šių laiptų kūrėjai žmonėms siūlo galimybę pasivaikščioti kalneliais. Tai padaryti gana lengva, nepaisant to, kad turėsite įveikti negyvą kilpą. Laiptų ilgis yra 720 pėdų.
Aukščiausias laiptų taškas, kurio aukštis yra apie 42 pėdos, atsiveria į miesto panoramą. Be to, vakarais apšviečiami laiptai.
Ne daugiau kaip 300 žmonių per dieną!
Norint pasiekti Yosemite nacionalinio parko kalnų viršūnę Kalifornijoje, teks įveikti žygį 6 mylių keliu, kurio dalį dengia funikulierius.
Parko darbuotojai per parą juo negali pasivaikščioti daugiau kaip 300 žmonių, o kiekvienam lankytojui suteikiamas specialus leidimas. Turistai turi būti fiziškai sveiki ir turėti didelį norą uždengti 400 laiptų beveik vertikaliais virvių laiptais.
Kelias į Mėnulio šventyklą
Šiems akmeniniams laiptams, esantiems Machu Picchu mieste, yra maždaug 500 metų. Jį statė senovės inkai, kad būtų galima pasiekti Mėnulio šventyklą.
Šiandien per dieną laiptais įleidžiama daugiausia 400 žmonių. Pakilimas užtruks apie 2 valandas, ir jūs turėsite nuolatos laikyti ant sienos. Čia laiptai ir siena yra šlapi ir slidūs – vienas neteisingas žingsnis ir galite patekti į Urubambos upės bedugnę.
Į viršų žvaigždėms!
Ši observatorija, pavadinta „Pic du Midi“, yra Prancūzijos Pirėnuose. Dalį kelionės čia galima padengti funikulieriumi, kitą dalį – tik laiptais. Kadangi labai šalta, o viršuje pučia stiprus vėjas, teks dėvėti šiltus drabužius.
Neseniai jie pradėjo siūlyti galimybę čia apsistoti per naktį – mokslininkai išvalė keletą kambarių tiems, kuriems reikia pailsėti po ekstremalios kelionės.
Kuriais iš šių laiptų išdrįstumėte žengti? Prašau papasakok apie tai komentaruose!