Sužinokite daugiau apie „Eurovizijos“ dainų konkurso istoriją, kurią praturtina įvairių šalių talentas ir tarptautinė draugystė
20 įdomiausių faktų apie „Eurovizijos“ dainų konkursą

20 įdomiausių faktų apie „Eurovizijos“ dainų konkursą

Eurovizijos dainų konkursas yra vienas iš didžiausių ir ilgiausiai trunkančių muzikinių renginių pasaulyje, kuris demonstruoja muzikinį talentą, kultūrinį įvairavimą ir tarptautinę draugystę. Nuo pirmojo konkurso, vykusio 1956 metais Šveicarijoje, Eurovizija tapo muzikiniu fenomenu, įkvepiančiu kartų klausytojus ir suartinantį šalis per muzikinį šventinį renginį.

Pirmasis konkursas, kurį žiūrėjo tik septynios šalys, šiandien tapo milžinišku tarptautiniu renginiu, žiūrimu daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje. Eurovizijos konkurso esmė – šalys siunčia savo atstovus, kurie atlieka originalias dainas, siekdami laimėti žiūrovų bei žiuri simpatijas ir, žinoma, laimėti šalies garbę.

Šis renginys ne tik demonstruoja muzikinį talentą, bet ir tampa platforma, kurioje šalys gali parodyti savo unikalumą ir tapatybę. Išskirtinis faktas yra tai, kad Eurovizijos dalyviai turi dainuoti savo gimtąja kalba arba anglų kalba, o tai stiprina šalių kultūrų įvairovę ir skatina kultūrinį sąveikumą.

Per metus buvo daug neįtikėtinų momentų Eurovizijos istorijoje. 1969 metais net trys šalys - Jungtinė Karalystė, Nyderlandai ir Prancūzija - laimėjo vienodai daug balų, nustatydamos nepakartojamą rekordą. Taip pat įdomu tai, kad 2009 metais Norvegija sugebėjo pelnyti rekordinį balų skaičių - 387 balus, kuriuos gavo pasirodymas su daina "Fairytale".

Eurovizija ne kartą buvo vieta, kurioje atsispindėjo politinės įtampos tarp šalių. Daugelis pastebėjo, kad kai kurios šalys balsuoja už savo kaimynus, o ne pagal muzikinį talentą, sukeldamos daug diskusijų apie šios konkursų sąžiningumą.

Nuo 2006 metų Eurovizijos vaizdo įrašai pradėti būti transliuojami per "YouTube", suteikiant milijonams žiūrovų galimybę stebėti renginį tiesiogiai internetu.

2020 metais Eurovizija buvo pirmą kartą pertraukta dėl pandemijos sąlygų, tačiau tai nebuvo pirmas kartas, kai konkursas buvo atšauktas - tai įvyko 1956 metais, kuomet Prancūzija atsisakė jį organizuoti.

Eurovizija yra daugiau nei tik muzikinis konkursas - tai muzikinis šventinis renginys, kuris sukuria stiprius ryšius tarp šalių ir kultūrų, skatina tarptautinį bendradarbiavimą ir suteikia pasauliui džiaugsmą, įkvėpimą ir neabejotiną muzikinį talentą.

Apibendrinkime. Štai 20 įdomių faktų apie Eurovizijos dainų konkursą:

  1. Pirmasis Eurovizijos konkurso laimėtojas buvo Šveicarija su daina "Refrain", atlikta Lys Assia, 1956 metais.

  2. Didžiausias Eurovizijos konkursų laimėtojas yra Airijos atlikėjas Johnny Logan, kuris laimėjo tris kartus: 1980, 1987 ir 1992 metais.

  3. Rekordinis dalyvių skaičius buvo 2008 metais, kai Serbija priėmė 43 šalis.

  4. Garsiausi išstūmimai įvyko 1974 metais, kai Portugalija pasitraukė iš konkursą po to, kai buvo priversta pasirodyti antra. Dėl to Portugalija nebuvo leista konkuruoti iki 2017 metų.

  5. Nepakartojama pergalė – 1969 metais trys šalys laimėjo vienodai daug balų: Jungtinė Karalystė, Nyderlandai ir Prancūzija.

  6. Kaimynų balsavimo fenomenas – daugelis pastebėjo, kad kai kurios šalys balsuoja už savo kaimynus, o ne pagal muzikinį talentą.

  7. Dalyvių draudimas dainuoti kalbomis, kitomis nei jų gimtoji – konkursų taisyklės nurodo, kad dalyviai turi dainuoti savo gimtąja kalba arba anglų kalba.

  8. Laimėtojai Eurovizijos finale iš eilės – tai įvyko tik du kartus: 1994 ir 1995 metais, kai laimėjo Airija (Paul Harrington ir Charlie McGettigan, bei Niamh Kavanagh).

  9. Rekordinės balų sumos – 2009 metais Norvegija pelnė rekordinę 387 balus su daina "Fairytale", atlikta Alexander Rybak.

  10. Rekordinės pralaimėjimo balų sumos – 2015 metais Vokietija gavo rekordinį mažiausią balų kiekį - 0 balų su daina "Black Smoke", atlikta Ann Sophie.

  11. Pirmoji Eurovizijos vaizdo įrašų transliacija internete įvyko 2006 metais, kuomet ją transliavo "YouTube".

  12. Nepakartojamas pasirodymų skaičius per konkursą – 1966 metais Monako dalyvavo su daina, kurios trukmė viršijo 5 minutes. Todėl taisyklės buvo pakeistos ir nuo to laiko pasirodymo trukmė turi būti mažesnė nei 3 minutes.

  13. Dalyvių iš Europos ribų – 2015 metais Australija tapo pirmąja ne Europos šalimi, dalyvaujančia Eurovizijos dainų konkurse.

  14. Pirmasis visiškai virtualus konkursas – 2020 metais, dėl pandemijos sąlygų, Eurovizija buvo atšaukta, o 2021 metais jis vyko virtualiai.

  15. Didžiausias žiūrovų skaičius – 2016 metais konkurso transliaciją žiūrėjo daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje.

  16. Seniausias gyvas orkestras – Eurovizijos konkursas buvo vienas iš paskutinių, kuriam dar naudojamas gyvas orkestras. Pastarasis naudojamas iki 1998 metų.

  17. Pirmoji laidos pristatymo moteris – 1971 metais, kuomet konkursą pristatė sesuo ir brolis - Yves ir Danielle Deschamps.

  18. Seniausias konkurso dalyvis – 95 metų dainininkė Emil Ramsauer iš Šveicarijos dalyvavo 2013 metų konkurse.

  19. Rekordinis dalyvių pralaimėjimų skaičius – Norvegija ir Islandija dalyvavo 27 kartus, bet abiejų šalių atstovai niekada nelaimėjo Eurovizijos.

  20. Pirmoji konkurso pertrauka – 2020 metais Eurovizija buvo pirmą kartą pertraukta dėl pandemijos sąlygų, tačiau tai nebuvo pirmas kartas, kai konkursas buvo atšauktas, nes anksčiau tai nutiko 1956 metais, kuomet Prancūzija atsisakė jį organizuoti.

147
230 Pasidalino
mitybos planasmitybos planas