Malyje 80% gyventojų maistą užsiaugina patys. Taip buvo ne visada: tiek Malis, tiek dar mažiausiai trys pasaulio šalys praeityje turėjo ir turtus, ir visas
indija

4 šalys, kurios anksčiau buvo labai turtingos, o vėliau tapo skurdesnės

Malyje 80% gyventojų maistą užsiaugina patys. Taip buvo ne visada: tiek Malis, tiek dar mažiausiai trys pasaulio šalys praeityje turėjo ir turtus, ir visas galimybes išsikovoti didžiosios imperijos statusą. Daugybė nesėkmių, ekonominių nuosmukių ir susidūrimų su kolonistais privedė šias valstybes į tikrą skurdą.

mečetė
mečetė

Indija – paradoksų šalis. Jos BVP dvigubai viršija Vokietijos, todėl griežtai žiūrint jos negalima vadinti skurdžia valstybe. Bet ar verta sutelkti dėmesį tik į skaičius, kurie nieko neduoda penktadaliui Indijos gyventojų – šie žmonės gyvena žemiau skurdo ribos. 21% uždirba 60 centų per dieną, tai yra 43 rublius.

Prieš keturis šimtmečius viskas buvo kitaip, kai šiuolaikinės Indijos, Pakistano ir Bangladešo teritorijoje egzistavo Mongolų imperija. Dauguma imperijos gyventojų turėjo turtus, panašius į sėkmingo miestiečių turtą toje pačioje Vokietijoje. O paskui indėnams teko susipažinti su Didžiosios Britanijos kolonijiniais įpročiais, dėl kurių kilo nemažai vidinių konfliktų, paaštrėjo socialinės problemos ir išaugo skurdas.

minia
minia

Nauru yra nykštukinė valstybė saloje vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Čia iš viso gyvena kiek daugiau nei 10 tūkstančių žmonių, ir kiekvienas iš jų dar visai neseniai buvo turtingas: valstybė pardavė turtingas fosforitų atsargas.Tai nuvylė vadovybę, išskyrus fosforitus, niekas neišlaikė šalies. XXI amžiaus pradžioje ėmė smarkiai mažėti eksportas, 2002 metais Nauru nespėjo sumokėti skolų kreditoriams, šalis staiga nugrimzdo į skurdą.

dangoraižis
dangoraižis

Irakas, kurio naftos atsargos yra antros pagal dydį pasaulyje po Saudo Arabijos, dabar visiškai nyksta. Iki 1958 metų šaliai vadovavo klestinti monarchija, kuri puikiai suprato naftos ir dujų pardavimo valstybės gerovei perspektyvas. Pirma, revoliucija lėmė staigų nuosmukį, vėliau konfliktų seriją, kuri apskritai tebevyksta.

kažkas
kažkas

Pats metas pakalbėti apie vieną skurdžiausių pasaulio šalių – Malį. Šiandien didžiajai daugumai žmonių žemės ūkis tebėra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Ir taip žemas pragyvenimo lygis smuktelėjo dar žemiau 1991 m., spaudžiamas TVF.

pilis
pilis

Sunku patikėti, kad maždaug XIII amžiuje Malis auksu aprūpino pusę Žemės rutulio – tačiau vietinės kasyklos gana greitai išseko.

330
372 Pasidalino
avatar
Deimena Gražulytė
Labai įdomu, kad Mali gyventojai išlaiko savarankiškumą maisto gamyboje, tai rodo jų prisitaikymą prie sudėtingų sąlygų.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija