Profiliavimas – keleivio psichologinio portreto įvertinimas muitine nesibaigia. Po saugumo patikros punkto įlipi į lėktuvą, kur prasideda įdomiausi dalykai. Šypsantys patrauklūs skrydžių palydovai iš tikrųjų yra vaikščiojantys ir kalbantys skaitytuvai, kurie gali pasakyti gerą vyrą iš pavojingo žmogaus, tiesiog pažvelgę į juos.
Mes, „ Bright Side“, atlikome keletą tyrimų ir nustatėme 7 dalykus, kurių skrydžio palydovai stebi, kai lipam į lėktuvą.
1 - Skrydžio palydovas tikrai jus pastebės, jei nepasakysite „labas“.
Yra priežastis, kodėl skrydžio palydovai jums sako „labas“: tai yra jų profiliavimo proceso dalis. Jei žmogus net negali pasakyti „labas“, tada nėra jokios galimybės, kad jis padės iškilus kritinei situacijai. Jei kas nors yra draugiškas ir nėra priešiškas, tai paprastai daug pasako apie jų charakterį ir greičiausiai jie padės pavojingoje situacijoje.
2 - Tu nežiūri jiems į akis.
Skrydžio palydovai, sveikindami juos lėktuve, visuomet pažvelgia į keleivių akis. Jei keleivis stengiasi išvengti kontakto su akimis, tai kelia nerimą. Mąstymas yra paprasta: jei tu kažką blogo, galite ieškoti toli. Akivaizdu, kad ne visi, kurie žvelgia tolyn, padarė ką nors blogo: tai tik vienas iš požymių, kuriais skraidymo palydovai grindžia savo išvadas.
3 - Jūs turite blyškų veidą ir raudoną nosį.
Prieš lipdami į lėktuvą, oro uosto darbuotojai gali paprašyti keleivio iš gydytojo pažymos, kad jo liga nekelia pavojaus aplinkiniams žmonėms ir negali būti išplatinta oru. Bet kosintį ir sloga sergantį žmogų galima leisti į lėktuvą, jei jie sako, kad katėms buvo alergiška reakcija. Tai kelia didelę bėdą skrydžio palydovams, nes jie turi paklausti, kaip jie jaučiasi, skirti jiems papildomą dėmesį, taip pat ieškoti sėdynės toli nuo keleivių, bijančių užsikrėsti.
4 - Turite lankstinukus ir brošiūras.
Ką daryti, jei keleivis pradeda kalbėti su visais aplinkiniais, bando įtikinti juos prisijungti prie kulto ar kažko panašaus? Pagrindinis skrydžio palydovo darbas yra padaryti skrydį kuo saugesnį ir patogesnį visiems. Štai kodėl susijaudinę keleiviai, norintys pasidalinti savo išmintimi su visais aplinkiniais, yra košmaras.
5 - Atsakydami į klausimus naudojate daug interjektų ir kalbate per greitai.
Daugybė įsikišimų ir pauzių yra požymiai, kad kažkas jaudinasi. Taigi, jei žmonės kalba labai greitai arba labai lėtai, tai kelia nerimą skrydžio metu. Tai, ką žmonės slepiasi savo tikruosius ketinimus padaryti . Be abejo, niekas nesitiki, kad kalbėsite kaip žinių inkaras, tačiau jei atrodote įtariai ir kalbatės taip, kad esate sunkiai suprantamas, galite sulaukti papildomo skrydžio palydovų dėmesio.
6 - Tu atrodai kaip graikų dievas.
Jei skrydžio palydovas jums šypsosi ir pažvelgia į jūsų tvirtas rankas, greičiausiai, ne todėl, kad esate labai gražus. Tiesą sakant, ji nustatė tave kaip galimą pagalbos šaltinį . Jums gali būti naudinga, jei ten yra garsus ar varginantis keleivis, sena moteris su tikrai sunkiais krepšiais arba jei reikia atidaryti avarinį išėjimą. Skrydžio palydovai džiaugiasi matydami didelius, stiprius žmones, kai laive yra gydytojas, pilotas ar gelbėjimo komandos specialistas.
7 - Jūs per daug susierzinę.
Galvos ir riešų subraižymas, veido raumenų įtempimas, kosulys, linkčiojimas ir purtant galvą, per dažnai keičiama pozicija ir kiti neverbaliniai dalykai yra požymiai žmogaus, kuris bando ką nors paslėpti ar net kažką planuoja. Kai kas nors per daug juokiasi, tai gali reikšti, kad jie per daug nerimauja. Šie keleiviai, kaip ir žmonės, bijantys skristi, dažnai reikalauja daugiau dėmesio ir kantrybės. Nestabilus asmuo greitai atpažįstamas, o palydovai įsimena, kur sėdi, ir stebi . Šie žmonės gali būti agresyvūs, o tai gali turėti įtakos skrydžio saugai.
Vėlgi, profiliavimas nėra susijęs su išvadų darymu remiantis tik vienu žodžiu ar veiksmu, tai yra elgesio įvertinimų derinys. Mūsų pačių saugumas priklauso nuo skrydžio palydovų sugebėjimo padaryti šias išvadas.
Ar turite patirties skraidydami su keistais keleiviais? Papasakokite apie tai žemiau esančiame komentarų skyriuje.