Ąžuolas Misiukevičius atskleidė pamokančią istoriją apie įžeidžiančius komentarus internete
Plaukų stilistas Ąžuolas Misiukevičius, gerai žinomas viešumoje dėl savo darbo ir nuomonės formavimo, pasidalijo savo asmenine patirtimi, kaip susidūrė su internetiniais įžeidinėjimais. Neseniai vyras tapo nukentėjusiuoju po to, kai policija nubaudė asmenį, rašiusį įžeidžiančius komentarus socialiniuose tinkluose. Ši istorija ne tik atskleidžia stilisto asmeninę patirtį, bet ir primena, kad neatsakingas elgesys internete gali turėti rimtų pasekmių.
Incidentas prasidėjo po viešo straipsnio
Ą. Misiukevičius socialiniuose tinkluose pasidalijo savo patirtimi ir pastebėjimais apie tai, kaip policija veikia prieš internetinius patyčias. Viskas prasidėjo, kai vienas komentaras, parašytas po viešu straipsniu, buvo pastebėtas policijos. Misiukevičius prisiminė netikėtą skambutį iš Alytaus policijos komisariato: „Man paskambino ir pranešė, kad po mano straipsniu yra įžeidžiantis komentaras, todėl norima pradėti apklausą. Iš pradžių nesupratau, kas vyksta, bet po el. laiško supratau, jog tai tiesa – policija stebi viešus komentarus.“
Internetinis įžeidėjas nubaustas
Vėliau paaiškėjo, kad komentarą parašęs asmuo bus nubaustas bauda. Stilistas džiaugėsi, jog nereikėjo pačiam kreiptis į teisėsaugą, nes policija pati ėmėsi veiksmų. „Labai smagu, kad nereikėjo pačiam imtis veiksmų. Policija pati stebi ir imasi veiksmų prieš tokius žmones, kurie be atsakomybės skleidžia įžeidžiančius komentarus“, – pasakojo Ą. Misiukevičius.
Įspėjimas visuomenei: internetinis elgesys turi ribas
Stilistas pasinaudojo šia situacija norėdamas priminti visiems, kad viešoje erdvėje būtina gerbti kitus. Jis pabrėžė, kad neatsakingas elgesys internete gali turėti teisines pasekmes. „Norite, eikite ir diskutuokite lauke, bet viešoje erdvėje būkite atsakingi už tai, ką sakote. Prieš rašant piktus komentarus, pagalvokite, ar tikrai verta, nes gali baigtis labai liūdnai,“ – perspėjo jis.
Pamoka visiems
Ą. Misiukevičius tiki, kad ši patirtis taps gera pamoka visiems, kurie internete sau leidžia pernelyg daug. Vieši žmonės, anot jo, nėra laisvas taikinys patyčioms. „Viešas žmogus nereiškia, kad galite juo naudotis ir jį žeminti. Pagalvokite prieš rašydami kažką piktavališko. Lietuvos policija – judate tik į priekį!“ – užbaigė stilistas.