Danija ir Vokietija statys ilgiausią pasaulyje povandeninį tunelį
Danija ir Vokietija žengia milžinišką žingsnį link ilgiausio pasaulyje povandeninio geležinkelio ir kelių tunelio statybos. Šis projektas yra itin svarbus abiem šalims, nes leis dar labiau pagerinti susisiekimą ir prisidės prie ekologiškesnio transporto sektoriaus.
Fehmarnbelt jungtis – istorinis projektas
Danijos karalius Frederikas X pirmadienį iškilmingai atidarė pirmąjį būsimą 18 km ilgio Fehmarnbelt tunelio elementą, kuris sujungs pietinę Danijos dalį su šiaurine Vokietijos dalimi. Šis tunelis padės ne tik sutrumpinti kelionės laiką, bet ir sumažinti transporto sektoriaus poveikį aplinkai.
Kelionės laikas bus gerokai sutrumpintas
Fehmarnbelt jungtis, planuojama atidaryti 2029 m., leis kelionę traukiniu sutrumpinti nuo dabartinių 45 minučių keltu iki vos 7 minučių. Automobiliams keturiomis juostomis Baltijos jūrą kirsti užtruks apie 10 minučių. Tai reikšmingai pakeis susisiekimo galimybes tarp Danijos ir Vokietijos.
Pirmasis tunelio ruožas paruoštas panardinimui
Pirmasis Fehmarnbelt tunelio ruožas jau paruoštas panardinimui. Frederikas X atidengė lentelę prie įėjimo į pirmąją 217 metrų ilgio tunelio atkarpą, kuri vėliau šiais metais bus panardinta į jūros dugno tranšėją Danijos pusėje.
Unikali ir moderni infrastruktūra
Tunelį statanti bendrovė „Sund & Baelt“ teigia, kad tai bus ilgiausias povandeninis tunelis, kuriame bus įrengta elektrifikuota traukinių linija. Tikimasi, kad šis projektas taps svarbia Europos transporto infrastruktūros dalimi, jungiančia Vidurio Europą su Šiaurės šalimis.
Projekto kaina ir finansavimas
Fehmarnbelt jungtis kainuos 55,1 mlrd. Danijos kronų (4,8 mlrd. eurų), o išlaidas padengs Danijos naudotojai. Danijos vyriausybė dar spręs, kokio dydžio bus tunelio rinkliava.
Danijos ir Vokietijos infrastruktūros projektai
Pastaraisiais metais Danija ir Vokietija daug investavo į infrastruktūros projektus, siekdamos pagerinti susisiekimą. 2000 m. buvo atidarytas tiltas ir tunelis per Eresundo sąsiaurį, sujungiantis Kopenhagą su Švedijos miestu Malme, o 1998 m. pradėtas kelių eismas tarp Funen ir Zelandijos salų.
Ateities perspektyvos
Fehmarnbelt tunelis žada tapti vienu svarbiausių Europos transporto infrastruktūros projektų, reikšmingai pagerinsiančiu susisiekimą ir prisidėsiančiu prie ekologiškesnio transporto sektoriaus. Šis projektas ne tik sujungs Daniją ir Vokietiją, bet ir taps svarbia jungtimi tarp Vidurio Europos ir Šiaurės šalių.