Iki 2026 metų pabaigos, Lietuvos gydymo įstaigos ketina apmokyti apie šešis tūkstančius medikų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų, kad šie būtų pasirengę dirbti krizių, ekstremalių situacijų ar karo padėties metu.
Gydymo įstaigos ruošiasi ekstremaliam scenarijui: tūkstančiai medikų gaus intensyvų mokymą

Gydymo įstaigos ruošiasi ekstremaliam scenarijui: tūkstančiai medikų gaus intensyvų mokymą

Platus Medikų Mokymas

Iki 2026 metų pabaigos, Lietuvos gydymo įstaigos ketina apmokyti apie šešis tūkstančius medikų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų, kad šie būtų pasirengę dirbti krizių, ekstremalių situacijų ar karo padėties metu. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad ši programa yra būtina, siekiant užtikrinti efektyvią ir operatyvią asmens sveikatos priežiūrą tokiomis sąlygomis.

SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė pabrėžė, kad gydymo įstaigos turi būti pasirengusios reaguoti į įvairias krizių situacijas, kad galėtų užtikrinti veiksmingą sveikatos priežiūrą ir minimalizuoti neigiamas pasekmes žmonių sveikatai bei gyvybei.

Mokymų Programos

Iki 2025-ųjų vidurio planuojama apmokyti tūkstantį specialistų, daugiau nei pusę iš jų – iki šių metų pabaigos. Pirmieji mokymai prasidėjo birželį, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gydymo įstaigose. Liepos mėnesį mokymai vyks Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje, rugpjūtį – Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Šie mokymai apima tiek teorinę dalį, tiek praktinių situacijų modeliavimą, siekiant pasirengti ir koordinuotai teikti sveikatos priežiūros paslaugas ekstremalios situacijos metu.

Įgūdžių Tobulinimas Ir Psichologinė Pagalba

Mokymų programa apima ir psichologinės pagalbos teikimo ypatumus nukentėjusiems bei darbuotojų saugos priemonių naudojimo ekstremalių situacijų metu klausimus. Šios temos yra itin svarbios, nes ekstremalios situacijos reikalauja ne tik medicininių žinių, bet ir gebėjimo teikti emocinę paramą bei užtikrinti savo pačių saugumą.

Pasak SAM, šie mokymai yra esminė dalis pasirengimo krizių valdymui, nes jie suteikia reikalingus įgūdžius ir žinias, leidžiančias efektyviai ir koordinuotai reaguoti į ekstremalias situacijas. Tai ypač svarbu siekiant sumažinti krizių sukeltas pasekmes ir užtikrinti, kad sveikatos priežiūros sistema būtų pasirengusi bet kokiam scenarijui.

Mokymų Nauda Ir Tikslai

Sveikatos apsaugos ministerija tikisi, kad šie mokymai padės pagerinti sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimą ir gebėjimą reaguoti į krizių situacijas. Tai apima ne tik medicininį pasirengimą, bet ir gebėjimą koordinuotai veikti su kitomis institucijomis bei užtikrinti visapusišką pagalbą nukentėjusiems.

Ministerija taip pat pabrėžia, kad tokie mokymai yra būtini norint užtikrinti visuomenės saugumą ir sveikatą krizinių situacijų metu. Tai yra investicija į sveikatos apsaugos sistemos stiprinimą ir pasirengimą, kuris ilgainiui padės sumažinti krizių sukeltas pasekmes.

227
598 Pasidalino
mitybos planasmitybos planas