„Regitros“ teorijos egzaminas: neišlaiko net po 28 kartus iš eilės.
Į „Regitros“ teorijos egzaminą – kaip į darbą: neišlaiko ir po 28 kartus iš eilės

Į „Regitros“ teorijos egzaminą – kaip į darbą: neišlaiko ir po 28 kartus iš eilės

Norintieji gauti vairuotojo pažymėjimą privalo išlaikyti egzaminus. Tačiau sėkmė aplanko ne visuomet, tad atvykti į „Regitros“ padalinį gali prireikti ir keletą kartų. Daliai būsimų vairuotojų vien teorijos egzaminas kelia rimtų iššūkių. Aiškėja, kad „Regitros“ duomenų bazėje – daugiau nei 900 klausimų, kurie laikomi po devyniais užraktais.

Svarsto, ar egzamino klausimus pritaikys realioje situacijoje

Jaunuoliai Adrijana ir Rytis teorijos egzaminą išlaikė iš pirmo karto. Pasak jų, labiausiai padėjo tinkamas pasiruošimas, nors baimė neišlaikyti egzamino buvo didelė.

„Sekėsi neblogai, pirmą kartą laikiau būdama 15 metų, tai išlaikiau iš antro karto. O kai laikiausi B kategoriją 18 metų, išlaikiau iš pirmo“, – LRT laidai „Važiuojam!“ teigia Adrijana.

„Regitros“ teorijos egzaminą laikiau tarp vienuoliktos ir dvyliktos klasės vasarą. Išlaikiau iš pirmo karto ir surinkau 97 procentus. Padariau tik vieną klaidą“, – antrina Rytis.

Visgi teorijos egzaminą išlaikyti ne visiems pavyksta taip lengvai. „Regitros“ teigimu, dalis norinčiųjų vairuoti teorijos egzamino neišlaiko ir 28 kartus iš eilės. Vis tik ir būsimi vairuotojai abejoja kai kurių egzamino klausimų reikalingumu. Štai šiuo metu teoriniam CE kategorijos egzaminui besiruošiantis Jonas Keršys sako, kad yra daug situacijų ir klausimų, kurių vargiai prireiks gyvenime.

„Tai tokie klausimai kaip automobilio sandaros teorija. Aš nemanau, kad praktikoje vairuotojui prireiks tos informacijos. Kad išlaikytum egzaminą, tikriausiai turėtum iškalti teoriją. Dažnas vairuotojas, išlaikęs egzaminą, ją pamirš“, – svarsto J. Keršys.

Sąraše yra per 900 klausimų

Saugaus eismo eksperto Dariaus Kanapinsko teigimu, dažnai bandoma išlaikyti egzaminą nepasiruošus iš anksto.

„Nemažai tenka girdėti iš mokinių, kad einu pabandyti. Tai ėjau pabandyt ir greičiausiai išeisiu su neigiamu atsakymu. (...) Visi puikiai žinome, kaip atrodo egzaminas. Jeigu tu į egzaminą eini pasiruošęs tinkamai, tai iš jo išeisi su tinkamu rezultatu“, – pabrėžia jis.

B kategorijos teoriniame egzamine vairuotojams pateikiama 30 skirtingų klausimų. „Regitros“ duomenų bazėje yra per 900 klausimų, kurie egzamino metu parenkami atsitiktine tvarka.

„Iš tų klausimų galima surinkti testą atsitiktinumo principu. Tai yra daroma kompiuteriu“, – sako „Regitros“ specialistas Algimantas Tarabilda.

Nežinant taisyklių, spręsti testus neverta

Vienas populiariausių metodų siekiant išlaikyti egzaminą, pasak D. Kanapinsko, tai be perstojo spręsti testus.

„Aš iš mokinių reikalauju paprasto dalyko: jeigu tu padarei klaidą, paaiškink man, kodėl. Jeigu sugebi atsakyti į klausimą „kodėl“, vadinasi, tu moki“, – aiškina saugaus eismo ekspertas.

Tačiau, anot A. Tarabildos, spręsti testus nežinant taisyklių – neverta.

„Testų sprendimas man primena mokykloje kalimą. Jeigu vienas ar kitas žodis bus kitoks, viskas, aš nežinau“, – teigia jis.

Klausimais internete pasikliauti nereikėtų

Svarbu žinoti, kad egzamino klausimai nuolat atnaujinami, keičiamos ir jų formuluotės. O internete randamais bilietais, neva atitinkančiais „Regitros“ teorinį egzaminą, pasikliauti nevertėtų.

„Yra sudaryta testų rengėjų grupė, kurie nuolat dirba su klausimais. Matome, kad jei klausimas buvo vidutinio sunkumo, ilgainiui jis tampa lengvu klausimu. Mes nesusiję su bilietų, testų rengėjais. Jie dirba savarankiškai. Galbūt yra panašių klausimų, bet čia ir prasideda pagrindinės problemos, kai bandoma mokytis tik sprendžiant testus“, – tikina A. Tarabilda.

O kaip išlaikyti teorinį egzaminą? Jam besiruošiantis J. Keršys pabrėžia – skaityti teorijos taisykles ir spręsti bilietus. Tą patį pataria ir saugaus eismo ekspertas D. Kanapinskas.

„Taisyklės yra parašytos važiuoti Žemėje, o ne Mėnulyje, tai jos skirtis negali. Gali skirtis tik formuluotės. (...) Reikia kuo daugiau spręsti bilietų, bet prieš tai gerai susipažinti su Kelių eismo taisyklėmis. Dauguma mokinių sako, kad „sprendžiau bilietus, iškaliau ir galiu važiuoti“. Ir tada teoriją išsilaikęs ateina pas instruktorių, o instruktorius susiima už galvos. Teoriškai žinai, bet praktiškai neišeina pritaikyti, nes iškalęs buvai“, – sako D. Kanapinskas.

Šaltinis: lrt.lt

503
413 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas