„Šeškių“ grupės likimas pakibo ant plauko: gresia pavadinimo praradimas
Iš „Šeškių“ gali būti atimtas pavadinimas

Iš „Šeškių“ gali būti atimtas pavadinimas

„Šeškės“ ir „69 danguje“ prekių ženklo skandalas: ką slepia pavadinimo kova?

Grupės „69 danguje“ ir „Šeškės“ konfliktas pasiekė naują lygį, kai buvusios grupės narės Karina Krysko, Ingrida Martinkėnaitė ir Goda Alijeva pateikė Valstybiniam patentų biurui prašymą panaikinti „69 danguje“ prekių ženklo registraciją. Šiuo veiksmu siekiama ne tik sustabdyti tolimesnę grupės veiklą, bet ir pakenkti šio prekių ženklo savininkei – prodiuserinei įmonei „TV komanda“, vadovaujamai Egmonto Bžesko, bei grupei vadovaujančiai Nijolei Pareigytei.

nuotrauka
nuotrauka

Teisiniai ginčai dėl „Šeškių“ pavadinimo

Teisinių paslaugų grupės METIDA advokatas Erikas Saukalas teigė, kad pavadinimas „Šeškės“, kurį pasirinko buvusios grupės narės, kelia teisinių klausimų. Šis žargoniškas terminas neatitinka valstybinės lietuvių kalbos reikalavimų, todėl negali būti registruojamas kaip prekių ženklas. „Tokie žodžiai kaip „šeškės“ nėra vartotini bendrinėje lietuvių kalboje, o prekių ženklų registre galėtų būti užregistruoti tik atitinkantys norminius kalbos standartus. Pagal taisykles turėtų būti vartojami tokie žodžiai kaip „šešakė“, „septynakė“ ar „aštuonakė“, – aiškino E. Saukalas.

nuotrauka
nuotrauka

„Šeškės“: žargonas ar strateginis trumpinys?

Nijolė Pareigytė, viena iš „69 danguje“ narės, prisiminė, kad buvusios grupės narės ilgą laiką buvo neoficialiai vadinamos „šeškėmis“. Šis pavadinimas kilo iš pirmojo skaičiaus „6“, esančio grupės pavadinime, ir tapo neoficialiu, tačiau atpažįstamu trumpiniu.

Vis dėlto, Egmontas Bžeskas, grupės prodiuseris, neslepia apmaudo dėl buvusių grupės narių bandymo panaikinti prekių ženklo registraciją ir naudotis šiuo pavadinimu. Jis teigia, kad „Šeškės“ siekia pasinaudoti „69 danguje“ prekių ženklu, kuris jas išgarsino, ir primena, jog tai yra standartinė situacija, kai žinomi ženklai turi kovoti su padirbtomis kopijomis.

nuotrauka
nuotrauka

Prodiuseris: „Šeškės“ bando privilioti klausytojus

Bžeskas tvirtina, kad „Šeškės“ naudoja stilizuotą skaičiaus „69“ vizualizaciją, siekdamos sukurti ryšį su ankstesne grupės veikla ir klaidinti klausytojus. Anot jo, grupės narės bando neteisėtai pritraukti publiką į savo koncertus, naudodamos pavadinimą „Velniškas greitis – 20 metų“, kuris buvo siejamas su „69 danguje“ koncertu Kauno arenoje.

Jis pabrėžia, kad nors naujai susikūrusiai grupei yra vos keli mėnesiai, jų veiksmuose yra naudojami 20 metų trukusios veiklos pavadinimai, siekiant suklaidinti klausytojus. Bžeskas taip pat išreiškė pasipiktinimą dėl to, kad „Šeškės“ bando susigrąžinti buvusį populiarumą, kuriuo jos buvo maitintos dvi dešimtis metų, ir pabrėžia, kad visa ši situacija yra „piratinis“ bandymas pasisavinti prekių ženklą.

nuotrauka
nuotrauka

„Laukite tęsinio“

E. Bžeskas šmaikščiai rekomendavo „Šeškėms“ kuo greičiau patentuoti pavadinimus, kurie atitinka kalbos standartus, ir pabaigė mintį kviesdamas visus smagiai paklausyti dainos „6 nebūsiu“, kuri, pasak jo, puikiai perteikia visą šios situacijos esmę.

Tai aiškiai parodo, kad šis ginčas dar toli gražu nesibaigė. Grupės „69 danguje“ ir „Šeškių“ prekių ženklų kova dar tęsiasi, ir gerbėjai turės laukti, kaip teisinės procedūros toliau vystysis ir kokie sprendimai bus priimti.

327
645 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas