Lietuvė influencerė ryžosi atvirai prabilti apie moterų „tabu“
„Iš skausmo nežinojau, kur dėtis“, – lietuvė influencerė prabilo apie moterų „tabu“

„Iš skausmo nežinojau, kur dėtis“, – lietuvė influencerė prabilo apie moterų „tabu“

Patirtis su hormonine kontracepcine spirale

Tinklalaidėje „Jeigu žinočiau“, kurią veda žinoma mama Sotera Šveikauskaitė, buvo aptarta jautri ir dažnai tabu laikoma tema apie moterų sveikatą. Tinklaraštininkė Kamilė Markevičė, socialiniuose tinkluose žinoma kaip Camile Marcus, atvirai papasakojo apie savo patirtį naudojant kontraceptinę spiralę.

Kamilė dalijosi, kad iš pradžių buvo labai patenkinta savo pasirinkimu: „Man labai patiko, kad sumažėjo mėnesinių kraujavimas, ir sumažėjo skausmas,“ – pasakojo ji. Tačiau po dvejų metų jos ramybę staiga sudrumstė netikėtas skausmo priepuolis.

Netikėtas skausmo priepuolis

Kamilė pasakojo apie naktį, kai netikėtai prabudo nuo stipraus pilvo skausmo. Iš pradžių moteris manė, kad patiria apendicito priepuolį, todėl nedelsdama nuvyko į ligoninę. „Jaučiausi siaubingai – pilvą skaudėjo, temperatūra kilo, nežinojau, kas vyksta. Gydytojai mane iškart operavo,“ – prisiminė ji.

Po operacijos paaiškėjo, kad problema nebuvo apendicitas. „Atsibudusi operacinėje paklausiau, ar jie išoperavo apendicitą. Jie atsakė, kad ne – pašalino pūlius šalia gimdos,“ – pasakojo Kamilė.

nuotrauka
nuotrauka

Gydytojos patarimai apie kontracepcines spirales

Tinklalaidėje „Jeigu žinočiau“ taip pat dalyvavo gydytoja akušerė-ginekologė Rūta Liutkevičienė, kuri pabrėžė, kaip svarbu susipažinti su visais galimais kontraceptinių priemonių šalutiniais poveikiais. „Naudojant bet kokią kontracepciją, turime žinoti apie galimus šalutinius poveikius ir tada spręsti, ar jie mums tinkami,“ – paaiškino gydytoja.

Pasak gydytojos, hormoninės spiralės dažnai sukelia galvos skausmus, pilvo ar dubens skausmus bei kraujavimo pokyčius. „Šie simptomai yra vieni iš dažniausiai pasitaikančių nepageidaujamų reakcijų, todėl labai svarbu būti apie juos informuoti iš anksto,“ – pridūrė R. Liutkevičienė.

Spiralės įterpimo procedūra ir jos kontrolė

Gydytoja taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad po spiralės įterpimo svarbu atlikti ultragarsinį tyrimą, kad būtų įsitikinta, jog spiralė yra tinkamoje vietoje. „Po spiralės įvedimo rekomenduojamas pakartotinis vizitas pas gydytoją praėjus 4–12 savaičių, kad įvertintume, kaip moteris jaučiasi, ir patikrintume spiralės padėtį,“ – teigė R. Liutkevičienė.

Ji taip pat priminė apie tinkamą intymią priežiūrą: „Net ir turint pačią efektyviausią kontraceptinę priemonę, svarbu laikytis intymios higienos taisyklių, vengti dažno partnerių keitimo ir atsiradus bet kokiems simptomams kreiptis į gydytoją.“

nuotrauka
nuotrauka

Iniciatyva kalbėti apie moterų sveikatos problemas

Ši tinklalaidė atsirado neatsitiktinai – vedėja Sotera Šveikauskaitė pati susidūrė su panašia situacija. Rugpjūčio mėnesį ji pateko į ligoninę ir buvo skubiai operuota dėl stipraus gimdos kraujavimo, kuris prasidėjo po spiralės pašalinimo. Šis įvykis įkvėpė ją kurti tinklalaidę, skirtą atvirai diskutuoti apie moterims aktualias temas.

„Prabudusi po operacijos pagalvojau, kad jei būčiau žinojusi apie galimas pasekmes, niekada nebūčiau įsidėjusi spiralės. Būtent todėl nusprendžiau kurti tinklalaidę ir kalbėti apie tai, kas dažnai laikoma tabu,“ – pasakojo Sotera.

605
226 Pasidalino
mitybos planasmitybos planas