Sienna ir Lesa – translyčių pora, kuri susipažino „TikTok“ platformoje. Nors jų meilė ir ryšys stiprūs, jie susiduria su daugybe iššūkių dėl visuomenės požiūrio ir stereotipų. Šiame straipsnyje apžvelgsime jų kelionę, kaip jie rado vienas kitą ir kaip kovoja su diskriminacija bei stereotipais.
Kaip jie susipažino
Sienna ir Lesa susipažino „TikTok“ platformoje prieš dvejus metus. Lesa aktyviai komentavo Siennos transliacijas, bandydamas atkreipti jos dėmesį. Iš pradžių Sienna nesureikšmino komentarų, kol galiausiai jos sekėjai paragino ją pažvelgti į Lesos profilį. Tuomet ji pamatė „šį žavų vyrą“ ir pradėjo su juo kalbėtis.
„Mes pradėjome kalbėtis kelis mėnesius, o po mano viršutinės kūno operacijos jis buvo šalia ir nuo tada liko šalia“, – prisimena Sienna.
Pirmoji translyčių partnerystės patirtis
Siennai tai buvo pirmas kartas, kai ji susitikinėjo su translyčiu vyru. Iš pradžių ji buvo nesaugi ir abejojo, ar jų santykiai klostysis. Tačiau Lesa parodė savo rūpestingumą ir nuoširdumą, o tai padėjo Siennai atsiverti ir suprasti, kad Lesa yra tinkamas žmogus. Jie tapo oficialia pora 2023 m. sausio mėnesį.
Susidūrimas su diskriminacija ir stereotipais
Būdami translyčių pora, Sienna ir Lesa dažnai susiduria su neigiamais komentarais ir diskriminacija socialinėje žiniasklaidoje. Jie gauna tūkstančius komentarų savo „TikTok“ tiesioginių transliacijų metu, tačiau tarp jų būna ir daug neapykantos kupinų žinučių.
„Žmonės klausia, kas iš mūsų yra vyras, o kas moteris, kas yra labai keista, nes aiškiai matosi, kad aš esu moteris, o Lesa yra vyras“, – sako Sienna.
Taip pat jie sulaukia klausimų apie genitalijas ir raginimų būti su „tikru vyru“ ar „tikra moterimi“. Daugelis žmonių linkę viską susieti su lytiniais organais, nepaisant to, kad tikėjimasis translyčių žmonių santykiuose yra daug daugiau nei tai.
„Galbūt jiems tai yra svarbiausia jų santykiuose, bet aš negalėčiau prašyti geresnio vyro nei Lesa“, – priduria Sienna.
Religija ir neapykanta socialinėje žiniasklaidoje
Socialinė žiniasklaida kartais tampa tamsia vieta. Lesa ir Sienna dažnai susiduria su religiniais argumentais, kuriais siekiama juos pažeminti ar pasmerkti. Jie sužinojo, kad daugelis žmonių bando naudoti religiją kaip ginklą prieš juos, sakydami, kad jie bus „pasmerkti“.
„Žmonės naudoja Bibliją ir sako: 'Ką darysite, kai ateis Dievas?' Jie stengiasi mus pasmerkti savo asmeniniais įsitikinimais“, – pasakoja Lesa.
Asmeninės kelionės į savęs atradimą
Lesa
Lesa pirmą kartą suprato, kad jis nėra patenkintas savo gimusia lytimi būdamas 13 metų. Jis jautėsi tarsi įstrigęs ne savo kūne. Būdamas 20-ies jis pradėjo savo perėjimą ir tapo translyčiu vyru.
„Prisimenu, kai pirmą kartą užsidėjau peruką. Norėjau taip stipriai pasidalinti nuotraukomis, bet turėjau ūsus, todėl negalėjau pasirodyti pusiau išsidažęs,“ – prisimena jis.
Galiausiai Lesa atliko viršutinės kūno dalies operaciją, o perėjimo procesas jam padėjo labiau priimti save. Tačiau kelionė buvo kupina iššūkių. Iš pradžių jo tėvas nepritarė jo perėjimui, ypač dėl saugumo, kadangi Lesa yra juodaodis translytis vyras. Vis dėlto Lesa tikisi, kad vieną dieną jų santykiai pagerės.
„Tikiuosi, kad galėsime turėti santykius vieną dieną. Tikiuosi, kad jis pasidomės daugiau apie mano perėjimą ir bandys suprasti mane geriau,“ – teigė Lesa.
Sienna
Sienna savo translytę tapatybę atrado būdama 13 metų, tačiau tik būdama 20-ies nusprendė pradėti perėjimą ir tapti translyte moterimi. Ji prisimena pirmą kartą, kai užsidėjo peruką, jautėsi „tikra savimi“. Tačiau pradinis perėjimas buvo nelengvas, nes ji vis dar turėjo vyriškų bruožų, kuriais nebuvo patenkinta.
„Norėjau dalintis savo nuotraukomis, bet turėjau ūsus, todėl negalėjau pasirodyti pusiau išsidažiusi,“ – prisimena ji.
Sienna atliko viršutinės kūno dalies operaciją ir pakeitė savo vardą 2022 m. gruodį. Jos motina iš pradžių buvo sunerimusi dėl perėjimo, tačiau galų gale suprato ir palaikė savo dukrą.
„Mano mama nuo pat pradžių mylėjo Lesa. Ji pasakė, kad tol, kol mes mylime vienas kitą ir esame laimingi, ji neturi daugiau ko prašyti,“ – sakė Sienna.
Kova su diskriminacija ir stereotipais
Sienna ir Lesa socialinėje žiniasklaidoje susiduria su daugeliu stereotipų ir klaidingų nuomonių apie translyčius žmones. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidingų nuomonių yra ta, kad translyčiai žmonės nori „pavogti“ kitos lyties vietą visuomenėje.
„Vienas stereotipas, kurį daugelis turi apie trans moteris, yra tas, kad mes bandome pavogti vietą biologinėms moterims. Tačiau mes tiesiog norime būti savimi ir nesusidurti su nuolatine lyties disforija,“ – aiškina Sienna.
Dalyvavimas bendruomenėje
Sienna ir Lesa aktyviai dalyvauja LGBTQ+ bendruomenėje ir dalyvauja įvairiose parodose bei konkursuose. Jie ruošiasi savo kitam „Ballroom“ konkursui, kur translyčiai ir kiti LGBTQ+ žmonės gali susiburti, varžytis dėl prizų, trofėjų ir pinigų.
„Ballroom“ scena yra erdvė, kurioje translyčiai žmonės gali būti savimi ir švęsti savo tapatybę be teismo ir diskriminacijos.
Ką jų meilė reiškia jiems patiems
Nepaisant visuomenės spaudimo ir neapykantos, Sienna ir Lesa rado vienas kitame stiprybės ir meilės šaltinį. Jie tiki, kad jų santykiai yra subalansuoti ir paremti abipuse pagarba bei supratimu.
„Manau, kad mūsų santykiai veikia, nes esame labai subalansuoti. Turime panašumų, tačiau esame ir labai skirtingi,“ – sako Lesa.
„Mes turime savo panašumų, bet esame visiškai skirtingi žmonės. Jis yra labai rūpestingas ir dėmesingas, o tai padeda man jaustis saugiai,“ – priduria Sienna.
Gyvenimas kartu ir ateities planai
Sienna ir Lesa gyvena kartu ir planuoja toliau plėtoti savo bendrą gyvenimą. Jie artimai bendrauja su savo sekėjais „TikTok“ platformoje, kur dalijasi savo kasdienybe ir gyvenimo patirtimi kaip translyčių pora.
Būdami aktyvūs LGBTQ+ bendruomenėje, jie taip pat siekia šviesti kitus ir padėti translyčiams žmonėms rasti savo balsą. Jie dalyvauja įvairiose iniciatyvose ir renginiuose, siekdami įveikti stereotipus ir diskriminaciją.
„Mes norime parodyti žmonėms, kad mūsų meilė yra tokia pati kaip ir bet kurios kitos poros. Nesvarbu, kokia tavo lytis ar tapatybė, svarbiausia yra meilė ir pagarba vienas kitam,“ – pabrėžia Lesa.
Ateityje jie planuoja toliau kelti sąmoningumą ir remti LGBTQ+ bendruomenę.
„Mes turime tiek daug planų. Norime toliau kurti turinį, šviesti ir būti pavyzdžiu kitiems translyčiams žmonėms, kurie galbūt bijo būti savimi,“ – sako Sienna.
Išvada
Siennos ir Lesos istorija – tai meilės, drąsos ir pasiryžimo pavyzdys. Jie sugebėjo įveikti neapykantos kalbą, stereotipus ir diskriminaciją, kad galėtų būti savimi ir dalytųsi savo meile su pasauliu.
Jų kelionė taip pat pabrėžia, kaip svarbu šviesti visuomenę apie translyčių žmonių patirtis ir kovoti su klaidingomis nuomonėmis.
„Mes tiesiog norime būti savimi ir gyventi savo gyvenimą taip, kaip norime. Niekas neturi teisės spręsti, kokie mes turėtume būti,“ – teigia Lesa.
Žiūrėkite visą „LOVE DON'T JUDGE“ epizodą apie Sienną ir Lesą: