Ledų kainų skirtumas šokiruoja: Lietuvoje 5 eurai, Vokietijoje – mažiau nei 2
 Kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Vokietijos: Ledų kainos kelia diskusijas

Kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Vokietijos: Ledų kainos kelia diskusijas

Rekordiškai karšti orai skatina lietuvius pirkti ledus

Rekordiškai karšti orai šią vasarą skatina lietuvius mėgautis neatsiejamu vasaros saldėsiu – ledais. Prekybininkai praneša, kad palyginus su praėjusiais metais, ledų pardavimai šoktelėjo net iki 40 procentų. Jie taip pat tikina, kad ledų kainos yra kiek sumažėjusios, tačiau gyventojai tvirtina priešingai – ledų kainos yra pasiekusios aukštumas. „Pricer.lt“ portalas fiksuoja didžiulius kainų skirtumus tarp Lietuvos ir Vokietijos – Lietuvoje vienų ledų dėžutė su nuolaida kainuoja 5 eurus, o to paties gamintojo ledai Vokietijoje nekainuoja net 2 eurų.

Kainų skirtumai tarp Lietuvos ir Vokietijos: Ledų kainos kelia diskusijas

Lietuvos vartotojai vis dažniau pastebi didelius kainų skirtumus tarp Lietuvos ir Vokietijos parduotuvių, ypač kalbant apie ledus. Pavyzdžiui, „Movenpick“ ledai Lietuvoje su nuolaidų kortele kainuoja 5 eurus, o be nuolaidos – net 8 eurus už dėželę. Tuo tarpu Vokietijoje tie patys ledai su nuolaida kainuoja mažiau nei 2 eurus. Šis skirtumas kelia daug klausimų apie prekybininkų kainų politiką ir jų elgesį.

Prekybininkų apetitas didina kainas

„Pricer.lt“ maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas teigia, kad prekybininkai dažnai išpučia prekių kainas, ypač jei prekė yra išskirtinė ir vartotojai neturi galimybės palyginti jos su kitose rinkose parduodamomis prekėmis. „Na, čia parodo mūsų tarpininkų ir prekybininkų apetitus, kai yra prekė išskirtinė, kai vartotojas negali su niekuo palyginti ir atsiveža pilnu tempu“, – komentuoja P. Čepkauskas. Pasak jo, neretai eilinius, žemesnės kainos ledus bandoma parduoti kaip prabangius, o tai yra vartotojų klaidinimas.

Augantys ledų pardavimai

Nepaisant aukštų kainų, prekybininkai praneša apie sparčiai augančius ledų pardavimus. „Rimi“ atstovė spaudai Eglė Krasauskienė sako, kad ledų pardavimai per metus išaugo beveik dvigubai. „Skirtingoms rinkoms yra skirtingi bruožai, negalime lyginti vienos rinkos su kita ir dėti lygybės ženklus“, – teigia E. Krasauskienė. „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė taip pat pastebi, kad ledų pardavimai išaugo apie 40 proc., o tai lėmė šilti orai, akcijos ir specialūs pasiūlymai.

Prekybininkų nuolaidos ir vartotojų elgesys

Prekybininkai teigia, kad pastaruoju metu taikė labai gilias nuolaidas ledams. „Šie metai yra išskirtiniai, kad taikome labai gilias nuolaidas, net iki 50 procentų nuolaidas būtent ledams“, – kalba G. Kitovė. Tačiau vartotojai pastebi priešingą tendenciją – jų teigimu, ledų kainos tik didėjo. „Tie buvo kažkaip po 90 centų, o dabar jau beveik visi virš euro. Taip, kad aš manau, kad brangsta“, – sako vienas iš vartotojų.

Kainų augimo priežastys

Pasak P. Čepkausko, ledų kainos išaugo dėl padidėjusių pieno produktų kainų. „Karališki“ ledai, kurie kažkada kainavo 2,99 eurus už litrą, dabar yra brangesni ir mažesnio tūrio – tik 800 ml. Nepaisant to, lietuviai aktyviai medžioja nuolaidas ir tik tada perka ledus. „1+1, 50 proc. nuolaida, nes lietuvis toks „nuolaidinis“ padaras patapęs, tik į vėliavėles raudonas žiūri, kur kas pakelta ir tada griebia“, – sako P. Čepkauskas. Prekybos tinklai praneša, kad pernai vasarą lietuviai suvalgė beveik du milijonus kilogramų ledų.

Nuolaidos ir pirkėjų elgesys

Vartotojai teigia, kad ledų kainos pastaruoju metu tik didėjo. „Tie buvo kažkaip po 90 centų, o dabar jau beveik visi virš euro. Taip, kad aš manau, kad brangsta“, – sako vienas iš vartotojų. „Nu, gal kokį 30 procentų tikrai. Todėl, kad viskas brangsta, matyt“, – priduria kitas. P. Čepkauskas pabrėžia, kad lietuviai aktyviai ieško nuolaidų ir tik tada perka ledus. „1+1, 50 proc. nuolaida, nes lietuvis toks „nuolaidinis“ padaras patapęs, tik į vėliavėles raudonas žiūri, kur kas pakelta ir tada griebia“, – teigia P. Čepkauskas.

Kodėl tokie dideli kainų skirtumai?

Ledų kainų skirtumai tarp Lietuvos ir Vokietijos atskleidžia gilesnes rinkos ir kainų politikos problemas. Norint sumažinti kainas Lietuvoje, būtina skatinti konkurenciją, užtikrinti skaidrumą ir sąžiningą prekybą. Vyriausybė ir reguliavimo institucijos turi stebėti kainų pokyčius ir imtis veiksmų, kad vartotojai galėtų įsigyti kokybiškus produktus už prieinamas kainas. Tai ne tik padidins vartotojų pasitenkinimą, bet ir padės sukurti sveikesnę konkurencinę aplinką prekybos sektoriuje.

266
315 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas