Kinijos mokslininkai išbandė pirmąjį pasaulyje gigantišką ryklio robotą: kam jis skirtas?
Kinija pristatė pirmąjį pasaulyje gigantišką ryklį robotą: Kam jį naudos?

Kinija pristatė pirmąjį pasaulyje gigantišką ryklį robotą: Kam jį naudos?

Bioninis bangininis ryklys: Kinijos naujausias technologinis proveržis

nuotrauka
nuotrauka

Inovatyvūs povandeniniai tyrimai

Šanchajaus vandens parke plaukioja įspūdingas technologinis kūrinys – penkių metrų ilgio, 350 kilogramų sveriantis bangininis ryklys-robotas. Šis robotas, aprūpintas modernia jutiklių ir kamerų sistema, netrukus išplauks į atvirus vandenis, kur padės mokslininkams tyrinėti ir geriau suprasti vandenyną. Šiuo metu inžinieriai sprendžia, kaip efektyviai analizuoti didžiulius kiekius informacijos, kurią robotas surinks plaukdamas po vandeniu.

nuotrauka
nuotrauka

Technologinis iššūkis: duomenų apdorojimas

Pasak Kinijos Povandeninių technologijų tyrimų biuro direktoriaus pavaduotojo Fang Xuelin, vienas didžiausių iššūkių yra teisingas duomenų apdorojimas. Bangininio ryklio smegenys – tai kompiuteris, kuris vienu metu gauna ir analizuoja didžiulius informacijos srautus. Svarbu ne tik rinkti duomenis, bet ir juos teisingai interpretuoti, kad iš surinktos informacijos būtų gauta maksimali nauda.

Didžiausia bioninė žuvis

Bangininio ryklio-roboto kūrėja bendrovė anksčiau jau sukūrė bioninius delfinus ir orkas, o šis projektas – didžiausias iš jų. Robotą sudaro septynios valdomos sąnarų struktūros, kiekviena iš jų – sudėtingas jutiklių ir komunikacijų tinklas. Dizainerė Gao Chao pabrėžė, kad tokio dydžio bioninė žuvis yra unikalus projektas, reikalaujantis itin aukšto lygio technologinių sprendimų.

nuotrauka
nuotrauka

Kinijos pažanga robotikoje

Bangininio ryklio-robotas nėra vienintelis Kinijos robotikos projektas. Praėjusiais metais Pekine vykusioje Pasaulinėje robotikos konferencijoje Kinija pristatė nejaukiai tikroviškus humanoidus, gebančius atkartoti žmonių mimikas ir gestus. Tokie projektai rodo, kad Kinija sparčiai tobulina savo robotikos technologijas, kurios tampa vis labiau integruotos į įvairias sritis – nuo povandeninių tyrimų iki socialinių robotų kūrimo.

Humanoidų technologijos patobulėjo tiek, kad robotų sąnariai juda itin natūraliai, jų veido išraiškos tapo dar labiau įtikinamos, o pirštų judesiai – preciziškai tikslūs. Šie pokyčiai reiškia, kad robotai tampa vis labiau panašūs į žmones, o jų gebėjimai bendrauti – vis labiau tikroviški.

197
433 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas