Kodėl televizoriai buvo uždengti nėrinių servetėle?
servetėle uždengdavo televizorių

Kodėl mūsų močiutės servetėle uždengdavo televizorių?

Senas televizorius yra tikra sovietinio piliečio relikvija. Šeima, kuri galėjo įsigyti televizorių, buvo laikoma turtinga. Ir norėdami pamatyti šį technologijos stebuklą, lankydavosi visi kaimynai ir artimieji. O nenaudojant ekranas būdavo uždengiamas servetėle.

Vaizdas, be abejo, būdavo nespalvotas. Buvo tik du TV kanalai. Dailiojo čiuožimo komentatoriai galėjo ilgai ir aistringai pasakoti žiūrovams, kokios spalvos aprangas dėvėjo sportininkai. Žiūrovai namuose klausėsi šios informacijos sulaikę kvėpavimą.

SENAS TELEVIZORIUS

nuotrauka
nuotrauka

Pirmasis visavertis televizorius, gaminamas dideliais kiekiais, buvo KVN-49. Įrenginys buvo pavadintas Konigson, Varshavsky ir Nikolaevsky inžinierių garbei. Tačiau žmonės tai iššifravo savaip. „Aš nusipirkau, įjungiau, jis neveikia“, – toks pokštas patiko piliečiams.

Tačiau apskritai prietaisas pasirodė esąs sėkmingas ir buvo gaminamas beveik iki 60-ųjų pabaigos. Vėliau pasirodė kiti prekės ženklai: „Rubin“, „Rassvet“, „Record“, „Horizon“, „Spring“, „Electron“. Daugelis aštuntajame dešimtmetyje (ar net anksčiau) nupirktų modelių buvo reguliariai keičiami ir perduodami iš rankų į rankas net iki 2000-ųjų pradžios. Nors, galbūt, kažkas vis dar turi tokį prietaisą namuose ir naudoja, kaip naktinį staliuką.

Ką mes atsimename apie tuos senus televizorius? Jie neturėjo nuotolinio valdymo pultų, o norint perjungti kanalą reikėjo įdėti daug darbo. Ypač jei perjungimo rankenėlė nukrisdavo ir perjungiant kanalą, metalinę šerdį reikėjo sugriebti replėmis. O taip! Juodos ir baltos spalvos televizoriai taip pat buvo kruopščiai uždengti nėrinių servetėlė.

Kodėl televizoriai buvo uždengti nėrinių servetėle?

nuotrauka
nuotrauka

Buvo tikima, kad jei neuždengsi aparato, jo kineskopas suges. Ir kadangi televizorius buvo brangus malonumas, juo buvo rūpinamasi kaip vaiku, į tokias rekomendacijas buvo žiūrima labai rimtai.

Net instrukcijose buvo rekomenduojama televizorių pastatyti tamsioje vietoje, atokiau nuo saulės spindulių. Bet kur mažame bute galite rasti tokią tinkamą televizoriui tamsią vietą? Taigi, norėdami išsaugoti kineskopą, žmonės turėjo jį uždengti.

Ir tai buvo teisingas sprendimas! Faktas yra tas, kad senų televizorių kineskopai buvo gaminami naudojant fosforą. Ši medžiaga, turinti tam tikrą poveikį, švytėjo, o tai leido atvaizdą rodyti ekrane. Todėl kineskopo apsauga nuo saulės spindulių, net servetėle, buvo pagrįstas sprendimas.

„Atsimenu, mes turėjome televizorių„ Dawn-306 “. Ir jis stovėjo prie sienos, ten kaskart šviesa krisdavo į pusę kineskopo. Po poros metų ši pusė tikrai sudegė. Kai televizorius buvo išjungtas, viena pusė atrodė šviesesnė, o įjungus televizorių toje pusėje vaizdas buvo kitoks “, – pasakoja Ruslanas.

Be to, gražios nėrinių servetėlės ​​buvimas atmosferai suteikė jaukumo. Taip pat ant viršaus galėjote pastatyti statulėlę, vazą ar įrėmintas nuotraukas, kurios jums brangios.

Servetėle taip pat buvo siekiama sukurti apsauganti dėklą nuo tos pačios saulės, nuo įbrėžimų, nuo dulkių ir nešvarumų. Ir kadangi aparatas iš tiesų tarnavo dešimtmečius, žmonės bandė jį apsaugoti. Be to, tai tiesiog atrodė gražiai. Štai kodėl tradicija užkloti aparatą nėrinių servetėle greitai išpopuliarėjo.

833
833 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas