Kokius psichologinius triukus naudoja „Lidl“, kad išleistume daugiau pinigų?
Kokius psichologinius triukus naudoja „Lidl“, kad mes išleistume daugiau pinigų?

Kokius psichologinius triukus naudoja „Lidl“, kad mes išleistume daugiau pinigų?

Kaip „Lidl“ naudoja psichologinius triukus, kad skatintų mus išleisti daugiau?

Prekybos tinklai, tokie kaip „Lidl“, naudoja įvairias subtilias strategijas, kurios skatina mus apsipirkti daugiau nei planavome. Šios technikos yra kruopščiai apgalvotos, siekiant padidinti pirkinių kiekį ir sukurti malonią apsipirkimo patirtį, tačiau tuo pačiu metu jos gali privesti mus prie didesnių išlaidų. Pažvelkime į kelis iš dažniausiai naudojamų psichologinių triukų.

nuotrauka
nuotrauka

Dideli pirkinių vežimėliai ir krepšiai

Vos įėjus į parduotuvę, pirmas dalykas, kurį pastebite, yra dideli vežimėliai ir krepšiai. Šis triukas paprastas, bet veiksmingas – didelis vežimėlis vizualiai suteikia daugiau erdvės, todėl vartotojui kyla poreikis užpildyti jį daugiau prekių. Net jei jūs planavote įsigyti kelis produktus, tuščia vieta vežimėlyje tarsi skatina nusipirkti dar ką nors.

Patogiai išdėstytos prekės ir platūs praėjimai

Platūs praėjimai tarp lentynų ne tik užtikrina patogų judėjimą, bet ir padidina laiką, praleistą parduotuvėje. Kuo daugiau laiko praleidžiama tarp prekių, tuo didesnė tikimybė, kad pirkėjai pastebės ir įsigis papildomų prekių, kurių neplanavo pirkti. Patogus judėjimas skatina lėtą apsipirkimą, leidžiantį geriau įvertinti siūlomą prekių asortimentą.

nuotrauka
nuotrauka

Šviežių kepinių aromatas

Šviežiai keptos duonos kvapas yra vienas stipriausių pirkėjų viliojimo būdų. Aromatas, skleidžiantis šilumą ir jaukumo pojūtį, sukelia alkį ir didina norą pirkti maistą, ypač tokį, kuris asocijuojasi su namų jaukumu. Tai verčia pirkėjus įsidėti į krepšelį produktų, kurių jie iš pradžių galbūt neplanavo įsigyti.

Brangios prekės – akių lygyje

Brangesni produktai yra strategiškai išdėstomi akių lygyje, kad pirkėjai juos lengvai pastebėtų. Tokiu būdu parduotuvės sukuria situaciją, kurioje brangesni gaminiai atrodo patrauklesni ir labiau prieinami. Tuo tarpu pigesni produktai dažniausiai būna žemiau, priverčiant pirkėjus pasilenkti, kad juos pastebėtų – tai dažnai lemia, kad jie lieka nepastebėti.

Paslėptos „Lidl“ prekių ženklų strategijos

„Lidl“ dažnai siūlo savo prekės ženklo produktus, kurie yra pigesni už populiarius prekių ženklus. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad šiose pakuotėse dažnai būna mažesni kiekiai. Tai subtilus būdas paskatinti pirkti „Lidl“ prekės ženklo produktus, net jei tai nėra aiškiai nurodyta. Tokia strategija padidina jų pardavimus, nes vartotojai mano, kad gauna kokybiškesnį produktą už mažesnę kainą.

nuotrauka
nuotrauka

Atpalaiduojanti muzika – ilgesnis apsipirkimo laikas

Parduotuvėse dažnai groja lėta ir maloni muzika, kuri turi psichologinį poveikį – ji sulėtina apsipirkimo tempą. Lėtesnis tempas leidžia pirkėjams ilgiau vaikščioti tarp lentynų ir daugiau laiko praleisti renkantis prekes. Rezultatas – į krepšelį patenka daugiau produktų, nei buvo planuota iš pradžių.

Patarimai sąmoningesniam apsipirkimui

Norėdami apsisaugoti nuo šių subtilių psichologinių triukų, galite vadovautis keliais paprastais patarimais:

  1. Pasiruoškite pirkinių sąrašą – laikykitės jo ir stenkitės nepasiduoti pagundai įsigyti neplanuotų prekių.
  2. Apžiūrėkite žemesnes lentynas – pigesnės alternatyvos dažnai būna žemiau akių lygio.
  3. Tikrinkite kiekį ir kainą – palyginkite kainas ir kiekį su kitais produktais.
  4. Apsipirkite greičiau – aktyvesnis apsipirkimas sumažina tikimybę įsigyti nereikalingų prekių.
  5. Apsipirkite pavalgę – sotus pirkėjas mažiau pasiduoda maloniems kvapams ir impulsyviam pirkimui.

„Lidl“ meistriškai naudoja subtilias, bet veiksmingas taktikas, kurios verčia pirkėjus išleisti daugiau, nei jie iš pradžių planavo. Žinodami šiuos triukus, galėsite sąmoningiau valdyti savo išlaidas ir apsipirkti protingiau.

nuotrauka
nuotrauka

558
459 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas