Ilgas kelias iki stebuklo
Laura Imbrasienė, 22-ejus metus su vyru Gediminu Imbrasu santuokoje, prieš daugiau nei dešimtmetį tapo viena iš pirmųjų, drąsiai kalbėjusių apie nevaisingumą, kuris anuomet buvo tabu. Jos nuomonė ir asmeninė patirtis tapo svarbiu impulsu, skatinančiu atvirai diskutuoti apie sunkumus, su kuriais poros susiduria, siekdamos susilaukti vaikų. Laikui bėgant, ir medicinos pažanga leido šiai temai išnykti iš šešėlių ir tapti vis labiau suprantama.
Medicininės pagalbos svarba
Laura pasakoja, kad bėgant metams medicininės technologijos ir specialistų pagalba padeda vis daugiau porų, kurios anksčiau nedrįso atvirai kalbėti apie savo problemas. „Fertilgen“ globojamos iniciatyvos „Įžiebk vilties, aš nebetylėsiu“ pavyzdžiu, garsios šeimos drąsiai dalijasi savo išgyvenimais ir pasiekimais, susijusiais su nevaisingumu. Laura pabrėžia, kad yra svarbu, jog žmonės pasidalintų savo patirtimi, nes tai gali padėti tiems, kurie dar nenori kalbėti.
Dukra – didžiausias stebuklas
Buvusi TV laidų vedėja su šypsena prisimena savo dukrą Saulę Sofiją, sakydama, kad ji yra didžiausias jos gyvenimo stebuklas. Po pagalbinio apvaisinimo Laura ir Gediminas ne tik tapo tėvais, bet ir tapo vienais iš pirmųjų viešai kalbančių apie savo kelionę. „Buvau viena iš pirmųjų Lietuvoje, kuri ėmė garsiai šnekėti apie savo problemą ir jos sprendimą, nes supratau, kad tai labai daug kam kelia sunkumų“, – pasakoja Laura.
Atvira diskusija apie vyrišką atsakomybę
Laura atkreipia dėmesį, kad vis dar gajus požiūris, jog nevaisingumo problema yra tik moters atsakomybė. „Būti vaikelio tėvais yra dviejų žmonių apsisprendimas ir reikalas. Taip pat turi būti abu partneriai, kurie kreipiasi į specialistus“, – pabrėžia ji. Laura dalijasi savo patirtimi, kaip vyrai dažnai gėdijasi prisiimti atsakomybę ir nebūna pakankamai drąsūs kalbėti apie savo problemas.
Poveikis viešai nuomonei
Laura Imbrasienė prisipažįsta, kad atvirai kalbėdama apie nevaisingumą, sulaukė nemažai kritikos. „Žmonės leidžia sau neigiamai komentuoti arba šaipytis. Juk tu tiesiog nori susilaukti žmogaus“, – sako ji. Tačiau Laura suprato, kad jos atvirumas gali padėti kitiems, kurie kovoja su panašiomis problemomis.
Svarba kalbėti apie išbandymus
Laura pataria poroms, susidūrusioms su nevaisingumu, ieškoti palaikymo ir bendraminčių. Ji pabrėžia, kad svarbu nesilaikyti šios problemos savyje, bet atvirai apie tai kalbėti. „Jeigu kyla problemų, reikėtų bent trumpam atsitraukti, nesijaudinti ir neforsuoti“, – teigia ji, primindama, kad savęs šiuo atveju verta rūpintis.
Išbandymai kaip duotybė
Laura pabrėžia, kad išbandymai siunčiami ne veltui. „Turime priimti juos kaip duotybę. Net jei yra sunkumų, svarbu neakcentuoti tik pastojimo, bet rasti mėgstamus pomėgius“, – sako ji.
Laura Imbrasienė, būdama atvira ir drąsi, sugebėjo paskatinti diskusiją apie nevaisingumą Lietuvoje, atkreipdama dėmesį į šią jautrią temą ir kviesdama kitus pasidalinti savo patirtimi. Jos asmeninė istorija yra įkvėpimas daugeliui, kurie susiduria su panašiomis problemomis, ir rodo, kad kalbėti apie sunkumus yra būtina norint surasti sprendimus.