Neseniai socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo verslininko Liudo Vaisietos, nuomonės formuotojos Indrės Burlinskaitės vyro, istorija. Rugsėjo pradžioje buvo paskelbtas Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmų nuosprendis, kuriuo L. Vaisieta pripažintas kaltu dėl 15 tūkst. eurų turto pasisavinimo iš mažosios bendrijos, kurios direktoriumi jis buvo. Nepaisant to, vyras ir toliau kovoja už savo teisę ir naujausias detales paviešino socialiniuose tinkluose.
Istorijos pradžia
Verslininkas Liudas Vaisieta, anksčiau kalbėdamas su žiniasklaida, pabrėžė, kad jam pateikti kaltinimai yra absurdiški. Pasak teismo nuosprendžio, kaltinimai buvo susiję su 2021 metų įvykiais, kai Liudas pasisavino mažajai bendrijai priklausantį turtą, siekdamas apmokėti savo vestuvių organizavimo išlaidas. Teismas jam skyrė 7 500 eurų baudą.
Liudas nedvejodamas šią bylą apskundė ir apie tai prabilo savo „Instagram“ paskyroje.
Naujausi atnaujinimai
Spalio pradžioje Liudas Vaisieta pasidalino naujausiomis detalėmis apie bylos eigą, kurias pranešė savo sekėjams socialiniuose tinkluose. „Mūsų skundą tenkino, ir dabar byla bus nagrinėjama apeliacine tvarka Kauno apygardos teisme,“ – rašė jis. L. Vaisieta taip pat atskleidė, kad po pirmos instancijos nusprendė pakeisti advokatą, siekdamas išteisinimo ir teisybės. Jis pabrėžė, kad neketina pasiduoti, net jei tai kainuoja daug emocijų ir pastangų.
Įtampos metai
Liudas taip pat papasakojo apie patiriamą įtampą. Jis pripažino, kad kova už teisybę trunka jau trejus metus, o kiekviena byla kelia vis daugiau streso ir spaudimo. „Reputacija – patys suprantate. Pas mus Lietuvoje žmonės be nuosprendžių nuteisiami,“ – atvirai sakė jis, pridurdamas, kad Lietuvoje visuomenė dažnai skuba nuteisti be teismo sprendimo.
Teisėsauga ir visuomenės požiūris
Kalbėdamas su „Delfi“, Liudas atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurie teisėsaugos institucijų darbuotojai „puikiai vieni kitus dengia“. Jis taip pat kritikavo situaciją Lietuvoje, kurioje, jo nuomone, demokratijos principai nėra visiškai užtikrinami, o teismai, kaip teigė jis, ne visada vadovaujasi teisingumo principais. Jo nuomone, net nesant ieškovo pareiškimo, jis vis tiek buvo apkaltintas, kas, pasak jo, yra nesuvokiama.
Vaisieta pripažino, kad tokios situacijos pareikalavo ne tik daug jo laiko, bet ir finansinių bei emocinių išteklių. Tačiau jis patikino, kad neketina sustoti ir toliau kovos už teisybę, siekdamas apginti savo reputaciją ir įrodyti, kad kaltinimai yra nepagrįsti.