„Žmonės patys iš savęs vagia“: jei neatliksite šio veiksmo, jūsų pensijai skirti pinigai kabės ore
Neatlikus šio veiksmo jūsų pensijai kaupti skirti pinigai kabės ore: „Žmonės patys iš savęs vagia“

Neatlikus šio veiksmo jūsų pensijai kaupti skirti pinigai kabės ore: „Žmonės patys iš savęs vagia“

Vykdote individualią veiklą ir kaupiate antroje pensijų pakopoje? O ar kas mėnesį „Sodrai“ teikiate SAV pranešimus? Jei ne, jūsų pinigai, skirti kaupti pensijai, visus metus kabo ore neinvestuojami. „Žmonės patys iš savęs vagia pinigus“, – piktinosi vilnietis Marijonas.

„Dirbu pagal individualią veiklą ir visas įmokas „Sodrai“ moku sąžiningai kas mėnesį. Dar kaupiu antroje pensijų pakopoje. Bet dabar sužinojau, kad, jei kas mėnesį „Sodrai“ neteikiu SAV pranešimo, tie pensijai kaupti skirti pinigai banką pasiekia tik po metinio pajamų deklaravimo.

Ką tai reiškia? Ogi tai, kad pranešimo neteikdami kas mėnesį žmonės patys iš savęs vagia pinigus, tie pinigai banko nepasiekia, nėra investuojami, jie dūla „Sodros“ sąskaitoje ir negeneruoja jokios grąžos visus metus. Gyveni ir mokaisi“, – piktinosi į 15min kreipęsis Marijonas.

Tai liečia ne tik antros pensijų pakopos pinigus

„Sodra“ nurodė, jog individualią veiklą vykdantys asmenys gali mokėti valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas avansu – kartą per mėnesį ir ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos.

Tačiau tokiu atveju duomenys apie jų apskaičiuotas ir sumokėtas VSD įmokas į Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą įrašomi tik tada, kai VSD įmokos sumokėtos laiku ir yra pateiktas SAV pranešimas apie savarankiškai dirbantį asmenį.

„Kadangi VSD įmokos ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos (PSD) mokamos vienu įmokos kodu 444, pirmiausia padengiamos PSD įmokos, o VSD įmokos įrašomos į Registrą tik pateikus SAV pranešimą.

Todėl, jeigu pageidausite einamuoju laikotarpiu gauti ligos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmoką, rekomenduojame SAV pranešimą pateikti iki einamojo kalendorinio mėnesio paskutinės dienos, iškart po įmokų sumokėjimo, t. y. nelaukiant kito mėnesio 15 dienos.

Dėl PSD įmokų mokėjimo SAV pranešimo teikti nereikia“, – 15min komentavo „Sodros“ atstovai.

Tad iš tiesų, jeigu individualią veiklą vykdantis asmuo nepateikia SAV pranešimo, susirgus ar slaugant šeimos narį, jis negalės gauti išmokų iškart pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui, taip pat iškart nebus pervedamos ir pensijų kaupimo įmokos.

Kaip pateikti SAV pranešimą?

Kaip nurodo „Sodra“, pranešimus galima teikti 2 būdais, priklausomai nuo veiklą vykdančio asmens įmokų mokėjimo dažnumo.

Jei įmokos mokamos už einamąjį mėnesį (avansu), bent vieną mėnesį per metus, tokiu atveju SAV pranešima teikiamas iki kito mėnesio 15 d.

Pavyzdžiui, už 2024 m. gegužę SAV pranešimas turi būti pateiktas iki 2024 m. birželio 15 d.

Tačiau įmokas galima mokėti ir kartą per metus už visus praėjusius metus. Duomenys apie savarankiškai dirbančio asmens deklaruotas metines pajamų sumas ir šių sumų išskaidymą pagal kiekvieną kalendorinį mėnesį teikiami VMI, metinėje pajamų deklaracijoje GPM311 pasirenkant įmokų tipą „Sodros mėnesinis“.

Deklaravus bendrą metinę pajamų sumą (pasirenkant įmokų tipą „Sodros metinis“), bet nedeklaravus gautų pajamų sumų kalendoriniais mėnesiais, gyventojo metinė pajamų suma, nuo kurios skaičiuojamos įmokos, bus išdėstyta lygiomis dalimis, atsižvelgiant į veiklos vykdymo laikotarpio kiekvieno mėnesio kalendorinių dienų skaičių ir sumokėtas įmokas.

Tačiau „Sodra“ akcentuoja – mokant įmokas kartą per metus asmeniui priklausančias išmokas „Sodra“ išmokės ir į antros pakopos fondus pensijai kaupti skirti pinigai nukeliaus tik po to, kai jis deklaruos savo pajamas VMI ir sumokės priklausančias įmokas.

„Už atitinkamus kalendorinius metus SAV pranešimuose nurodytos pajamų sumos, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos, turi sutapti su VMI deklaruotomis pajamomis, nuo kurių skaičiuojamos VSD įmokos“, – paminėjo „Sodros“ atstovai.

931
979 Pasidalino
mitybos planas
mitybos planas